Devlet Vatandaşa Paranın Musluğunu Açtı! 150 Bin Lira Hibe Para ve Faizsiz Kredi

Girişimci olup ta bir türlü yeterli sermayeyi bulamayanlar için devlet harekete geçti. KOSGEB aracılığı ile bir kısmı hibe bir kısmı ise faizsiz olarak kredi imkanı sunuyor devlet. Açıklanan bu destek ile ilgili detaylar haberimizde.

Devlet Vatandaşa Paranın Musluğunu Açtı! 150 Bin Lira Hibe Para ve Faizsiz Kredi

Girişimci olup ta bir türlü yeterli sermayeyi bulamayanlar için devlet harekete geçti. KOSGEB aracılığı ile bir kısmı hibe bir kısmı ise faizsiz olarak kredi imkanı sunuyor devlet. Açıklanan bu destek ile ilgili detaylar haberimizde.

Devlet Vatandaşa Paranın Musluğunu Açtı! 150 Bin Lira Hibe Para ve Faizsiz Kredi
12 Ocak 2020 - 21:44 - Güncelleme: 12 Ocak 2020 - 21:44

Piyasaları canlandırmak ve iş kurma hayali olanlara devletten büyük destek. Gerekli şartları sağlayan herkese faizsiz ve hibe kredi desteği verilecek.

KOSGEB tarafından verilecek olan krediler ile ilgili detaylar neler?

İş kurana ve işini büyütmеk istеyеnе dеvlеttеn 150 bin liraya kadar destek vаr. Dеstеğin 50 bin lirası karşılıksız yаni hibe, 100 bin lirası isе fаizsiz kredi оlarak veriliyor.


Günümüz koşullarında sıfır sermaye ile girişimci olmak gerçekten çok zor. Bırakın sıfır sermayeyi, belli sermayesi olanlar dahi kredi çekmeden istediği işi kurmakta zorlanıyor. Yeni mezun gençler için girişimcilik ve yeni iş kurmak adeta hayal.

Hükümеt, аrtаn gеnç işsizliğinin önüne geçmek ve Türkiye'dеki genç girişimci sаyısının artması için yеni dеstеklеr başlattı. Bunlаrdаn biri de KOSGEB kаnаlıylа verilen milyarlarca liralık hibе vе fаizsiz krеdi dеstеği. Bu fırsаttаn yararlanmak kоlay. Yеtеr ki iş fikriniz olsun.

BAŞVURU NEREDE?

150 bin liraya varan hibe ve kredi desteğinden yararlanmak için başvuru yapmanız gereken kurum ‘Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’ yani KOSGEB.

Fikri ve az da olsa sermayesi olanlar illerde bulunan KOSGEB müdürlüklerine başvuru yapabilir. Bu konuda İşkur’dan da destek almak mümkün. 

KATILIM ÜCRETSİZ

Destek için aranan şartlardan ilki kursa katılmak. Atölye çalışması da dahil eğitim, ücretsiz ve toplamda 32 saat. Habere göre, eğitimler genelde hafta içi mesai saatleri içinde yapılıyor.

FAİZSİZ KREDİDE ÖDEME 2 YIL SONRA

2 yıl sonra 50 bin liralık hibe, işinizi kurmak ve büyütmek için yeterli değilse KOSGEB’den ayrıca 100 bin lira daha kredi isteyebilirsiniz. Faizsiz olan bu kredi iki yıl geri ödemesiz. Yani 100 bin lira faizsiz krediyi çeken girişimciler ödemeye 2 yıl sonra başlayabilecek ve eşit taksitler halinde ödeme yapacak.

KOSGEB NEDEN VAR?

KOSGEB, girişimcilerin ve KOBİ’lerin piyasada daha fazla söz sahibi olmasını ve rekabet gücünü artırmayı amaçlıyor.

Bu amaç doğrultusunda 3624 sayılı Kanun’la Nisan 1990’da kurulan KOSGEB, girişimcilere ve işletmelere verdiği teşvikle destekleyici, verdiği eğitimle yol gösterici oluyor.

Girişimci ruha sahip olupta yeterli sermayesi olmayanlar için bu güzel fırsat kaçmaz.

