Banka Hesabındaki Paralara El Konulur mu? Devlet Müdahalesi Olur mu 2021?

Ekonomik sıkıntıların ve korona tehdidinin zirve yaptığı günümüzde whatsapp mesajlarında ve sosyal medya platformları üzerinde bazı paylaşımlar dolaşıyor. Özetle paylaşımlarda bankadaki paralara el konulabileceği paraların bankada değilde nakit şekilde evde tutulması gerektiği gibi ifadeler kullanılıyor. Peki bankadaki paralara el konulabilir mi? Bu sorunun cevabını araştırdık.

Banka Hesabındaki Paralara El Konulur mu? Devlet Müdahalesi Olur mu 2021?

Ekonomik sıkıntıların ve korona tehdidinin zirve yaptığı günümüzde whatsapp mesajlarında ve sosyal medya platformları üzerinde bazı paylaşımlar dolaşıyor. Özetle paylaşımlarda bankadaki paralara el konulabileceği paraların bankada değilde nakit şekilde evde tutulması gerektiği gibi ifadeler kullanılıyor. Peki bankadaki paralara el konulabilir mi? Bu sorunun cevabını araştırdık.

Banka Hesabındaki Paralara El Konulur mu? Devlet Müdahalesi Olur mu 2021?
24 Nisan 2021 - 16:25 - Güncelleme: 24 Nisan 2021 - 16:26

Zor dönemlerden geçtiğimiz şu günlerde vatandaşlar aşırı tedirgin durumdalar. Kimileri evlerine gıda stoğu yaparken kimileri ise bankadaki paralarını çekip evde saklama telaşında. Ortalıkta dolaşan söylenti ve bilgi kirliliğine açıklık getirmek gerekiyor.

Geçmişte Yaşanmış Örnekler Var

Türkiye'de paralara el konulması durumu pek görülen bir durum değil. Dünyada bazı darbelerden, ekonomik kriz dönemlerinden sonra bankalardaki paralara el koyulduğu oldu.

Bankaların yasal olarak bir talep olmadığı veya güvenlik ile ilgili bir sıkıntı olmadığı sürece paralara el koyma yetkisi yok, bunu açık bir şekilde kendi sözleşmelerinde de belirtiyorlar.

Ancak darbe, ekonomik kriz gibi dönemlerde bankalardaki paralara bazı yeni gelen hükümetler güvenlik nedeniyle tüm bankaların el koymasını isteyebiliyorlar ve uzun süre boyunca bu paralar bankalardan çekilemeyebiliyor. Ya da kısıtlama getirilebiliyor. Yunanistan örneğinde olduğu gibi. Günlük 50 euro üzeri para çekimi Yunanistan'da bir dönem yasaklanmıştı.

Bankaların paralara el koyması durumunun arkasında yine yeni gelen devlet başkanları oluyor ve bunların asıl amacı genelde vatandaşları mağdur etmek değil, geçmişte yaşanan yolsuzluk gibi konuları araştırmak ve para kaçırılmasını engellemek için verilen el koyma kararı olarak kayıtlara geçiriliyor.

Yoksa bir bankanın istediği zaman güvenlik sorunu olmadığı sürece sizin hesabınıza el koyma yetkisi bulunmuyor.


Sosyal medyada ve whatsapp'da birçok asılsız paylaşımlar dolaşıyor. Bu paylaşımlar şu dönemde halkımızı panik havasına sokma amacı taşımaktadır. İtibar edilmemelidir.

Devletimizin ekonomik gücü şu an için birçok ülkeye nazaran sağlam durumda. Ekonomi uzmanları halkımızın bankadaki paraları konusunda endişe duymamaları ve tüm paraların devlet garantisi altında olduğu yönde görüş beyan ediyorlar.


YORUMLAR

 • 108 Yorum
 • sinan obacık
  1 yıl önce
  Tekalif-i Milliye emirleri ülkeyi yönetenlerin son atımlık kurşunudur. Bir varlık yokluk savaşının en zor anında halktan alınan zorunlu iç borçlanmadır. Tekalif-i Milliye bir bağış ya da yardım kampanyası değildir
 • nuri özen
  1 yıl önce
  biz bize yeteriz türkiyem ama biz bi size yetemedik arkadaş ya
 • Hasan Dogrusöz
  1 yıl önce
  Param devlete helal olsun diyen troller den istesen bir sigara parasi alamazssin.Burda atip tutup gaz veriyorlar insanlara
 • Kaya
  1 yıl önce
  Otoyollara hastanelere havaalanlarına vs gecmediğin gitmediğine para ödüyorsun ya kamulaştırsın ozaman parada arabamı da vereyim yok memo cengiz millete koyacaz desin vergi borcunu silsin aydın doğanın vergi borcunu silsin örtülü tavan yapsın birsürü arabası olan mütahit genç kadınlarla gününü gün etsin sonrada ona destek olsun ali agaoglu yolsuzlar girmiyorum şimdi nası güveneyim söylemişsiniz saraylar halan yapımı devam eden saraylar.
 • hamiyet yaşar
  1 yıl önce
  celladına aşık olmuşsa bir millet, kalk gidelim hamiyet
 • asım baran
  1 yıl önce
  Atatürkü örnek gösterip duruyorlar, sen zannedersin Atam da milyon dolarlık sarayda saatte 500 tl harcıyordu sanki
 • ÖTÜKEN
  1 yıl önce
  Sabri BOŞ! Devlete bağışlasana hepsini İban paylaştılar. Burda boş boş konuşma! İcratını görelin aslan parçası ;)
 • Sabri güler
  1 yıl önce
  Cünkü devlet batarsa para ise yaramaz bu delete canim param helal olsun we elkoysun
 • Sabri güler
  1 yıl önce
  Insallah devlet el koysun herseye dua eder
 • Halil budak
  1 yıl önce
  Bütün param devletime feda olsun
 • Nihat Say
  1 yıl önce
  Politikacıların ve çocuklarının paralarına el koysunlar,kamudaki israfa son versinler.
 • Süleyman doğan
  1 yıl önce
  Veren devlet alan devlet neden olmasın verilene iyi alır kana kötümü olacak
 • Sabri Ayberk KAPAN
  1 ay önce
  Ilk önce büyük mutehattlero hesaplarına el koysunlar. Ama tabiî onların hesaplarının buyuk kısmı yurt dışı yabancı bankalardadır. Devlet el koyabilir mi acaba. Eğer koyabiliyorsa onlardan baslamali
 • İnursal
  1 yıl önce
  Ya gerçekten inanamıyorum artık. Nedir bu bilgi kirliligi. Bu durumda böyle sacma sapan söylentileri çıkaranlar gerçekten akıl yoksunu vatan hainleridir
 • İ.Ö.
  1 yıl önce
  Arkadaşlar bu ve benzeri dedikoduların tamamı FETÖ mamulü sakın bu ürünleri satın almayın koronadan daha tehlikeli.
 • Hilal Tunç
  1 yıl önce
  Biz vatan için can verenlerin evlatlarıyız. Mal mülk para ne ki ! Helal olsun benden yana.
 • Süleyman
  1 yıl önce
  Olmayan paraya bende helal derim
 • Ugur
  1 yıl önce
  Ülke battığı zaman park olsa ne yazar olmasa ne yazar küçük beyinler küçük hesapların pesinde
 • Öz.hrk şahinler
  1 yıl önce
