İş Bankası Ev Yapım / Tamamlama Kredisi

İş Bankası Ev Yapım/Tamamlama Kredisi sayesinde hayalinizdeki evi bütçenizi zorlamadan rahatlıkla yaptırma imkanına sahip olabilirsiniz.

İş Bankası Ev Yapım / Tamamlama Kredisi

İş Bankası Ev Yapım/Tamamlama Kredisi sayesinde hayalinizdeki evi bütçenizi zorlamadan rahatlıkla yaptırma imkanına sahip olabilirsiniz.

20 Aralık 2017 Çarşamba 13:37
İş Bankası Ev Yapım / Tamamlama Kredisi

Sıfırdan ev inşa etmenizi sağlayacak olan bu muhteşem kredi sayesinde kendi konutunuzu kendi zevkinize göre yaratma fırsatına erişebiliyorsunuz. Ayrıca sadece yeni ev inşası için de değil, yarım ya da eksik kalan ev inşası için de bu krediden faydalanabilirsiniz. Oldukça düşük oranlardaki faizleri ve size uygun vade seçenekleri ile kendi evinizin müteahhidi olabilirsiniz.


İş Bankası Ev Yapım/tamamlama Kredisi Özellikleri

İş Bankası Ev Yapım/Tamamlama Kredisi özellikleri arasından en önemlisi uzun vade seçenekleridir ve bu vade seçenekleri maksimum 120 aydır. Tamamen sizin belirlediğiniz kredi tutarının faizi sürekli sabit kalacaktır. Kredi geri ödemesi bitimine kadar eviniz ve evinizin üzerinde bulunan arsa ipotek altına alınmış olacaktır. Kredi geri ödeme tutarı tamamen bittiğinde, yani geri ödeme işlemi tamamlandığında ev ve arsanız üzerindeki ipotek durumu da ortadan kalkmış olacaktır. Bu krediden yararlanabilmeniz için inşa etmeyi planladığınız evin üzerinde bulunacak olduğu arsa, belediye tarafınca izinli olmalıdır.

İş Bankası Ev Yapım/Tamamlama Kredisi Faiz Oranları

İş Bankası Ev Yapım/Tamamlama Kredisi faiz oranı yüzde 1,20 olarak belirlenmiştir. Belirlenen faiz oranı hangi vade seçeneğini seçmiş olursanız olun, her zaman sabit kalacaktır. Vade süresindeki en üst sınır 120 aydır. Genel miktarın yanı sıra, sigorta gideri, ekspertiz ücreti, taşınır/taşınmaz rehin ücreti, kredi tahsis ücreti ve ihbarname ücreti masraflarının kredi çeken şahıs tarafından ödenmesi gerekmektedir. Direkt ödemek istemiyorsanız, tüm bu masraflar kredi borcuna yukarıda sizlere belirtmiş olduğumuz sabit faiz oranıyla eklenebilmektedir.

İş Bankası Ev Yapım/Tamamlama Kredisi için Gerekli Belgeler

İş Bankası Ev Yapım/Tamamlama Kredisi için gereken belgeler; kredi başvuru formu, arsa üzerinde herhangi bir ipotek olmadığını belirten belge, belediyeden izinli arsaya ait tapu belgesi, gelir beyannamesi ya da mal varlığınız ile ilgili belgeler, nüfus cüzdanı fotokopisidir. Bu belgeler haricinde diğer belgeler de İş Bankası şubesi tarafından talep edilebilmektedir. Tüm belgeler tamamlandıktan sonra ise sahip olmak istediğiniz kredi tutarı hesabınıza aktarılacaktır. Bu tutar sayesinde de hayalini kurduğunuz evi kendiniz inşa ettirebileceksiniz.

Son Güncelleme: 20.12.2017 13:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol