Sri Lanka'da 7. yeni patlama gerçekleşti! Sri Lanka anlık güncellemeler!

Sri Lanka sabah saatlerinde başlayan terör saldırısında 3 kliseye ve 3 otele düzenlenen terör saldırısının ardından yeni bir patlama olduğunu açıkladı.

Sri Lanka'da 7. yeni patlama gerçekleşti! Sri Lanka anlık güncellemeler!

Sri Lanka sabah saatlerinde başlayan terör saldırısında 3 kliseye ve 3 otele düzenlenen terör saldırısının ardından yeni bir patlama olduğunu açıkladı.

Sri Lanka'da 7. yeni patlama gerçekleşti! Sri Lanka anlık güncellemeler!
21 Nisan 2019 - 12:49

Ulusal Hastane: 46 ölü, 259 yaralı
Kalubowila Hastanesi: 17 yaralı
Negombo Hastanesi: 74 Ölü, 113 yaralı
Katana Kilisesi: 31 Ölü
Ragama Hastanesi: 7 Ölü, 30 Yaralı
Batticaloa: 27 ölü, 80 yaralı
Toplam: 185 ölü 400+ yaralı.

Terör örgütleri bugün Sri Lanka'da birçok farklı bölgede terör saldırısı gerçekleştirdi.

Terör saldırılarında 156 insan hayatını kaybetti ve 400'den fazla insanın yaralandığı öğrenildi.

Sri Lanka emniyeti bugün 6 saldırının ardından tekrar şimdi yeni bir patlama daha olduğunu ve bu patlamanın otel ve kliseye değil, hayvanat bahçesi yakınında olan bir patlama olduğunu, bölgeye polis ekiplerinin ve ordu güçlerinin gönderildiğini açıkladı.

Ülkede yaşanan terör saldırılarından dolayı halk sokaklara çıkarken, bazı Sri Lanka'da yaşayan kişiler ise olayları Pazar günü olması nedeniyle internet ve televizyondan takip ediyor.

Patlamalar sonrasında hükümet acil bir toplantı düzenlerken, henüz toplantının bitmediği ve nasıl kararların alındığı bilinmiyor.

Devlet Savunma Bakanı Ruwan Wijeywardene, bu gece sokağa çıkma yasağı ilan etmeyi düşündüklerini söyledi.

Dematagoda'da patlama olduğu açıklandı.

Sokağa çıkma yasağı ülke genelinde bugün saat 18:00'den yarın sabah 6'ya ve 22 Nisan'ın ardından 23'üne kadar ülke genelinde tüm kurum ve işyeri gibi çalışmaların bir süreliğine tatil ilan edildiği açıklandı.

Devlet yetkilileri güvenliğinin ülke çapında sıkılaştırıldığına dair güvence verirken, devlet bakanı yeni yasalardan önce sorumluları bulacak ve ağır bir şekilde cezalandıracaklarının sözünü verdi.

Maldivler Başkanı Mohamed Nasheed, Sri Lanka'da 7. patlamadan önce terör saldırılarını kınadı ve geçmiş olsun mesajı paylaştı.

Hükümet, Colombo'da ve ülkenin diğer bazı bölgelerinde bildirilen bomba patlamalarının yol açtığı ölüm ve zararlarla ilgili en derin taziyesini ifade ederken, gerekli tüm onarım çalışmalarının bir süre sonra başlayacak olduğunu açıkladı.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi saldırıları şiddetle kınadığını açıkladı.

Sri Lanka Devlet Bakanı “Bugün halkımıza yönelik korkakça saldırıları şiddetle kınıyorum. Bu trajik dönemde bütün Sri Lankalıları birleşik ve güçlü kalmaya davet ediyorum. Lütfen doğrulanmamış raporları ve spekülasyonları yaymaktan kaçının. Hükümet bu durumu önlemek için acil adımlar atıyor.'' dedi.

Yarın ve sonraki günler tüm devlet okulları tatil edildi, özel okullar ise tatil edilmedi.

Sri Lanka'da saldırılar nerelerde gerçekleşti?

Kochikade Kilisesi 
Katuwapitiya Kilisesi 
Shangri La oteli 
Tarçın Grand Hotel 
Batticaloa'da bir kilise 
Kingsbury Hotel

Dematagoda

YORUMLAR

  • 0 Yorum