  Yorumlara baktımda özellikle para korkusu olanlara söylüyorum para ihtiyaçlarını gidermek için kullandığın bir gerectir ihtiyaç fazlası sadece bankada dijital bir göstergeden ibarettir devlet elkoysa nolur koymasa nolur.Allah herşeyimizi elimizden alıyor camiye gidemiyoruz mescide gidemiyoruz umreye gidemiyoruz haçca gidemiyoruz belki oruc bile nasip olmayacak sokkaklara cıkamıyoruz komşuya gidemiyoruz çok sevdiğimiz dostlarımızla kucaklaşma yapamıyoruz insanlığımız bitmış sevgimiz bitmiş saygımız bitmiş sadece kendimizi düşünür olmuşuz devlet toprak bütünlüğüne bağlı olarak siyasal bakımdan örgütlenmiş bir millet ve milletler topluluğunun oluşturduğu tüzel varlıktır bizde bu devletin insanlarıyız değerlerimiz aynı devletimizin menfaatini cıkarını birliğini düzenini beraber korumamız lazım devlet var olsunki bizde var olalım devlet olmassa para bizi kurtarmaz Allah birliğimizi beraberliğimizi huzurumuzu daim etsin sağlığımızı korusun inşallah Allah'a emanet olun inşallah
 • Hayati guleryüz
  1 yıl önce
  Akşamdan sabaha ne olacağı belli olmaz bir kararanameyle her şey olur yok artık buda olmaz dediklerimizin bir çoğu oldubirileri geldi yeşil sermaye dedi birileri geldi şucu bucu dedi kisacasi olurmu olur HALK HER ZAMAN HAKLIDIR
 • Vatanım milletim
  1 yıl önce
  Vatanımız var oldukça İslam hür oldukça ne paraya ihtiyacımız olur nede başka bir şeye ama vatanımızı bugün bölmek isteyenler böyle yalan haberler çıkartıyorlar rabbim öncelikle devletimin sonra sında da agzından kuran eksik olmayan besmele ile başlayıp fatiha ile sonunu getiren başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan dan razı olsun ayagına taş değmesin İNŞAALLAH
 • hayat
  1 yıl önce
  allah hepinizin ıçine sevgi vicdan versin insanlar ölüyor siz para pul peşinemi düştünüz böyle haber yorumlar insanlık adına üzüldüm parası olan olmayana yardım etmeli hep birlik olup dua edip allah bunu bize niye böyle bir imtihan ediyor diye vicdanlarımızın sorgusuna cekmeliyiz çocuk kadın öldürülüyor bu dünya yalan ve sınavdayız hepimiz allah dermanini vermediği hastalığı vermezmis ama insanlık bundan ders alabilirsek ne mutlu bize ben uzun zamandır düşünüp ağlıyordum allahım insanlar neden bu kadar kötü diye ne olur birbirimizi sevelim yardım edelim dua edelim
 • ercan
  1 yıl önce
  Hukumetin yeni gelmesine gerek yokki, hele bizim gibi denetimsiz yonetim seklinde bir dudaktan cikacak karar ile her sey olabilir.
 • VATANSEVER
  1 yıl önce
  Devlet el koysa bile nekadar kayobilirki 3 yıl 5 yıl koyar paraya bişey olmaz hatta vadesiyle verir devlet ne alacağını unutur nede vereceğini
 • Ayşe yücel
  1 yıl önce
  Paramıza el koydular borsayı haftalardır açık tutup yüzde 60düşmesine göz yumarak gerisi hikaye. Lobilerin oyunu korona ve herşey borsa düşsün diye yapılıyor.
 • Hüseyin ÖZTÜRK
  1 yıl önce
  Bu alçak yaygarayı koparanlarin parasına el konulmasını isterdim. Şerefsiz vatan hainleri ancak kendi taraftarlarını kandırıyorlar
 • Kamil
  1 yıl önce
  Benim parama dokunmasın.korana morana bilmem ölen ölsün ülke hafifler anca virüs temizler
