Çevre Bakanı Kurum: İmar Barışının Bilançosunu Açıkladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İmar Barışının bilançosu ve Boğaziçi'nde İmar Barışı kapsamını genişleten düzenlemeyle ilgili açıklamalarda bulundu. 

Çevre Bakanı Kurum: İmar Barışının Bilançosunu Açıkladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İmar Barışının bilançosu ve Boğaziçi'nde İmar Barışı kapsamını genişleten düzenlemeyle ilgili açıklamalarda bulundu. 

Çevre Bakanı Kurum: İmar Barışının Bilançosunu Açıkladı
22 Aralık 2018 - 23:05

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum imar barışı ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum yapmış olduğu açıklamalarında imar barışına kaç kişinin başvuruda bulunduğunu, Boğaziçi'nde İmar Barışı kapsamını genişleten düzenleme detayları ve imar barışından elde edilen gelire dair açıklamalarda bulundu. 

BAKAN KURUM'DAN İMAR BARIŞI AÇIKLAMASI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum gazetecilere yönelik yapmış olduğu açıklamasında, imar barışı uygulamasından 9 milyondan fazla vatandaşın başvuruda bulunduğunu ve bu uygulamadan 10 milyar 350 milyon TL gelir geldiğini duyurdu. Uygulamanın yeni yıl ile birlikte sona ereceğini açıklayan Bakan Kurum, 10 milyona yakın vatandaşın başvuru yapacağını tahmin ettiklerini açıklayarak şu ifadelerde bulundu. 


"Türkiye'de toplam 9 milyon 210 bin vatandaşımız İmar Barışı'na başvurdu ve 10 milyar 350 milyon TL'lik bedel yatırdı. Biliyorsunuz 31 Aralık'ta bu süreç tamamlanıyor. 10 milyona yakın vatandaşımız bugüne kadar İmar Barışı'ndan yararlandı. Devletin vatandaşıyla barışını içeren, vatandaşımızın elektriğini, suyunu ve doğalgazını alabilmesi adına yapılan bu düzenlemede 10 milyona yakın vatandaşımız kanundan istifade etti."

BOĞAZİÇİ İMAR BARIŞI AÇIKLAMASI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum gündemde konuşulan Boğaziçi İmar Barışı konusunda da açıklamalarda bulundu. Bu konuda düzenlemenin detaylarını açıklayan Bakan Kurum hangi bölgelerin dahil edilip edilmeyeceğine yönelik bilgiler verdi. 

"Boğaz ön görünümünde kalan Sarıyer, fiilen ön görünümünde olmayan ancak ön görünümün sınırları içerisinde yer alan alanı da İmar Barışı kapsamına almıştık. Tabii gelinen süreçte yapılan incelemeler neticesinde boğaz ön görünümünde olan ancak fiilen ön görünüm olmayan ve buradaki vatandaşlarımızın elektrik, su ve doğalgaz gibi problemlerini çözecek sınırları yeniden incelendi. Teklifin içeriği Üsküdar'da, Beykoz ilçemizde ve Sarıyer ilçemizde ön görünümde olan, fiilen ön görünümde olmayan yapıların problemlerini çözmek adına teklif edilmiş bir düzenleme. Boğaz sınırları içerisindeki ve sahil şeridindeki yalılar bu düzenlemeye dahil değil."

Emlak Haberlerinden anında haberdar olmak için.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Finans365.com


YORUMLAR

  • 0 Yorum