Araç Muayene Ücretleri Kredi Kartı ile Ödenebilecek Mi?

Araç Muayene Ücretleri Kredi Kartı ile Ödenebilecek Mi?

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, araç muayene ücretlerinin kredi kartı ile ödenmesine ilişkin açıklamada bulundu. Araç muayene ücretleri artık kredi kartından ödenebilecek mi? Sizler için haberimizde paylaşıyoruz...

23 Aralık 2017 - 16:23

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, araç muayene ücretlerine ilişkin açıklamada bulundu.

Geçtiğimiz günlerde CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in araç muayene ücretlerinin kredi kartıyla ödenebilmesi talebini içeren soru önergesi sundu. Söz konusu önergeye ilişkin yanıt Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'dan geldi.

Kredi Kartıyla Ödenebilecek Mi?

Araç muayene ücretlerinin kredi kartı ile ödenebilmesine ilişkin açıklama yapan Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Maliye Bakanlığının işletici firmalar ve bankalar nezdinde bir çalışma başlattığını kaydetti. 

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer sunmuş olduğu soru önergesinde, araç muayene ücretlerinin nakit ve peşin olarak alınmasının araç sahiplerini sıkıntıya soktuğunu belirtti. Habertürk’ün haberine göre, CHP'li Gürer, muayene ödemelerinin kredi kartı ile yapılmasına ilişkin çalışmaların olup olmadığını da sordu. Ayrıca Gürer, ücretlerin nakit ve peşin ödenmesinin nedenini de sordu.

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer tarafından sunulan soru önergesine Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’dan yanıt geldi. Komisyon Alınıyor

Bakan Arslan, araç muayene ücretlerinden tahsil edilen Hazine paylarının, izlenen ayın yedinci günü akşamına kadar Maliye Bakanlığı hesaplarına işleticiler tarafından yatırılması gerektiğini belirterek, kredi kartı ile yapılan tahsilatlarda bankalar tarafından yaklaşık olarak 40 gün sonra işleticilere ödenmesi ve bankalarca bu tahsilatlardan komisyon alındığını ifade etti. Bu nedenle de araç muayene ücretleri peşin olarak tahsil edildiğini kaydetti.

Kamuoyu ile Paylaşılacak

Araç muayene ücretlerinin kredi kartı ile ödenebilmesi ile ilgili olarak Maliye Bakanlığı, işletici firmalar ve bankalar nezdinde bir çalışma başlatıldığını belirten Bakan Arslan, söz konusu çalışmaların olumlu olması durumunda kamuoyu ile paylaşılacağını aktardı.

Finans365.com


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bankalar Emeklilere 600 Lira Promosyon Sunuyor
Bankalar Emeklilere 600 Lira Promosyon Sunuyor
Kripto Para Piyasası Çöküşte
Kripto Para Piyasası Çöküşte