Yapı Kredi Bankasının Yeni Genel Müdürü Belli Oldu

Yapı Kredi Bankasının Genel Müdürü Faik Açıkalın emekliye ayrılıyor. Faik Açıkalın'ın boş kalan koltuğuna gelecek isim belli oldu.

Yapı Kredi Bankasının Yeni Genel Müdürü Belli Oldu

Yapı Kredi Bankasının Genel Müdürü Faik Açıkalın emekliye ayrılıyor. Faik Açıkalın'ın boş kalan koltuğuna gelecek isim belli oldu.

27 Aralık 2017 Çarşamba 11:40
Yapı Kredi Bankasının Yeni Genel Müdürü Belli Oldu

Yapı Kredi Bankasının şu anki müdürü Faik Açıkalın, emekliye ayrılıyor. Faik Açıkalın’ın boş bıraktığı koltuğa ise Garanti Bankası Genel Müdür vekili Gökhan Erün geliyor.

Yapı Kredi Bankası'nın Genel Müdürü değişiyor. Bankanın mevcut Genel Müdürü Faik Açıkalın emekliye ayrılıyor. Açıkalın’ın görevini ise Garanti Bankası Genel Müdür vekili Gökhan Erün devralıyor. Mayıs 2009'dan bu yana Yapı Kredi Murahhas Üye ve Genel Müdürü (CEO) olarak görev yapan Faik Açıkalın, 29 Aralık 2017 tarihinden itibaren emekli olarak görevinden ayrılacak. 

Yapı Kredinin yeni Ceo’su

Yapı Kredi Yönetim Kurulu, Faik Açıkalın'ın yerine 15 Ocak 2018 tarihinden itibaren Gökhan Erün'ün devralacağını kaydetti. Yapı Kredi Yönetim Kurulu konuya ilişkin yapmış olduğu açıklamasında, Gökhan Erün'ün Yapı Kredi CEO'luğuna atanması, ilgili kurumlardan alınacak onayın ardından yürürlüğe gireceğini belirtti. Görevi devralan Gökhan Erün, 15 Ocak 2018 tarihine kadar Yapı Kredi Murahhas Üye ve Genel Müdür Vekili Niccolò Ubertalli Genel Müdürlüğe vekalet edecek.

Dijital Bankacılığa Yön Veriyor

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Yapı Kredi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Y. Koç, Yapı Kredi Bankasında yapılan görev değişikliği ile ilgili açıklamada bulundu. Ali Y. Koç, uzun yıllardır Yapı Kredi'de yürüttüğü başarılı çalışmaları ve liderliği için Faik Açıkalın'a teşekkürlerini ileterek, Yapı Kredi Bankası2nın son yıllarda güçlü finansal performansının yanı sıra özellikle dijital alanda yaptığı önemli yatırımlar ve gerçekleştirdiği yenilikçi çalışmalarla ülkemizde dijital bankacılığa yön veren uygulamalar geliştirdiğini ifade etti.

Gökhan Erün Kimdir?

İstanbul Erkek Lisesi'nden mezun olan Gökhan Erün, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Gökhan Erün, Yeditepe Üniversitesi'nden İşletme yüksek lisansını aldı ve 1994 yılında Garanti Bankası Hazine Müdürlüğünde iş hayatına başladı.

Gökhan Erün, 2004'te atandığı Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş. Genel Müdürlüğü görevinden sonra, 1 Eylül 2005'te Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Finans365.com

Son Güncelleme: 27.12.2017 11:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol