Cami Katliamcısının Ailesi Konuştu

Cami katliamı yapıp 50 kişi öldüren teröristin ailesi polis tarafından koruma altına alındı.

Cami Katliamcısının Ailesi Konuştu

Cami katliamı yapıp 50 kişi öldüren teröristin ailesi polis tarafından koruma altına alındı.

Cami Katliamcısının Ailesi Konuştu
18 Mart 2019 - 17:04

Yeni Zelanda'da 2 Camiye saldırı düzenlenmiş ve toplamda 50 kişi öldürülmüştü. 28 yaşında katliamı gerçekleştiren zanlının ailesi konuştu. 81 yaşındaki büyükanne Marie Fitzgerald,  ailenizden birisinin böyle bir şey yapmış olmasını kabul etmek çok zor.

Hayatını kaybedenler ve yaralananlar için son derece üzgünüz. Zanlının Avustralya'da yaşayan İngilizce öğretmeni annesi ve kız kardeşi de polis tarafından koruma altına alındı. Dünyanın en güvenli ülkelerinden birisi olarak kabul edilen Yeni Zelanda da 15 Mart'ta cuma namazı sırasında 50 Müslüman katleden Brenton Tarrant'ın (28) ailesi özür diledi. Avustralya basını zanlının ailesinin peşine düştü. Aile çok üzgün olduğunu söylerken zanlının annesi ve kız kardeşi de polis korumasına alındı.

Zanlının büyük annesi 81 yaşındaki kadında ilk duyduğunda şok olduğunu söyledi ve oldukça üzgün olduğunu dile getirdi. Bu tarz bir olayı ailemizden birisini yapmış olmasını hazmetmek oldukça zor diyen yaşlı kadın gözyaşları İçerisinde hayatını kaybedenler ve yaralananlar için çok üzgün olduğunu söyledi. Bu konuyu unutmak ve bir an önce eve gidip saklanmak istiyoruz açıklamalarında bulundu.

Avustralya basını yapmış olduğu bir habere göre zanlının annesinin İngilizce öğretmeni olduğunu ve bu olayı okul müdüründen öğrendiği açıklandı anne ve kız kardeş polis tarafından korunuyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum