Bakanlar Kurulu Değişiyor! Yeni Bakanlar Böyle (İddia)

Bakanlar Kurulu değişiyor iddiası iyiden iyiye sosyal medya ve whatsapp gruplarında paylaşılmaya başladı. Bakanlıklar gerçekten değişiyor mu? Dolaşan bilgiler Ankara'dan mı sızdı yoksa fısıltı mı? En dikkat çekici isimler Tansu Çiller ve Ersin Özince.

Bakanlar Kurulu Değişiyor! Yeni Bakanlar Böyle (İddia)

Bakanlar Kurulu değişiyor iddiası iyiden iyiye sosyal medya ve whatsapp gruplarında paylaşılmaya başladı. Bakanlıklar gerçekten değişiyor mu? Dolaşan bilgiler Ankara'dan mı sızdı yoksa fısıltı mı? En dikkat çekici isimler Tansu Çiller ve Ersin Özince.

Bakanlar Kurulu Değişiyor! Yeni Bakanlar Böyle (İddia)
10 Eylül 2019 - 18:25 - Güncelleme: 10 Eylül 2019 - 18:26

Bu iddia iyiden iyiye yayılmaya başladı. Ekonominin başına Ersin Özince getiriliyor. Tansu Çiller, Ali Babacan ve Binali Yıldırım Başkan Yardımcısı. Mevlüt Çavuşoğlu ve Süleyman Soylu ise görevlerinde kalıyorlar. Aşağıda tam liste olarak o iddia edilen listeyi bulabilirsiniz.

Anayurt Gazetesi Yazarı Murat Polat;

“Önümüzdeki günlerde kabine değişikliği olacağını söyleyen parti yetkilisi PİAR şirketinin yaptığı ankete de şaşırmadı. PİAR şirketinin yaptığı ankette bazı bakanlar başarılı olurken bazıları ise sınıfta kaldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak arasındaki fark AK Parti Koridorlarında konuşuluyor. AK Parti Genel merkezinde ve milletvekillerinin cebinde dolaşan bu anket Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunuldu mu bilmem ama AK Parti koridorlarında çalkalanıyor.” ifadelerini kullandı.


Anayurt gazetesi yazarı Murat Polat, ‘PİAR araştırmasında Soylu başarılı bakan’ başlıklı yazısında şunları aktardı:

“AK Parti Genel merkezi bu anketi konuşuyor. Ali Babacan’ın ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun parti kurması AK Parti’de rahatsızlık yarattı. AK Parti’nin kendisini toparlaması için baştan sona yenilemeye çalıştığı meclis kulislerinde konuşuluyor.

AK Parti yetkilileri parti içerisinde büyük bir değişime gidilmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın düğmeye bastığını söylediler.

Önümüzdeki günlerde kabine değişikliği olacağını söyleyen parti yetkilisi PİAR şirketinin yaptığı ankete de şaşırmadı.

PİAR şirketinin yaptığı ankette bazı bakanlar başarılı olurken bazıları ise sınıfta kaldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak arasındaki fark AK Parti Koridorlarında konuşuluyor.

PİAR araştırma şirketi geçenlerde bir anket yayımlamış ankette bakanların tanınırlığı ve başarısı sorulmuş.

Ankette en Çok tanınan Bakan Berat Albayrak olurken en başarılı bakan da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu seçilmiş.

Süleyman Soylu’nun ardından 2. sırada Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve 3.sırada da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gösterilmiş. Kabinedeki diğer bakanlar ise ankette başarı sağlayamamış.

AK Parti Genel merkezinde ve milletvekillerinin cebinde dolaşan bu anket Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunuldu mu bilmem ama AK Parti koridorlarında çalkalanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni yıl öncesinde kabinede bir değişiklik yapacağı artık Ak Parti tabanında bekleniyor.

AK Parti seçmeni Erdoğan’ın sadece kabine de değil Parti Genel Merkezin de de komple bir değişiklik yapmasını istiyor.

31 Mart yerel seçimlerinde büyük illerin belediyelerini kaybeden AK Parti kabine ve parti teşkilatında büyük bir değişiklik yapacaktı ancak değişiklik olmadığı için AK Parti tabanı Parti’ye küstü ve tepki oyu verdi.

Tabanın tepkisini dinleyen Erdoğan Genel başkan Yardımcılarını ve teşkilat başkan yardımcılarını da değiştirecek. AK Parti tabanı MKYK Üyelerinin de değişmesini istiyor.”

İşte Sosyal Medya ve Whatsapp Gruplarında Dolaşan Liste (Bakan Olacağı İddia Edilen İsimler ve Görevleri)

Liste Aşağıdaki Gibi HazırlanmışBu iddialar doğrulanmış değil. Fısıltı gazetesi de olabilir. Önümüzdeki günlerde iddiaların doğru olup olmadığını hep birlikte göreceğiz.


YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • Biz
  1 yıl önce
  Bir adamın iki dudağının arasından çıkacak tek söz kanun oldu koca ülkede böyle bir sistemle ülke yönetilemez
 • armagan demir
  1 yıl önce
  Binali yıldırım çok başarılı olsaydı seçimi 2 kere kaybetmezdi.
 • M Etin alemdağ
  1 yıl önce
  Biz Süleyman soyludan memnunuz Allah razı olsun. Adam gibi adam durduk yere kurcalamayın herșeyi
 • Erhan
  1 yıl önce
  Tayyip şaştı ne yapacağıni ne yaparsa yapsın akp yi sandıga kömecegiz başka yolu yok
 • Mümin tokat
  1 yıl önce
  Sorun bakanlardan millet vekilleri ne AKP min teşkilatlarında değil Yolsuzluklar mücadele etmek için. Çok ağır caydırıcı kanunlar çıkartılmalı Hiçbir kimsenin vicdanına birakilmamali Mesela Belediye başkanlığı Çoğu insanın rant kapısı Adam trilyoner iş adamı Belediye başkanı oluyor neden Yine çok zengin vekil oluyor neden Sonra bu ülkede parası olan vekil olabiliyor Bu da değişmeli
 • Mahmut mu deyim Şakir
  1 yıl önce
  Binali Yıldırım'a iş buldular sonunda.
 • Mkoç
  1 yıl önce
  Bu kadar rezil bir kabine olamaz