Bakan Açıkladı! SGK Primlerini Devlet Ödeyecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank devletin ödediği 9 aylık SGK primlerinin 12 ay olarak ödeneceğini açıkladı. Daha birçok detay haberimizde.

Bakan Açıkladı! SGK Primlerini Devlet Ödeyecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank devletin ödediği 9 aylık SGK primlerinin 12 ay olarak ödeneceğini açıkladı. Daha birçok detay haberimizde.

Bakan Açıkladı! SGK Primlerini Devlet Ödeyecek
19 Kasım 2019 - 15:18 - Güncelleme: 19 Kasım 2019 - 15:19

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Nevşehir'e geldi. Bakan Varank burada 2020 yılına kadar SGK primlerinin devlet tarafından ödeneceğini duyurdu. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Nevşehir ziyaretine Valilik ve AK Parti İl Başkanlını ziyaret etti.

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen kahvaltıda iş adamlarıyla birlikte görüşmeler yapan Varank “Yeni Zelanda’da ki Cami saldırısı hakkında da konuştu çok acı bir gün yeni Zelanda'da ırkçı bir mülteci düşmanı Müslüman kardeşlerimizi katletmiştir 49 kardeşimiz şehit oldu. Hepsine Allah'tan rahmet diliyorum.”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank geçen yıl 9 ay verilen sigorta prim desteği 2019 yılında 12 Ay verileceğini söyledi. Varank fikir alışverişinde bulunarak sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyum. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum gittiğim her şehirde Sanayi ile üreticilerle birlikte olmaya özen gösteriyorum.

Türkiye ekonomisinin gücünü ve dinamizmini sizlerden alıyor. Siz ürettikçe istihdam oluyor ve ülkemiz ileriye gidiyor sanayide de atmamız gereken adımları atıyoruz. Hem istihdamı hem de üretimi desteklemek için yaptığımız çalışmalar var geçtiğimiz yıl 9 ay olarak uygulanan asgari ücret desteği 2019 yılından itibaren 12 ay olacak. Ayrıca 2020 yılına kadar işçi alınacak her çalışanın SGK primlerini ve vergilerini 12 ay boyunca devlet ödeyecek.

YORUMLAR

 • 15 Yorum
 • Ridvan Dursun
  1 yıl önce
  Ben işletme sahibiyim, bu devirde elemana maaş mı vereceğiz SSK sını mı ödeyeceğiz, bu durum sadece beni iflasa götürüyor, öyle bir desteğiniz varsa tek çifçi veya fabrika oya değil tüm iş sahiplerini kapsaması lazım.
 • E.k
  1 yıl önce
  Ulkemizin zenginlerine teşvik ve destek vere vere doyuramadilar. Asgari ucretlinin aldığı maaştan vergi kesintisi yapilmasin lütfen.
 • Alaattin ozgurel
  1 yıl önce
  Vatandas emekli olunca emekli maasinin dusuk odenmesi icin alternatif bir yontem bu bu ulkede vatandas icin guzel seyler yapilmiyacak mi isverene 10 kanun ciktiysa isciye bir kanun cikti zengine epce ile verildiyse orta halli vatandasa csy kasi ilen verildi adaletmi simdi bu nerde vatandaslik payi
 • Zıya gurel
  1 yıl önce
  Oncelıkle sigortaya maliyeye bagkura borcu olan esnafları kurtarın ki istihdam artsın esnaf borclardan kafasını kaldıramıyor bu ulkede ya buyuk olacaksın ya buyuk olacaksın
 • Ersin çelik
  1 yıl önce
  Eyt ye gelince para yok patronlarin yerine SSK priklerini devlet odesin bu ne saçmalık patronlara yardım edeceğinize işçiye vatandaşa yardım edin
 • Mustafa örs
  1 yıl önce
  Holdingler yine destekleniyor şaşırmadın. Akp gelirken 2002 de biz mokro ekonomiyi destekliyeceğiz mikro ekonomi tercihimiz değildir demişlerdi zaten. Helal işte adalet işte kalkınma.
 • Gonul cirasunlar
  1 yıl önce
  Bende anlamadım benimde eksik piramit var 280 gün eksik devleti odeyecek
 • Gonul cirasunlar
  1 yıl önce
  Bende anlamadım benimde eksik piramit var 280 gün eksik devleti odeyecek
 • OceaN
  1 yıl önce
  PEKİ AÇIKLAMA GÜZEL TÜRK VATANDAŞINDAN ÖNCE SİZ SURİYELİLERİ TR VATANDASI YAPTINIZ ONLARA İŞ VAR TÜRK HALKINA YOK SURİYELİLERE YARDIM PARASI VAR ÖDENEK VAR AMA TR VATANDASINA YOK E NAPICAN Kİ TR VATANDAŞINI SIRTINDAN YİYÜN DÜDÜKLEYİN VATANDAŞINI İLİN TOHUMU GELSİN KAYMAĞI YESİN İŞİSİZİM PRİMİM DÜŞÜK VE NAPCAM İLLA BİR YERİMİ SOYALIM SİZ TR HALKINDAN BUNU DİLİYORSUNUZ İŞ VEREN AZ MAAŞ KABUL EDENİ KABUL EDİYOR YANİ SURİYELİLERİ VE TÜRK VATANDAŞI TABİ AÇ KALIR BOŞA HABER REKLAM YAPİP YOK BU İŞSİZ BU KADAR İŞSİZ VAR DEMEYİN NE ADALETİNİZ VAR NE İNSANLIĞIMIZ BU KADAR
 • Adanaĺı
  1 yıl önce
  Neden hep zengin kesimler destekleniyor cifcinin sigortasını yatırın küçük esnafın bagkurunu yatırsanız bence daha iyi
 • Uysal araz
  1 yıl önce
  Sayın bakanım bir dilegim var askerlik sigorta başlangıcı olsa çok iyi olur saygılar
 • pınar bozkurt
  1 yıl önce
  Sonra işten çıkarılıyor zaten
 • didem sevinc
  1 yıl önce
  Ben 1998 girisliyim ama 1900 yakin pirimim yinede alabiliyormuyum acaba
 • Selc uk ozturk
  1 yıl önce
  Sanayi bakanının açıklamasını anlamadım.. onon görevimi bu konu..?
 • İ. Hsk
  1 yıl önce
  Sayın bakanım biz çiftci olarak kendimiz ödüyoruz SSK primlerini bu devlete en büyük destek çiftci den geliyor. Bizler primleri ödeyemiyor. Türkiyede en çok ezilenler çiftci lerdir. Çiftci demek çiftci baükuru ödeyenler ve ondan emekli olanlardır. Bu kesime yardımcı olmanızı temenni eder, saygılar sunarım.