Bir SMS İle Devlet Desteği Cebinizde! 1460 TL Ödeme Alabilirsiniz!

Enflasyon verileri ile beraber birçok destek ödemesine de zam yapıldı. Ödemelerin eski hali ile yeni hali arasında şaşırtıcı farklar bulunuyor. İşte detaylar..

Bir SMS İle Devlet Desteği Cebinizde! 1460 TL Ödeme Alabilirsiniz!

Enflasyon verileri ile beraber birçok destek ödemesine de zam yapıldı. Ödemelerin eski hali ile yeni hali arasında şaşırtıcı farklar bulunuyor. İşte detaylar..

Bir SMS İle Devlet Desteği Cebinizde! 1460 TL Ödeme Alabilirsiniz!
08 Haziran 2021 - 18:44 - Güncelleme: 08 Haziran 2021 - 18:48

Korona virüs herkesi mağdur etmeye devam ederken yüz güldüren gelişmeler de yaşanıyor. Açıklanan enflasyon verilerine ek olarak memur zamlarının da konuşulması destek ödemelerine zam gelir mi sorusunu akıllara getirmişti. Devlet vatandaşın merakını gidererek devlet desteklerine zam yaptı. Zamlı şekilde verilecek ilk ödeme ise yaşlılara, emeklilere, engellilere yapılacak ödemeler olacak. Özellikle engelliler için gerekli, olan tek evrak yüzde 50 engelli raporu olarak açıklandı. 65 yaş ve üstü olan vatandaşların, engelli olan vatandaşların yakınlarına yapılacak bu ödeme için SMS atılması yeterli olacak. 1460 TL olarak belirlenen ödemelerin aylık olarak hesaba yatırılması bekleniyor.

Tek Tuşla Ödeme Talebi

Pandemiyle beraber en çok sıkıntı yaşayan kesim yaşlı ve engelli kesim oldu. Bu sıkıntıların önüne geçilmesi için gereken tüm çalışmaları yapan devlet son olarak ödemeleri zamlı yapmaya karar verdi. 65 yaş üzeri yaşlı ve emeklilere ek olarak %50 engel durumu bulunan vatandaşa da ödeme yapacak. 1. Ve 2.dereceden yakınlara verilecek olan bu ödemeler için başvurular en kısa zamanda başlayacak. Ödeme sorgulaması için de SMS gönderme tekniği uygulanacak. 1460 TL Ziraat Bankası aracılığı ile vatandaşa gönderilmiş olacak. Aylığın alınıp alınmadığı ya da olası durumları Ziraat Bankasının belirteceği numaraya SMS atarak öğrenebileceksiniz. Başvuran vatandaşların maddi durumunun yetersiz olması ve bakıma ihtiyacının olması gerekir. Ayrıca aylık gelire de dikkat edilecek. Asgari ücretin altında geliri olanlar başvuruda bulunabilir.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Osman asamaka
    5 gün önce
    Değerli büyüklerim adım Osman asamaka sizden bir konu hakkında yardım talep ediyorum ben kokoreççi yim çakır Osman kokoreç tezgahı mı ben isletmekteyim değerli büyüklerim evliyim 3 çocuğum var ellerinizden öper konu evimin kirasını ödeyemiyor um 8 aydan beri çalışamıyorum isim olmuyor ev sahibim bizi evden çıkaracak Allah aşkına bana yardım edin ne olur dardayım sizden başka gidecek bir yerim yok virüs girmeden önce işlerim çok güzeldi ama virüs girdi gireli hiç işim olmuyor evimde yemeye birşeyim Yok eşimle ayrılmak üzerindeyim çocuklarım için yardım edin ne olur dayanacak gücüm kalmadı artık sizinde colugunuz çocuğunuz var kimse yavrusu dan ayrılmak istermi mi 700 TL evin kirası 8 aydan beri veremiyorum rabbim kimseyi kiracı etmesin ama intiharın eşiğine geldim artık kime gitti isem kapılar duvar oldu yüzüme kimse derdimi dinlemez oldu elinizi ayağınızı öpüyüm yalvarıyorum size yardım edin ne olur kapıya koyulmak istemiyorum isterseniz araştırın sorun 0505 215 96 1. ev sahibim bu isim olmuyor olsa kimseden yardım talep etmiyecem çocuğuma daha bir sakız alamıyorum ne olur Allah rızası için yardım edin saat 9 za kadar duruyorum isim olmuyor birgün geliyor 20 TL birgün geliyor hafta boyu siftah yapmadan evime dönüyorum saat gecenin 3 cü olmuş gözüme uyku girmiyor ağlaya ağlaya size yazıyorum Allah aşkına elinizi ayağınızı öpüyüm yalvarıyorum size yardım edin seyyarcılık yapıyorum evimi onununla gecindiriyorum kokoreç işi akşam olan bir iş Allah aşkına bana yardım edin bunalım içindeyim ne olur kiramı ödememe yardım edin lütfen siz büyüklerim den yardım istiyorum elinizi öpüyüm yalvarıyorum size yardım edin