Bu Hafta Döviz Kaybettirdi Altın ve Borsa Kazandırdı

Yatırımcıların yüzü bu hafta altın ve borsa da güldü. Döviz yatırımcısı ise bu haftayı kayıpla kapattı. İşte haftanın en çok kazandıranları ve kaybettirenleri.

Bu Hafta Döviz Kaybettirdi Altın ve Borsa Kazandırdı

Yatırımcıların yüzü bu hafta altın ve borsa da güldü. Döviz yatırımcısı ise bu haftayı kayıpla kapattı. İşte haftanın en çok kazandıranları ve kaybettirenleri.

Bu Hafta Döviz Kaybettirdi Altın ve Borsa Kazandırdı
22 Aralık 2018 - 08:37

Haftalık olarak yatırım araçlarını ele aldığımız bu haberimizde, haftanın kazandıranlarını ve kaybettirenlerini sizlerle paylaşıyoruz. Hafta başında başladığı değeri koruyanlar, yükselenler ve düşenleri ayrı ayrı sizler için derledik. İşte bu haftanın en çok kazandıran yatırım araçları ve yatırımcısını üzenler. 

DÖVİZ KURUNDA DEĞER KAYBI YAŞANDI

Haftalık bazda döviz kuru ciddi bir değer kaybı yaşadı. ABD'den gelen haberler sonrası başlayan değer kaybı hafta sonunda da devam etti. ABD'nin Suriye'den çekilme kararı, FED faiz artırımı ve iç piyasaa yaşanan olumlu tablo TL'nin bu hafta değer kazanmasına neden oldu. ABD Doları bu hafta içinde yüzde 1.71 oranında değer kaybetti. Euro ise 0.35'lik bir değer kaybı yaşadı. 


ALTIN YATIRIMCISI KAZANDI

Altın fiyatlarında bu hafta bir nebze de olsa artış yaşandı. Dolar kuruna bağlı gelişmeler, petrol fiyatlarının yükselmesi gibi etmenler nedeniyle seyrini afta içinde koruyan altın piyasasında oluşan durum ise şöyle; Kapalıçarşı'da işlem gören 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı bu hafta yüzde 0,37 artışla 215,00 lira seviyesinde. Cumhuriyet altınının satış fiyatı da yüzde 0,35 kazançla 1.436,00 lira oldu. Geçen hafta 350 lira olan çeyrek altının satış fiyatı bu hafta 351,00 liraya yükseldi.

BORSA DA KAZANDIRDI

Borsa da bu hafta yatırımcısına kazandıranlar arasında yer aldı. Haftalık olarak Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri ortalama yüzde 1,47 değer kazandı. Hafta içinde ekonomik gelişmelerin yoğunluğuna bağlı olarak hareketli bir seyir geçiren BIST 100 endeksi en yüksek 92.583,49, en düşük 89.567,01 puanı gördükten sonra haftayı önceki hafta kapanışına göre yüzde 1,47 artışla 91.860,75 puandan tamamladı.

Özetle; Haftalık olarak bu hafta dolar yatırımcısı üzülürken borsa ve altın yatırımcısının yüzü güldü. Haftalık bazda Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri ortalama yüzde 1,47, altın yüzde 0,37 değer kazanırken, dolar yüzde 1,71, avro yüzde 0,35 değer kaybetti.

Finans ve Ekonomi Gelişmelerinden anında haberdar olmak için.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Finans365.com


YORUMLAR

  • 0 Yorum