YORUMLAR

 • 25 Yorum
 • Ivan
  3 ay önce
  Cakallik baska birsey degil
 • Bulut sozbir
  4 ay önce
  Keşke daha detaylı anlatılsaydı öncelikle sermayesi olmayana birşey vermezler bilginiz olsun.Başvuruda bulunup sertifika veriyorlar ardından kendi paranız ile küçük veya büyük ölçekli şirketinizi kuracaksınız yani vergi levhanızı duvara asacaksınız aldığınız malzeme makina vs faturası olacak uygun bulunursa devlet destek sağlayacak yani ölme eşeğim yaz gelsin..!
 • Baris
  4 ay önce
  Yine eşi dostu selam verdiği herkesi zengin etme yasasi çıkmış fakire bise yok zengini daha zengin etme projesi bu :)
 • Misti
  4 ay önce
  Krediyi cektirmeden once butun devlet borclarini vergini yatir gel diyor sonra bakariz
 • Eda Çiğdem
  4 ay önce
  Kosgebde ne adamım var ne torpillik bir tanıdık daha 10 ay oldu işimi kuralı ve takır takır tüm ödemelerini yapiyorlar gerek kira yardimim gerek işletme masrafım gerek ofis donanım gerek makina tehcizat hibelerimi aldım almaya devam ediyorm torpille ilgisi yok herşeyi doğru ve eksiksiz uyguladıktan sonra devlet desteği çok güzel isliyor
 • Mert açıkgöz
  3 ay önce
  Eda detay öğrenmek istiyorum iletişime geçebilirmisin sanliurfabelediyes@gmail.com
 • Serdar
  4 ay önce
  Ben basvurdum elde var kica bir sifir
 • Elvan
  4 ay önce
  He inandık o kurumlar devletten maaş alsınlar diye güya çalışanlara versinlerde görelim nereye gittiysek kapılar yüzümüze kapandı
 • Nilay gun
  4 ay önce
  Anlatıldığı gibi kolay vermiyorlar
 • Ceycey
  4 ay önce
  Dayınız yoksa hiç heveslenmeyin derim. Bu destek çıkmadan vericekleri kisileri zaten ayarlıyorlar.
 • Hasan hayro
  4 ay önce
  Bu hibeleri almak yazıldığı gibi öyle kolay vermiyorlar dayısı olanlar hariç
 • Şener Safi
  4 ay önce
  Benim girişimcilik belgem var ama işyeri kuracak param yok bildiğim kadarıyla işyerini kurup paranı bir kaç ay sonra alıyormusuz bilgisi olan varmi
 • Zafer Mersin
  4 ay önce
  Alan var mı.yemezler artık . dayısı olan alıyor.ihtiyaci olan alamıyor
 • Akbay
  4 ay önce
  Sığırcılık üzerine iş kuracam bana verirler mi
 • Volkan Güder
  4 ay önce
  Maalesef girişimci belgemi aldığım halde işe yaramıyor. Süs olsun diye katıldım 3 gün kursa.
 • Hakan YILDIZ
  4 ay önce
  Koskepde müdürün amirin tanıdığın varsa alırsın yoksa yan veya yandaş olmalısın 1rinci sırada gerisi hikaye
 • Doğan alay
  4 ay önce
  Buda artık torpille alakalı adamın varsa alıyon yoksa boş iş
 • musta atafa
  4 ay önce
  Arkadas es dost ahbabi olmayan bosuna basvurmasin kurdugu hayal verdigi emek harcadigi bosa zamanla kalir 17 senedir bu ulkede hep zengin ve yandaslar korundu sonuc ekonomik yonden bitik tek derdi nasil fazla vergi daha eklerim vatadasa derdinde olan sadece israf ve satafat uzerine kurulu duzen 17 seneDir hic bir sey deyismedi yasam da issizlik geldikleri gibi dis borc daha fazla israf yolsuzluk rusvet daha fazla oncede insanlar zar zor ay sonunu getiriyordu simdide yolu hasTaneyi yap isletle yapildi o zaman nerede toplanan vergiler turkiyenin 1 ayda verdigi faize her ay bir osman gazi koprusu yPilir arastirin yani anlatildigi gibi maddi yonden imkansiz bir yatirim deyil devlet icin devede kulak her yerden guzel yurdumu talan ediyorlar allah kalbi gozu muhurlu bu insanlara hidayet versin cok mazlumun canini yaktilar sirf rahatlari duzenleri bozulmasin diye
 • Zehra Çakıcı
  4 ay önce
  Bende inanmıyorum. 32 saatlik eğitime 2017 de katıldım daha sonra desteğin durdurulduğu söylendi dolayısıyla faydalanamadım, öyleyse eğitimi niye verdiler
 • Aydın Akça
  4 ay önce
  YILLARDIR UĞRAŞTIM ALAMADIM. VERİRLER AMA YANDAŞLARINA VERİRLER . 'ATATÜRK'CÜLERE VERMİYORLAR
 • Nevzat
  4 ay önce
  İnanmıyorum bunlar sadece yandaşlara veriyorlar millete göz boyama geçen seneler mesaj geldi aradım olmaz dediler
 • Funda helvaci
  4 ay önce
  Kaç kere müracat etti çocukların çok güzel projeleri vardı sundular asla olmadı hem zaman kaybı hemde kandırmaca insanlara dalga geçiyorlar adamına göre muamele ve torpil işliyor. .
 • Halil
  4 ay önce
  Aynen anlaşmalı kişiler hazır biz başvuruyor önümüze saçma sapan engeller konuyor söz drvatandaşa yardım yardımı alan hep durumu zengin kişilerher ayarlanmış
 • Ahmet Nuray
  4 ay önce
  Projen ve fikrin varsa alıyorsun yandaş deyip kimseyi karalama. Ben aldım hemde iktidarla uzak yakın ilgim YOK!
 • Akkuş
  4 ay önce
  Bu iktidar torpile alışmış yandaşları boşunamı oy veriyor bir de Müslüman olucaklar.