 • Bilal kıran
  1 yıl önce
  Erdoğan hükümeti böyle bir şey yapmaz.uydurmayın milleti paniğe kaptırmayın.herkes devletine güvensin bugünler gelip geçer.
 • Ramazan TURKHAN
  1 yıl önce
  İnşallah bu hükümet paralara el koyarsa da Türkiye'de Sorun olmaz çünkü bir mazeret bulunur
 • Ramazan TURKHAN
  1 yıl önce
  Devlet bankalardaki paralara el koymaz inşallah Çünkü koyarsa Nereye gideceği belli
 • Hüseyin gürcü
  1 yıl önce
  CHP döneminde rezil bir hayat yaşamıştık Uganda bile bizden daha çağdaş yaşıyordu Eğer o dönemde devlet batmadıysa Bir daha ilelebet bişey olmaz..
 • Seval
  1 yıl önce
  Yaşınız kaç ? CHP kaç yılları arası iktidardak kaldı? Adanan Menderesin , iktidarı zamanı Amerikan Marshall yardımı borçların dan dolayı battığımızda TÜM BORÇLARIN CHP VE HALK İŞBİRLİĞİYLE ÖDENDİĞİNİ OKUYUP ÖĞRENİN DE ÖYLE KONUŞUN. MİLLET VATANAVEL KONACAĞINA ELİNDEKİNİ SEVE SEVE VERDİ HAZİNE TÜM DIŞ BORÇLARI KAPATTI. Kim ne verdiyse hazine kayıt tuttu. İsmet Paşa bile eşinin bileziklerini ,evlilik alyansını verdi. Kulaktan dolma konuşmayın. Tutanaklarla konuşun. Evet,kıtlık çektik ama 2.dünya savaşına girmedik. Gıda yardımıyla yün giysi örgü hanımlar ,hibe edldi ana harbe girmedik yani DEDEN YAŞADI ki sen doğdun ! Milletçe sabrettik , az yedik ama Marshall borcu bitti ,özgür kalmıştık ! Haydi şimdi de ödesek ya borçları !
 • Ahmet yavaş
  1 yıl önce
  Sen kaç yaşındasın ki CHP yi kötülüyorsun Türkiye 70 senedir sağ yönetimin elinde neyin kafasını yaşıyorsun
 • Ibo treder
  1 yıl önce
  Chp li değilim savunduğum da yok chp bu ülkeyi ne zaman yonetti
 • İsmet Bektaş
  1 yıl önce
  O chp hükümeti ne zamandı?Çok cahildin.Tüm borç ve iflaslar dedenin ve babanın senin oy verdiğin sağ iktidar döneminde oldu.Ve ne varsada sattınız. Aç gözünü şeşj beş görme.
 • Ahmet Aslan
  1 yıl önce
  Buna tevessül etmesi dahi düşünülemez. Böyle bir durum da, hükümetin bırakıp gitmesi gerekiyor. Ama yine de temkinli olmak gerekir.
 • Fener
  1 yıl önce
  Böyle bir iftiraya inat herkes parasını bankaya yatırmalı firsatcilarda kuyruğunu kıstırıp arkasına bakmadan uzayıp gitmeli biz ülkemizi zor durumda bırakacak bir millet değiliz egerki zor durumdaysa el koysun helâli hoş olsun
 • Rıdvan
  1 yıl önce
  El koyulsun ama keşke bizleri bu kadar düşünen siyasetcilere milletvekilere verilen milyarlarca maaşlarada el konulsa o zaman halk memnuniyetle karşılar ekonomi düzelir ve şu korana illetinden beraber kurtuluruz..
 • Birol
  1 yıl önce
  Turşular çok yararlı, herkesin evinde turşu ve yoğurt yapsın, virüs kaçar gider... paralar kalsın ...banka ona güzel bakar...
 • Satilmamiş
  1 yıl önce
  Hiç panik yapmıyorum çünkü akp li değilim. Eğer akp li olsaydım bi şekilde benimde bankada param olurdu. Biz bankaya sadece borç ödemek için gidiyoruz.
 • Erhan yakut
  1 yıl önce
  Açakca konuşup demogoji yapmayın
 • Ali ünal
  1 yıl önce
  Tabiki almalı her vatandaşın paraları helaldir devletimize
 • Ahmer Artuç
  1 yıl önce
  Yorumlara bakıyorum .Cahillik dzd diz boyu. Burası TC.dingonun ahırı değil.Ne demek bankadaki paraya el koymak? Bazı istisnalar dışınds bankaların öyle bir yetkisi yok. Sonra bankalar ekonominin lokomatifidir.Bilmeden haklarında ileri geri konuşmayın. Biraz okuyup fikir sahibi olun
 • Akif ertekin
  1 yıl önce
  Banka batarsa paranın garanti dışı kısmi da batar
 • Yıldırım
  1 yıl önce
  Darbeciler bile bankalardaki paralara el koymadı
 • Faruk yalin
  1 yıl önce
  Gonulluluk esasi gelsin burada veririm diyenlerden baslasin kamudan kazandiklarini yurtdisina cikaranlarla sinirlandirilsin
 • Faruk yalin
  1 yıl önce
  Hersey cok daha da guzel olacak gunesli gunler gelecek
 • Faruk yalin
  1 yıl önce
  Sosyal medyadan aldiniz anladim da whatsapp ta yazilanlari ilintili olanlar okuyabiliyor gizli gizli izlememi yapiyorsunuz da whatsappta yazilmis diyorsunuz, ne is? Yorumlari yapanlarda cok bilgili ve tecrubeli cok biliyorlar tahvil kuponlarini kesmedikleri nasil belli . kaciniz biliyor kaciniz duydu kaciniz kupon kesti ? Niye hep cikmaz sokakta fatura halka kesiliyor?kamudan ihale alanlar niye bedel odemiyor? Tuzu kuru olanlar bedavadan deli paralar kazananlar niye bedel odemiyor toplumdan aldiklarini ne zaman geri odeyecekler? Biraz da onlar parasever degil de vatansever ve milliyetci olsalar paralari yurtdisinda tutmasalar gayrimenkul almasalar Turkiyede kazandiklarini ulkede tutsalar.Korona zengin fakir dinlemiyor. Onlarin parasi varsa halkin da Allahi var. Ilahi adalet tecelli ediyor ve etmeye devam edecek. Ilahi mesaj anlasilirsa bu sopa durur yoksa yagmaya devam eder.
 • Osman tuncalan
  1 yıl önce
  Sıkıntılı ya el konursa korkusundan dolayı kimse koymuyor
 • Onur gügercin
  1 yıl önce
  Böyle bir durumda koyarsalar da helali hoş olsun
 • Ulaş ateş
  1 yıl önce
  Benim bankada param var devlet el koysun yemin ederim zerre umurumda olmaz benim devletimde alacağım olsun devletime canıma veririm paramımı vermeyecem
 • Türkiyem
  1 yıl önce
  Böyle bir yaygara çıkarmak vatan hainligidir alcakliktir devletimiz güçlüdür
 • Mustafa Türkay
  1 yıl önce
  Arkadaşlar milleti galeyana getirip ekonomiyi çöktürmek adına bu masallar anlatılıyor inanmayın
 • Amut
  1 yıl önce
  El koysun sizingibi ziniyetlerin parasina Millert can define size para post ugly pustlar
 • Sami
  1 yıl önce
  Vergi.borcu.olanin.hesaplarina.haciz.geliyor.banageldi valla.ama.paravarmi.yok.habire.vergi.ceza.icra.bloke.nekaptilarsa.
 • Mehmet Emin Yazıcı
  1 yıl önce
  Devletin ihtiyacı olursa paralara el koysun
 • Mahmut
  1 yıl önce
  Bizim devletimiz böyle birşey yapmaz bizim devletimiz halka habire veriyor o geri zekalı zavallılar boşuna havlamasosı
 • Egemen Çelik
  1 yıl önce
  Devlet mi hangi devlet? Millet virüse karşı binlerce lira dağıtırken tek çözümü kolonya dağıtmak olan mı?
 • Altan
  1 yıl önce
  Yapılanları görmüyorsan, sende bi sorun var
 • Macide
  1 yıl önce
  Vallaha bu dönemin asıl nerden kaynaklandığını düşünmek gerekiyor şimdi koyun can derdinde kasap et derdinde bir yarasa dediler bir yılan dediler gerçek ne bunun ardından giden gidecek kalan kalicakta ortadaki bu virüsün etkileri insan üstünde ne kadar kalıcak domuz gribi 10 yıldır var paranız olsa ne olucak can gitmis
 • Arda yilmaz
  1 yıl önce
  Saçma saçma konuşmayın kardesim be bukadar felaket tellallığı da olmazki, ayiptir yahu ota boka inaniyorsunuz, devlet yonetimini begenmiyorsan kapilar acik kardes istesigin ulkeye gidebilirsiniz, oyle bos kafayla milliyetci guya laikci olunmaz, en kucuk krizde bokunuzda boncuk aramayin, turkiye cumhuriyeti ve cumhur başkanı, hep birlikde millet olarak daima gucludur, şüphesi olan varsa yurruuu yurt dışına. Adam olun efendi olun..
 • Bulut
  1 yıl önce
  Aynen öyle vatanından gidenler başları sıkışınca yardım dilenirler şimdide nankörlük yaparlar niye geldiler tercih ettiği yerde kslsalardi sen kimsin ki devlet de ti yayılıyordu
 • Ahmet 2147
  1 yıl önce
  Arkadaşlar yorumlara bakıyorum da civciv beyinliler döktürmüş halkına para ve diğer yardımları veren bir devlet senin beş kuruş olan parana mı kalmış olsa olsa paralarını evlerde tutmasını ı isteyen hırsız şebekeleri yem atıyordur en güvenli liman bankadir ves selam...
 • Su sebili
  1 yıl önce
  Ulan 50 tane adam yorum yazmış, yarıdan fazlasının ne dedeiği ne anlatmaya çalıştığı anlaşılmıyor. İyice Türkçe'nin içine ettiniz.
 • Mustafa Yıldız
  1 yıl önce
  hırsız ve fetücülerin başka vatan hayini grupların iş başında oldugu dönemdeyiz lütfen akıllı olalım paralar bankalardan çektirip kapkaç soygun hırsızlık olaylarını artırma peşindeler rabimin izniyle bu ülke kendi öz evlatları tarafından yönetiliyor ülkemize hiç bir şey olmaz birlik ve beraberlik içinde olursak saygılar
 • Turgay Deniz
  1 yıl önce
  Kimsenin bankalardaki paraya el koyacağı yok. devlet hangi durumda olursa olsun yapmadığını sende biliyosun
 • Sdogan
  1 yıl önce
  Allaha şukur devletimizin ihtiyaci yok.milyonlarca insanlar besliyoruz .dahada besleriz.sistemi beyenmeyen yolu aćik olsun akil hadtahanesindekiler bu lafi cikaranlardan daha mantikli .
 • Emre yasak
  1 yıl önce
  Bu söylemler gerçekçi değil panik havası yaratmak isteyen vatan hainlerinin görüşleri paralara falan el konma olacak bir durum yok ses kayıtlarını organize eden hainlerin çıkardığı spekülasyonlar bunlar
 • İsmail
  1 yıl önce
  Korkmayın bu devlet kimsenin larasına el koymaz merak etmeyin aksine. elinde geldiği kadar halka faydalı olmaya calışır evet isde gecmiş hukumetler böyleydi firsatini buldumu halkin bogazina cokerdi ama bu devlet o eski bildiginiz devlet deil merak edecek bişe yok.
 • Zeyd
  1 yıl önce
