Altın Fiyatlarında Son Durum

Altın 3 haftadır yatırımcısına kazandırıyor. Haftaya yükselişle başladı.

Altın Fiyatlarında Son Durum

Altın 3 haftadır yatırımcısına kazandırıyor. Haftaya yükselişle başladı.

Altın Fiyatlarında Son Durum
12 Mart 2019 - 15:07

Altına yatırım yapan kişiler altın fiyatlarını yakından takip ediyor. Ayrıca hediye ya da takı olarak altın alan insanların da sayısı bir hayli fazla önceki gün gram altın 226 lira 40 kuruş olarak günü tamamlamıştı. Altının gramı güne 226,7 liradan başladı. Altın 12 Mart itibariyle güne yükselişle başladı.

Güne yükselişle başlayan altının ilerleyen dönemde de artması oldukça muhtemel görünüyor. Ayrıca uzmanlara göre altın İlerleyen dönemlerde artış göstereceği uzmanlar tarafından onaylandı. Finans analisti İslam Memiş Amerika’da açıklanan verilerin beklentilerin altında kalmasından dolayı ekonomide bir belirsizlik olsa da ilerleyen dönemde hem iç hem de dış ekonominin rahatlayacağı ve buna bağlı olarak altın talebinin de artacağını söyledi.

Altın son dönemde yükseliş göstererek yatırımcılarına haftalık yüzde bir buçuk getiri sağladı. Gram altın bu hafta 227 lira 60 kuruş olarak tamamladı altın yatırımcısını 3 haftadır üst üste kazandırmayı da başardı.

Özellikle altın yatırımı yapmak için fırsat kollayanların bu dönemde altına yatırım yapması uzmanlar tarafından oldukça mantıklı bulunuyor altın yatırımı denildiği zaman bilezik cumhuriyet altın ya da çeyrek altın gelir ancak maliyetinden kaybetmek istemiyorsanız kesinlikle gram altın tercihini yapabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum