Almanya 2 Bin Euro Maaşla 10 Bin Türk İşçi Alımı Başvuru Formu

Almaya'ya 10 işçi alım ilanı. Almanya'ya 10 bin Türk işçi alımı hangi kadrolardan yapılacak? Almanya işçi alımlarında maaşlar ne kadar olacak? Almanya 10 bin işçi alımında adayların başvurularını nasıl yapacaklarını detaylı şekilde aktarıyoruz.

Almanya 2 Bin Euro Maaşla 10 Bin Türk İşçi Alımı Başvuru Formu

Almaya'ya 10 işçi alım ilanı. Almanya'ya 10 bin Türk işçi alımı hangi kadrolardan yapılacak? Almanya işçi alımlarında maaşlar ne kadar olacak? Almanya 10 bin işçi alımında adayların başvurularını nasıl yapacaklarını detaylı şekilde aktarıyoruz.

Almanya 2 Bin Euro Maaşla 10 Bin Türk İşçi Alımı Başvuru Formu
Editor: Serhat KARAMAN
29 Kasım 2018 - 12:11

Almanya'ya 10 bin işçi alımı yapılacağının duyurulmasının ardından vatandaşlar söz konusu ilana oldukça yoğun bir ilgi gösterdiler. 

Peki Almanya'ya gerçekleştirilecek personel alımları hangi kadrolardan olacak? Başvurular nasıl gerçekleştirilecek? Bu iki sorunun cevabını ve işçilere sağlanacak maaş tutarlarına dair detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

10 BİN İŞÇİ ALIMI KADROLARI VE MAAŞLARI

Almanya'ya yapılacak 10 bin işçi alımlarında alımların vasıflı ve vasıfsız işçilerden yapılacağı açıklandı. Bu konuda yapılan değerlendirmelerde Almanya'ya özellikle sağlık, lojistik ve havalimanı yer hizmetlerinde personel alımları olacağı belirtildi. Şirket tarafından yapılan açıklamada İŞKUR ile anlaşmalarının olduğu bildirilerek 17 yıldır bu işin yapıldığı açıklandı. Bu kapsamda Almanya'nın kendilerinden vasıflı işçi talebi olduğunu ancak şirketin hem vasıflı hemde vasıfsız işçi götüreceği açıklandı. Hemşire, Kamyon Şoförü, Elektrikçi ve kaynakçı konusunda ihtiyaç olduğunu ifade eden şirket yönetimi buradan götürülecek işçilere 18 aylık sözleşmeler yapılacağını açıkladı.

Maaşların Yarısı Türkiye Hesabına Yatırılacak

OBM İnsan Kaynakları Müdürü Osman Taş yapmış olduğu açıklamasında işçilerin maaşlarına dair de bilgiler verdi. Maaşların 2 bin euro olduğu ancak hemşire kadrosu için bu tutarın 3 bin TL olduğu açıklandı. Maaşlarının yarısının Türkiye'de ki hesaba yarısının diğer hesaba yatırıldığını açıklayan şirket müdürü başvurular konusunda da uyarılarda bulundu. 

''Bütün masrafların tamamını kendimiz karşılıyoruz. Üzerine basarak söylüyorum, para talep etmiyoruz ve kimseye 1 kuruş para kaptırmasınlar. Sözleşme 18 ay. Bu sürede eleman 18 ay boyunca yalnızca bizim yanımızda çalışır. Çalışma vizesini de bu şekilde alıyoruz. O nedenle Almanya kendisini garantiye alıyor ve bu nedenle işsizlik parası hakkı olmuyor. Şu anda Romanya ve Bulgaristan gibi ülkelerden gelip 2 gün çalışıp işsizlik parası alıyorlar. Bu durum kanunen böyle. Eğer başka yerle anlaşırsa, 6 sonra bizden ayrılıp Türkiye’ye gelip aynı kontratını yeniden yapabilir.''

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

İşçi alımına ilişkin başvurular "http://www.obm-turkiye.com" web adresi üzerinden yapılacak. Ancak yaşanan yoğunluk nedeniyle başvuru ekranı bazen açılmıyor veya siteye erişim sağlanmıyor. Buna göre başvuruda bulunacak adaylar aşağıda yer alan adreslerden de detaylı bilgi alabilirler. 

"Hiçbir kurumla bağlantımız yoktur. Başvurularda asla ve asla hiçbir ücret talep edilmemektedir. Sitemiz dışında hiçbir yerde başvuru yoktur. Sadece formlar doldurularak başvurular kabul edilecektir. Özel isteklerinizi info@obm-turkiye.com mail atarak iletiniz. Başvurular 30 Aralık 2018'e kadar devam edecektir. Ofislerimizden başvuru kabul etmiyoruz. İlginize teşekkür ederiz."

Yeşilköy Cad. 17/A Kat:3 Daire:7 Florya/İSTANBUL 0 212 403 02 37 info@obm-turkiye.com 

Çağlayan Mah. 2071 Sok. Şelale Villaları D9 Muratpaşa/ANTALYA 0 242 966 05 70 info@obm-turkiye.com 

Süderstraße 73a 20097 Hamburg / Germany 040 226 227 8-00 info@obm-pm.de

Bu tür personel alım ilanlarından sürekli haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Finans365.com

YORUMLAR

  • 3 Yorum