  öyle şey yok kimin parasi varsa yine bankada durur devletimizin halkin banka hesabina el koymasi en son olacak ihtimal zaten olay oraya gelinceye kadar halkin zaten paraya ihtiyaç duyacak bir lüxü kalmaz bitmis olur herşeyal allah korusun
 • Duygu canbaş
  1 yıl önce
  BEN DEVLETİME SONUNA KADAR GÜVENİYORUM REİSİMİZİ VE HÜKÜMETİ ÇOK BAŞARILI BULUYORUM
 • Seval Turhan
  1 yıl önce
  Paramız yokta kredi kartı borçlarımıza elkoysa ödese çok iyi olur açlık sınırı altında 2000 tl maaş yetmiyor o borçları ödese iyi durumda olan devletimiz köprüler yollar., saraylar yapıyor bunuda yapabilir herhalde..
 • HASAN TOPUZ
  1 yıl önce
  Bu milleti anlamıyorum. Ortalıkta KORONA diye birşey var. Eğer tedbirlerini almazlarsa hastalanıp ölüp gidecekler dahala parayla pulla uğraşıyorlar. Ölürlerse paraya falan ihtiyaçları olmayacakki. Hemde biz TÜRKLERİN birsözü varya sözkonusu vatansa gerisi teferruattır diye şu ortamda devlet halkına maddi yardım eder ve gerekse maddi gerekse sağlık açısısından tümönlemleri alırken siz bankadaki 3kuruş paranızla uğraşıyorsunuzya meraketmeyin eğer ölürseniz parayla pulla işiniz olmayacak emin olun önce bir ölmekten kurtulun sonra konuşursunuz. !!!!!!!!!!!!
 • Recep Çetin
  1 yıl önce
  Türkiye ekonomij kriz yaşıyor.Üstüne bir de Koronavirüs olayı oturdu.Dış borcumuz var.Ana para,faiz ödenecek.Vatandaşın bankalarda 200 milyar dolar parası var" deniyor.Akp iktidarı bundan faydalanmak isteyebilir arkadaşkar!
 • Ahmet Erdoğan
  1 yıl önce
  El koyarsalar yine fakir fukaranın parasına el koyarlar. Milletin orasına burasına koyanlar yine sefasını sürer.
 • Adalı
  1 yıl önce
  Bunlardan herşey beklenir yolsuzlukta zirve yaptılar
 • Memo
  1 yıl önce
  Hadi la ordan . Hırsız olduklarından mı para yardımı yapacak devlet. 100 milyar lira destek hazırladı. Çalarak olurmu bunlar. Sen git CHP'li belediyelere bak. İs yaptıkları şirketlere odeme yapamıyorlar.
 • Mustafa Yıldız
  1 yıl önce
  Yalova'daki gibimi yolsuzluk hırsızlık yaptılar
 • Ali Akbayrak
  1 yıl önce
  Yosuzluk yolsuzluk dye ankirip duruyorsunuz yapılan somut bi tane yolsuzluklarını soylesene lakin yarin adli makamlardada ispatlamak zorunda kalacaginida düşün senden haber bekliyorum yoksa ifadelerim çok daha ağır olacak bilesin
 • H dedi ütü
  1 yıl önce
  CHPpkkhdpkk ve sen
 • Aysenur
  1 yıl önce
  Sen heralde önceki hükümetler le karistirdin allahtan ki basimizda reis var
 • Misafir
  1 yıl önce
  Şimdi para değil salgın önemli.millet can derdinde.o kadar tatava yapmayın.olsa bile günlük çekim kısıtlaması olur.ben Akp'yi sevmeye bilirim fakat şimdi birlik zamanı
 • Mahmut papuc
  1 yıl önce
  Halkına yardım eden devlet senin uc kuruşuna mı kalmış
 • EYT
  1 yıl önce
  Olmaz diye bi şey yok sen kendini garantiye al. Yaşanmış örnekleri var. Nemi lazım elimdeki paramı kaptırmaya ...!!!!!
 • Salım akbal
  1 yıl önce
  Senin kendin den şüpen var hırsız evde onunca başka çare kalmaz devlete benim pram helal olsun ama sizlere zehir zıkkım olsun
