2 Günde Patates Satış Rekoru Kırıldı

Balıkesir de 2 günde 15 ton patates satışı yapıldı. Halk tanzim noktalarına yoğun ilgi gösterdi.

2 Günde Patates Satış Rekoru Kırıldı

Balıkesir de 2 günde 15 ton patates satışı yapıldı. Halk tanzim noktalarına yoğun ilgi gösterdi.

2 Günde Patates Satış Rekoru Kırıldı
Editor: Serhat KARAMAN
19 Şubat 2019 - 16:27

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tanzim satış noktalarında 2günde 15 tondan fazla patates satışı gerçekleştirdi. Tanzim satış noktalarıTürkiye'nin farklı şehirlerinde vatandaşa hizmet vermeye devam ediyor.

 Balıkesir BüyükşehirBelediyesi tarafından kurulan tanzim satış mağazasına vatandaşlar oldukça fazlailgi gösterdi. Vatandaşlar alışveriş yapabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu. Balıkesirlilerbeklemelerine rağmen verilen hizmetten son derece memnun olduklarını söylediler.

Tanzim satışların cumartesi günü itibariyle faaliyetegeçtiğini Söyleyen Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Mekin Tüzün “faaliyetegiren tanzim satış noktası Toygar Mahallesi’nde açtıklarını söyleyerek kıymetlihemşerilerimiz 15 ton patates 13 ton soğan 12 ton domates alımı gerçekleştirdi.Ayrıca marul brokoli gibi sebze satışlarımızda sürüyor. Vatandaşa uygun fiyatlısatış gerçekleştiriyoruz. Balıkesirli üreticinin ürünleri direkt olaraktüketicimiz de sunuluyor.  Özel olarakanlaşma yaptığımız tarım kredi kooperatiflerinin Balıkesir bölge birliği ile desürekli olarak koordineli bir şekilde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.”

Diğer tanzim bölgelerindeki aralarındaki farkı anlatan AhmetMekin Tüzün “Biz Balıkesirli hemşerilerimiz de ürünlerimizi alıyoruz vetüketici ile direkt olarak buluşturuyoruz. Zaman içerisinde Körfez'de GüneyMarmara Bölgesine de birer adet tanzim satış noktası oluşturacağız. Vatandaşımızçok daha ucuz fiyatlı sebze ve meyve tüketmeye bugünden itibaren devam edecekaçıklamalarında bulundu.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum