Altın Fiyatları Neden Düşüyor? Gram Altın Daha Düşer mi?

Altın neden düşmeye başladı? Altın neden düştü? Risk iştahı arttığı için mi altın düşüyor? Altın fiyatları daha düşer mi? Gram altın almak mantıklı mı? Bu seviyelerden altın alınır mı? Yatırımcılar bugünlerde en çok bu soruları sormaya başladı. Altın fiyatları ile ilgili son uzman yorumları.

Altın Fiyatları Neden Düşüyor? Gram Altın Daha Düşer mi?

Altın neden düşmeye başladı? Altın neden düştü? Risk iştahı arttığı için mi altın düşüyor? Altın fiyatları daha düşer mi? Gram altın almak mantıklı mı? Bu seviyelerden altın alınır mı? Yatırımcılar bugünlerde en çok bu soruları sormaya başladı. Altın fiyatları ile ilgili son uzman yorumları.

Altın Fiyatları Neden Düşüyor? Gram Altın Daha Düşer mi?
30 Nisan 2020 - 04:36 - Güncelleme: 30 Nisan 2020 - 04:36

Güvenli liman olarak isimlendirilen altın da düşmeye başladı. Altın neden düştü? Risk iştahı arttığı için mi altın düşüyor? Altın fiyatları daha düşer mi? Gram altın almak mantıklı mı? Bu seviyelerden altın alınır mı? Yatırımcılar bugünlerde en çok bu soruları sormaya başladı. Altın fiyatları ile ilgili son uzman yorumları.

Resesyon (durgunluk) artık resmen başladı. Bu tür dönemlerde gelişmekte olan ülkelerin para birimleri gelişmiş ülke para birimlerinin karşısında değer kaybeder. Korona virüsü tehlikesi global ticareti büyük sekteye uğrattı. Bununla birlikte resesyon resmen başlamış oldu.

Altın Fiyatlarının Düşüş Sebebi (Yüksek Kanı)


Korona tehlikesinin kötümserliği yerini iyimserliğe bıraktı. Dünya genelinde korona vakaalarında yaşanan sevindirici düşüşler ve aşı ile ilgili gelen haberler risk iştahını düşürdü. Altın yatırımcısı satışa yöneldi. Bu sebeple altın fiyatlarının düşüşe geçtiği ve daha da düşebileceği yönde uzmanlardan açıklama yapılıyor.

Teknik Olarak İzahı

ALTIN

Ons Altın- Yükselen Kanalın Üst Bandı Üzerinde Tutunuyor

Hafta başından bu yana düşüş eğilimim içerisinde olan Ons Altın bu akşam ki Fed faiz kararı öncesinde de hafif düşüş içerisinde Yükselen kanalın alt bandı üzerinde seyreden Ons Altında bu bölge altına kırılımlarda 1455-1747 yükselişinin %23,6 fibo düzeltme bölgesi de olan 1678seviyesi ve 1660 bandı sonraki deste bölgeleri olarak izlenebilir. Yukarı olası hareketlerde ise 1726 ve 1747 seviyelerini ilk direnç bölgeleri olarak takip etmeye devam ediyoruz.
 
Destekler: 1678-1660-1634
Dirençler: 1726-1747-1765

DOLAR

USDTRY- Yükselen Kanalın Altına Sarkıyor

Dolar/TL kurunda 7.0000-6.9260 arasında daralan fiyatlamalar izlenmekte. Bugün  Fed’in faiz kararıyla hareketliliğin artabileceği paritede yükselen kanalın alt bandı ve 6.9260 bölgesinin altına yaşanabilecek düşüşlerde 6.8800 ve 6.8200 seviyeleri sonraki destek bölgeleri olarak izlenebilir. Yukarıda ise şuana kadar çalışan 7.0000 direnç bölgesini yukarı kırması halinde 7.0500 ve 7.1000 bölgeleri sonraki direnç seviyeleri olarak izlenebilir. Fed faiz kararını TSİ 21:00’da açıklayacak. Ardından 21:30’da Başkan Powell kameraların karşısına geçecek. Fed’in faiz oranlarında bir değişikliğe gitmesi beklenmiyor.
 
Destekler: 6.9260-6.8800-6.8200
Dirençler: 7.0000-7.0500-7.1000

Uzmanlar altın ve dolara yatırım yapmış olanları aşırı oynaklığın meydana geldiği şu günlerde soğukkanlı hareket edilmesi gerektiği yönde yatırımcıları uyarıyorlar. Ani işlemlerden kaçının uyarısında bulunuyorlar.

YORUMLAR

 • 13 Yorum
 • inova
  1 yıl önce
  Site altın yükselir dolar çakılır diyordu bunlar boş işler...Unutmayın altın hızlı yüselişe geçince alınır ve devamında bozdurulur ve tekrar hızlı yükselişi veya düşmesi beklenilir.eğer düştüğü yer ilk aldoğınızdan alta inerse düşmenin durduğu ve yerini koruduğu yerden tekrar alınır bu işböyledir fed med ekonomi hikaye yani
 • Cüneyt t
  1 yıl önce
  Vala ben düştükçe alıyorum yavaş yavaş 200 300 alıyorum istediği kadar düşsün. O düştükçe ben alacam satmayacam bi gün mutlaka yükselecek
 • fatih çiftcioğlu
  1 yıl önce
  kimsenin gunahına girilmemeli yanlız piyasada çok fişekçi var borsadan anlamam ama kısada olsa anladığım şu kaşıkla verirler kepçeyle alırlar misali ben 2 günde 1500 kazandım oh gel keyfim diyecek yoktu ne hayaler ne hayeler ev araba oğ dalmıştım gidiyordum bi uyandım 5 bin gitmiş nwyse dedim dur şu zararı kurtarayım yeşil yanıyor hemen aldım sarıyı olır almaz kirmizi işik yandi bekle bekle mavi yanacak baktım yanmadı bi baktım tırafık polisi gibi bi ceza daha 6 bin bekliyorum daha bakalım yeşil yanarmı yosa benmi onu pazartesi gürecem hadi 11 binwmi yanayım şu iki gündür kafama vura vura onamı yanayım bilmem ama şunu anladım böyük lokma çineye çineye yenir küçük lokma yutulur aradaki fark bu biz aldıkmı bi kırmızı yandımı hemen tutuşuruz zara bakmaz top yekun bozdururuz yeşil yandımı gene aynı saldırırız aradaki fark bu zaten düviz al sat yapacanki var olsun yoksa neye yarar şimdi ben ben bi borsacıya inşaat işini versem anlamaz döviz tecrubesiz insanlar için al sat işi deyil al yat
 • Münevver taşcı
  1 yıl önce
  Valla bugün sabah altın hesabı yaptım 324.5 dan aldım sonra tepe takla düştü napıcamı bilemiyorum umarım yükselir
 • Orhan
  1 yıl önce
  Bekleyin aynı seviyeye gelecek
 • İsmail P.
  1 yıl önce
  Biz 332 ye almıştık geçen hafta 24 ayar 150 gr. Üzdü :(
 • Ali naz
  1 yıl önce
  Satma sakin
 • Serdar K.
  1 yıl önce
  Münevver hanım sizin aldığınız altın, 24 ayar mı? Yoksa 22 ayar mı? Aynı sıkıntı bizede var. Şimdilik altından ciddi zarar ettik...
 • Ahmet Atay
  1 yıl önce
  Arkadaşlar endişelenmeyin bunlar borsanın zararını kapatmak için ucuz a satıyorlar alın valla alın pişman olmasnz
 • Recep Taşdemir
  1 yıl önce
  Kurnazlar düşeni toplamak için oynuyorlar sakin satmayin bence
 • Fatih
  1 yıl önce
  Saksocuların oyununa gelmeyin altını olan yandı çok kötü bir düşüş geliyor, bunu anlamayacak ne kaldı, sakın ortalık tellahlarına inanmayınız.
 • Ali güneş
  1 yıl önce
  Daha düne kadar altın alın diye çığırtkanlık yapıyorsunuz hiçbirşeyden haberiniz yok sallama yorumlar tutarsızlıklar Altının düşüş sebebi yatırımcıların borsadaki açıklarını kapatmak için altın satıyorlar sebep bu Mutlak çıkacaktır Biraz sabır sakın elinizdeki altınları satmayın 1.800 doları görecektir
 • Ali y.
  1 yıl önce
  Altını sakın satmayın borsa da kaybedenlerin oyunu bunlar borsa zararlarını altına yatırım yapanlardan çıkarmak istiyorlar.