Bağ-Kur Yapılandırma 2019 (Şartları ve Başvurusu)

Bağkur borçlarınızı yapılandırmak istiyorsanız yapmanız gerekenleri inceleyebilirsiniz.

Bağ-Kur Yapılandırma 2019 (Şartları ve Başvurusu)

Bağkur borçlarınızı yapılandırmak istiyorsanız yapmanız gerekenleri inceleyebilirsiniz.

Bağ-Kur Yapılandırma 2019 (Şartları ve Başvurusu)
12 Aralık 2018 - 19:37

BAĞKUR borç yapılandırması, her vatandaşın hakkında bilgi sahibi olması gereken konulardan biridir. Zaman zaman her vatandaşın başına, BAĞKUR primini ödeyememesi sonucunda borç süreci gelebilir. Bu gibi durumlarda, vatandaşlar süreçten en az hasarla ayrılmak için borç yapılandırma hakkında detaylı bilgi sahibi olmalıdır.

BAĞKUR Yapılandırma Nasıl Yapılır?

BAĞKUR primi, vatandaşların emekli olabilmek için kuruma düzenli olarak ödemesi gereken ödemelerdir. Bu ödemeleri belirtilen tarihlerde düzenli olarak yapmayan vatandaşlar, borç adı altında farklı bir prosedüre tabi tutulmaktadır.

BAĞKUR borç yapılandırması, ödenemeyen borçların yeniden düzenlenmesi için uygulanan bir hizmettir. Ancak BAĞ-KUR yapılandırmasının, tek bir yöntemi bulunmamaktadır. Bu işlem, duruma göre borcun taksitlendirilmesi veya ertelenmesi şeklinde uygulanabilmektedir. Vatandaşlara sunulan yapılandırma hizmetinin tek amacı, mevcut borcun çok daha kolay bir şekilde ödenebilmesini sağlamaktır.

Bu işlemden yararlanmak isteyen vatandaşların tek yapması gereken, BAĞKUR’a borcunun yapılandırılmasını istediğini belirten bir dilekçe vermektir.

BAĞKUR Yapılandırma Borç Bilgileri Sorgulama

Mevcut borçlarına dair detayli bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar, bu konuyla ilgili en güvenilir verilere Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sitesi aracılığı ile ulaşabilir. Emekli olmak isteyen vatandaşların bu süreçle ilgili merak ettiği her türlü bilgi, yine aynı internet sitesi üzerinde bulunmaktadır.

Bağkur yapılandırması öncesinde borç bilgilerine ulaşmak isteyen vatandaşlar, bu yöntem aracılığı ile borcunu öğrenerek yapılandırma talebi için harekete geçebilir. BAĞKUR borç yapılandırması hizmetinden yararlanarak borcunu taksitlendiren veya erteleyen vatandaşlar, bu yeni borçla ilgili merak ettiği her şey, aynı yöntem ile öğrenilebilmektedir.

BAĞKUR Yapılandırmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

BAĞKUR yapılandırma süreciyle ilgili dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır:

 • Yapılandırma başvurusu için, turkiye.gov.tr internet sitesinde yer alan başvuru tarihleri düzenli olarak takip edilmelidir. Bağkur yapılandırma 2019 başvuru formu, bu tarihler içerisinde Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerine teslim edilmelidir.
 • Prim borcu yapılandırması için, BAĞKUR’un sunduğu taksitlendirme veya erteleme seçeneklerinden bir tanesi tercih edilmelidir.
 • Taksitle ödeme seçeneği tercih edildiği takdirde, taksitler iki aylık dönemler şeklinde ödenmektedir.

Finans365.com Özel İçerikYORUMLAR

 • 2 Yorum
 • şerif yaşar
  11 ay önce
  Slm bu sabah iş yerımı açar açmaz iş yerıme ptt görevlısı bır belge getrdı takıbe alına borç diye 12.023.27tlbirde mal bıldırım pusulası okuduğum evrakta 15 gün içersınde borç ödenmese meskenıme iş yerıme ica geleceyı ve 3 ay hapıs yatacağım yazılıyor yılardır sağlık proplemım var dr çıkamıyorum zor kıramızı çıkartıyoz borç batağındayız buda devletın bıze ayrı bir kazığımı ...Esnafın halı ne olacak bilen varmı ...ne yapamalıyım bılgısı olan bana akıl versın
 • halilyılmaz
  1 yıl önce
  ıyı gunler benım merak ettıyım yapılandırma cıkıyor ama kısmı cıkmıyor neden yetkılıler ılgılenmıyor yada cumurbaşkanımıza yada bakanlarımıza denmıyor bız hakkızyaa halk