Devlet 80 TL Destek Vermeye Başlıyor

Devlet desteği başlıyor. Muhtaç ailelere 80 TL verilecek. Ödenekler PTT aracılığı ile alınacak.

Devlet 80 TL Destek Vermeye Başlıyor

Devlet desteği başlıyor. Muhtaç ailelere 80 TL verilecek. Ödenekler PTT aracılığı ile alınacak.

Devlet 80 TL Destek Vermeye Başlıyor
28 Şubat 2019 - 13:25

İhtiyaç sahibi hanelere elektrik desteği mart ayındanitibaren başlıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile beraberçıkarılan yasada sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarınca düzenli yapılanyardımlar ve aylıklardan faydalanılan faydalanabilir.

 Haneler için elektriktüketim desteği verilecek elektrik tüketim desteği kapsamındaki hanelere 40 ile80 TL arasında destek sağlanacak.

Konuyla alakalı bizzat ilgilenen Cumhurbaşkanı Recep TayyipErdoğan elektrik desteği ile ile ilgili çalışmanın başlatılması konusunda emirvermişti. Yapılan çalışmalar ve araştırmalar sonunda yaklaşık olarak 2 buçukmilyon haneye elektrik desteği verilecek. Düzenli olarak yapılan sosyalyardımlar ve aylıklardan faydalanan vatandaşlar hak sahipliğin kriterlerinikaybedene kadar elektrik tüketim desteği alacak. Elektrik tüketim desteğikapsamında bulunan haneler 150 kilowatsaat karşılığı tutar destek verilecek.

Elektrik tüketim destek kapsamında verilecek tutarlarhesaplamasında Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından onaylanan elektrikfaturalarına esas tarife tabloları ve bağlı Mesken abone grubu için bedel ilevergilerin Mesken Haneler için uygulanan oranları çıkarılacak. Destekmiktarının evde yaşayan kişi sayısına 40 ile 80 TL arasında değişeceğinisöyleyen bakan Selçuk ödemelerin belirlenen kişilere düzenli olarak PTTaracılığıyla yapılacağını söyledi. 1-2 kişi 75 kilowatsaat, 3 kişi 100 kilowatsaat,4 kişi 125 kilowatsaat, 5 ve daha fazla kişi yaşayan hanelere aylık 150kilovatsaate kadar destek verilebilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum