Emeklilere Bayram Öncesi Müjde! Çift İkramiye ve Zam!

Korona virüsünün ekonomiye ve satın alma gücüne vurduğu darbe ile sarsılan emekliler yapılacak olan ikramiye ödemeleri ve maaş zammı ile nefes alabilecekler. Emekli bu yaz bayram edecek. 2 emekli ikramiyesi ve Temmuz ayında zamlı maaşlar alınacak.

Emeklilere Bayram Öncesi Müjde! Çift İkramiye ve Zam!

Korona virüsünün ekonomiye ve satın alma gücüne vurduğu darbe ile sarsılan emekliler yapılacak olan ikramiye ödemeleri ve maaş zammı ile nefes alabilecekler. Emekli bu yaz bayram edecek. 2 emekli ikramiyesi ve Temmuz ayında zamlı maaşlar alınacak.

Emeklilere Bayram Öncesi Müjde! Çift İkramiye ve Zam!
12 Mayıs 2020 - 11:53 - Güncelleme: 12 Mayıs 2020 - 11:53

Korona virüsünün ve enflasyonun vermiş olduğu ekonomik tahribatlar bir nebze olsun onarılacak. Aldıkları maaşlar ile geçinmekte zorlanan emeklilere verilecek olan ikramiyeler ve maaş zammı adeta can suyu olacak.

Maaşlarına yapılacak zammı ve verilecek ikramiyeleri dört gözle bekleyen emekliler ödemelerin yapılacağı zamanı adeta iple çekiyorlar. En düşük emekli maaşının 1500 TL'ye çıkarılmış olması emekliyi az da olsa rahatlatmıştı. Alınacak olan ikramiyeler ve zamlı maaşlar ile emekliler rahat bir nefes alacak.

Emeklinin Eline Geçecek Olan Paranın Takvimi


Emekliler için bu yaz tam anlamıyla harika geçecek. İlk olarak Ramazan Bayramı ikramiyelerini alacak emekliler Temmuz ayında zamlı maaşlarını alacak. Daha sonra ise kurban bayramı ikramiyelerini alacaklar.

SSK Bağkur ve memur emeklileri için bu yaz gerçek anlamda kazançlı geçecek.

Geçen yaz bayram ikramiyesi hakkı elde eden emekliler bu yaz hem iki bayram ödemesi (birini aldılar) alacak hem de temmuz zammı ile birlikte zamlı maaşlarını almış olacaklar. Ramazan Bayramı ikramiyesini önceden alan emekli kurban bayramı ikramiyesini de bayram öncesi alacak.

Ödemelerin yatırıldığı tarihe kadar emekli aylığı bağlananlar da bu yılın ilk ikramiyesinden yararlanabilecekler.

Kesim tarihini ise Sosyal Güvenlik Kurumu duyuracak tüm emeklileri maaşlarını temmuz ayında zam yapılacak en az %5 yapılacak zam ile temmuz ayında emekliler zamlı maaşlarını almış olacaklar.

Bayram ikramiyelerini memur SSK ve Bağkur emeklileri bayram öncesinde alacak SSK ve Bağkur emeklileri de bu yılın ilk yarısında gerçekleşen enflasyon zammı oranında faydalanacaklar.

Emekli maaşları ve ikramiyeler ile ilgili görüş ve önerilerinizi alttaki yorum bölümünden paylaşarak sesinizi kamuoyuna duyurabilirsiniz.


YORUMLAR

 • 12 Yorum
 • Osman Günyeli
  1 yıl önce
  Bazı emekliler sadakaya muhtaç durumda Kılıçdaroğlu sayesinde ikramiye alan emeklimiz almış olduğunuz ikramiye de zam neden yok enflasyon yerindemi sayıyor yıllardır emekli gidipte kaymakamlık tarafından verilen yardımları alıyorsa bu ülkede muhalefeti eleştirmek yerine AKP yieleştirsin
 • Mamii
  1 yıl önce
  Ne ikramiyesi? Koronayla alakalı ramazan ikramiyesi erkene alindi verildi şimdi bayramda ikramiye yok
 • Emekli Maaşı
  1 yıl önce
  Emekli gerçekten nankördür. En iyi zammı Erbakan vermişti zamanında. O bile yaranamamıştı bu emekli kısmına. Ecevit süründürdü, maaş veremedi, deprem paraları ile ancak memur maaşı verebildiler. Bu emekli kısmına sorsan garaoğlan derler. Boşuna demiyorlar deveyi diken insanı .... diye.
 • 4dliler
  1 yıl önce
  Devlet hep emekliye veriyor versin bakalım biz 4dli çalışanlar bunun hesabını sandık ta vereceğiz. Çalışanın suçu ney anlamadım 2 Nisan 2018 den beri amamdan emdigim süt burnumdan geldi. Arada taşeron bile yok maaşlarımız taserondaki seviyenin 3 de2 si kadar. Bu çalışanlara bu reva mı ? Birde yüzde 15 zam haberleri var sürekli vurgulanan iyide biz yüzde 25 zaten gerideyiz en az yüzde 40 olması lazım. Ama siz gidin belediyelerinizdeki çalışanlara yapın zammı diğer çalışanları görmezden gelin. El hak ne deyim daha...
 • gökhan tüzünbek
  1 yıl önce
  ne yani ramazan bayramında ikramiyemi var.
 • Orhan
  1 yıl önce
  Aynen vermeseydi ne yapacaktınız?
 • Realist Emekli Zammı
  1 yıl önce
  Öyle nankör emekliler var ki. Bu ikramiyeleri almaya herkesten önce koşar. Sonrada sağda solda devleti hükümeti eleştirir. Yüzlerine bunu söyleyince verecek tabi diyorlar. Ulan hırt verecekse bundan öncekiler niye vermedi? Terez. Şimdi mi geliyor devletin vermesi gerektiği aklına? Ecevit döneminde emekliye bırak ikramiyeyi maaşını yatıramadılar. Şimdi ise adam bayram gelmeden emekli maaşını alır, ikramiyesini alır. Bir de nankörlük eder. Nankör köpekler.
 • Di
  1 yıl önce
  Ecevit kadar basiniza tas yagsin ayrice kotu soz sahibinindir koyun surusu
 • Realist sen nasıl nankör köpekler dersin saygısız ağzından çıkanı sana iade ediyorum
  1 yıl önce
  Sensin o nankör köpek saygısız yagisi Saygisiz
 • Hak hukuk adalet
  1 yıl önce
  Sende bu yalaka kanalın haberine inandın yalamaya başladın seni n açlıktan borçtan canın çıkmıyorsa şaşarım. ECEVİTİN RUHUNU RAHATSIZ ETMESENİZ RAHAT ETMESSSİNİZ YALAKALAR
 • Efe
  1 yıl önce
  Bozdur bozdur harca...
 • Bıçkın
  1 yıl önce
  Ya vallahi pes bu hükmet emekliyi ve asgari ücretliye doyuramıyorlar ver ha verrr