 • Albatros
  1 yıl önce
  Ne borcum var ne de bankada param var en zengin benim
 • Sait can
  1 yıl önce
  Paraları eve getirirsem aynı gece kafana silâhı hırsızlık şebekesi el korsa o zaman kim el kormuş görürsun
 • Hasan safran
  1 yıl önce
  Köprüler hastaneler inkilaplar viresler türkiye maşallah dimdik ayakta evden cikmayın diyorlar telefon edin ihtıyacınız eve getirelim diyorlar allah devletimizdenrazı olsun
 • M,tres
  1 yıl önce
  Yalayınn yalayın
 • Sesiz gemi
  1 yıl önce
  Parası olan.dsunsun aç gene aç zengin gene zengin bundan önce de milletin parası uçtu gitti ozman da paramız yoktu şimdide yok
 • Karar
  1 yıl önce
  Zeten bular bekleniyordu milletin aklı kesmedi
 • Hasan Demir
  1 yıl önce
  Peki paralara el konursa fatura lar ve almış olduğu kiralar ile ödemesi gereken vergileri devlet bizim yerimize odiyecekmi önce bunları cevaplasin
 • Hayati koc
  1 yıl önce
  Ulkemiz refaha ciksin halkina birsey olmasin malim mulkum canim neyim varsa feda olsun vatanimiz fefaha ersin yeterki
 • Haşim TÜRKAL
  1 yıl önce
  DEVLET PARALARA EL KOYACAK DİYE KONUŞANLAR YA DOMUZDUR ( SOYU BOZUK ŞEREFTEN NAMUSTAN NASIBINİ ALMAMIŞ İNSANA BENZEYEN MAYMUNDUR )
 • Sedat
  1 yıl önce
  Peki bu zor günde avkat niye benim hesabımdaki parayı bleke koyuyor ben o parayla çocuklarıma yiyecek alacakdım şimdi ac kaldık
 • Doğan
  1 yıl önce
  Vatan yoksa devlet zorda ise parayı ne yapacaksınız işte iman zayıfsa küçük bir şeyde nefis devreye girer millet can derdinde bazı ları et derdine düşmüş önce vatan benim param ilsa ben tokken komsum akrabam millerim açsa ben o şekilde yaşamam zaten paylaşırım neyin dersindesiniz
 • Bulut bulut
  1 yıl önce
  Ya bende banka matik gittim para yok diyor
 • Cem yılmaz
  1 yıl önce
  Gerekli ise tüm mevduatlara el konulsun..AMA ...borçlarada el konulsun..
 • Esma eskin
  1 yıl önce
  Demek sen birilerin parasına el koymuşsun ki avukat ta senin parana bloke koymuş yani senin borcun var devlet deyil suç senin
 • sümeyye şahin
  1 yıl önce
  Olabilir çıktılar thy yok otel dediler dönüp arkasını gitti.
 • Faruk yalin
  1 yıl önce
  Ne demek istediginizi acikca yazarsaniz anlayacagim
 • mehmet
  1 yıl önce
  bu başka bir durum yasayan nesil böyle birşey görmedi. o yüzden durum ?
 • Atilla
  1 yıl önce
  Parası olan için dert,,, 65 kuruş bakiyem var..
 • Bayan.aram yemez
  1 yıl önce
  Bir bu kalmıştı yapmadıkları. Bununda yaparsalar kordona degil uzuntuden ölur insanlar
 • Zorunlu alan
  1 yıl önce
  Ya bir ilk gerçekleşirse?
 • Çiğdem
  1 yıl önce
  Şu durumda bile devleti kötülüyorlar yazıklar olsun size be allahtan virüs tüm dünyada tek turkiyede olsaydı onuda devletten bilirdiniz
 • Ali
  1 yıl önce
  Herşey olabilir güvenli bir hükümet yok
 • Doğan ata
  1 yıl önce
  Güvenli.hükümet yok öylemi !! İnsanoğlu ne kadarda nankördür!! Yazık acıyorum sizin gibi devletimizi her fırsatta yere vuran insanlara