Ziraat Bankası Mutlu Altınlar Kampanyası

Ziraat bankasına altınınızı getirdiğiniz takdirde bu bu tahvilden faydalanabileceklerdir.

Ziraat Bankası Mutlu Altınlar Kampanyası

Ziraat bankasına altınınızı getirdiğiniz takdirde bu bu tahvilden faydalanabileceklerdir.

19 Aralık 2017 Salı 15:24
Ziraat Bankası Mutlu Altınlar Kampanyası

Anonim veya sermaye şirketlerin fon (alım gücü)  ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla  çıkardıkları borçlanma senetlerine bonolarına  tahvil denmektedir. Anonim şirketler genel kurul kararı ile tahvil çıkarabilirken. Fakat çıkarılan her tahvilin değeri aynı statüye ve fiyata sahip olmalıdır. Bunun yanında ilgili şirket ödenmiş sermayesinden daha fazla tahvil çıkaramaz. İlgili şirket tahvil çıkarmak isterse bu  şirketler sermaye piyasası kurulundan ’den izin almak zorundadırlar. 
Yastık Altında Saklanan Altınlar Hakkında

Bilindiği üzere Türkiye diğer ülkelere nazaran daha ayarı yüksek altın kullanmaktadır.  Ülkemizde bulunan altın çeşidi daha kaliteli daha gösterişlidir. Bunun nedeni ise Türkiye'de gelenek görenek örf adetler olsun altın çok önemli bir yere sahiptir.  Düğünler kınalar nişanlar  sünnetler  olsun altın edilebilecek en güzel en kıymetli hediyedir. Ülkemizin gelenek ve göreneklerin de atın Herhangi bir sıkıntı ekonomik bir buhran olmadığın satılmaz Bu nedenle ülkemizde  hatırı  sayılır derecede altın saklanmaktadır yastık altında nedir.  Ülkemizdeki altın rezervi  Daha doğrusu Merkez Bankası'ndaki altın rezervi ne kadar çok olursa Ülkemizin ekonomik durumu o yönde pozitif veya negatif olarak etkilenmektedir.  Kişilerin yastık altında sakladıkları altınlar ülke ekonomisine bir nebze olsun canlandıracak düzeydedir.  Şu anda gündemde olan altın tahvili sayesinde kullandıkları ya da sakladıkları hurda altınlar  değerinin artması yönünden kullanabilecektir.   Bu altınların altın tahlilinde kullanılması Hem altın sahibine hem devletimizi pozitif yönde etkileyecektir.


Altına Dayalı Kira Sertifikası / Altın Tahvili Hakkında


Bu Tahvil tipinde fiziki altını bulunan bireysel yatırımcılar veya müşterilere  belirli bir kar getirisi sağlayarak yastık altında bulunan  altınların ekonomiye kazandırılması  amacı ile devlete bağlı olarak çalışan hazine Müsteşarlığı tarafından ihraç edilen bir belgedir. Bu Belge altına dayalı kira Sertifikası veya  Altın Tahvili alacak müşteriler, yastık altında duran sakladıkları altınlarını kayıp çalınma riski olmadan, devlet güvencesinde yatırıma dönüştürme getiri elde etme  imkânına sahip olmaktadır. Talep toplama yöntemi aracılığı ile  yapılacak Altın Tahvili veya Altına Dayalı Kira Sertifikası ihraçlarına ziraat bankası  aracılık etmektedir. Banka Müşterileri, Hazine Müsteşarlığı tarafından yayınlanan “Basın Duyurusu” veya “Yatırımcı Kılavuzu’nda tanıtılmış olan nitelikteki hurda altınlarınızı (22 ve 24 ayar altınlar kabul edilebilecek olup; ama üzerinde değerli ya da değersiz taş bulunan herhangi bir altını (takı) ve ayrıca Reşat Altınlar kabul edilmeyecektir. 

Son Güncelleme: 19.12.2017 16:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol