Mehmet Aydın’ın Interpol Dosyası Açıklandı

Çiftlik Bank vurguncusu Mehmet Aydın'ın daha önce farklı suçlar işlediği ortaya çıktı.

Mehmet Aydın’ın Interpol Dosyası Açıklandı

Çiftlik Bank vurguncusu Mehmet Aydın'ın daha önce farklı suçlar işlediği ortaya çıktı.

Mehmet Aydın’ın Interpol Dosyası Açıklandı
23 Mart 2019 - 17:32

Çiftlik Bank vurgunu ile milyonlarca doları üzerine alarak yurt dışına kaçan Tosun lakaplı Mehmet Aydın hakkında son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Dolandırıcı Mehmet Aydın Interpol raporuna göre eski dosyaları hakkında şok detaylar ortaya çıktı.

Aydın geçmişte şantaj tehdit hürriyete alıkoyma gibi 5 farklı suçtan yargılandı. Toplamda 7 yıl ceza aldığı açıklandı. Çiftlik Bank vurguncusu Aydın takdir indirimleri ile birlikte bir gün bile cezaevine girmeden kayıplara karışmayı başarmış.  Tosuncuk lakabıyla tanınan Çiftlik Bank dolandırıcısı Mehmet Aydın ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Mehmet Aydın'ın birden fazla nedenden dolayı suçu olsa da bir gün bile hapis cezası almadan firar ettiği açıklandı.

Interpolun yayınlamış olduğu raporda Aydın fotoğrafına da yer verildi. Çiftlik Bank ile yüzlerce kişiyi dolandıran Mehmet Aydın daha önce mahkemede iyi hal indirimi alarak paçayı kurtardığı açıklanmıştı. Çiftlik Bank soruşturması nedeniyle Interpol tarafından da aranmaya başladı. Aydın'ın kurumun hazırladığı rapora göre bir de fotoğraf yayınlandı. Aydın ve arkadaşları daha önce bir kadını zorla arabaya bindirerek kendi evine götürüp tehdit etti ve alıkoydu olayla alakalı şikayette bulunan kadın da açıklamalar yapmıştı. “olay gecesi benim yanıma geldiler kollarımdan tutarak ve darp ederek zorla arabaya bindirdiler ve Mehmet'in evine götürdüler açıklamalarını yaptı.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum