Emekliye 1500 Lira! İşsize, Esnafa, İşsiz Kalana 1000 Lira Devlet Maddi Yardımı

Korona virüs desteği maddi devlet yardımı dağıtılıyor. Aile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ihtiyaç sahiplerine yapacakları biner liralık maddi desteği en geç nisan ayı başında dağıtacaklarını söyledi. İşte ayrıntılar.

Emekliye 1500 Lira! İşsize, Esnafa, İşsiz Kalana 1000 Lira Devlet Maddi Yardımı

Korona virüs desteği maddi devlet yardımı dağıtılıyor. Aile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ihtiyaç sahiplerine yapacakları biner liralık maddi desteği en geç nisan ayı başında dağıtacaklarını söyledi. İşte ayrıntılar.

Emekliye 1500 Lira! İşsize, Esnafa, İşsiz Kalana 1000 Lira Devlet Maddi Yardımı
05 Nisan 2020 - 10:37 - Güncelleme: 05 Nisan 2020 - 10:37

Korona virüsü belası sonrası devlet, sosyal devlet olmanın gerekliliklerini yapmak adına harekete geçti. Öncelik dar gelirli ve gelirsiz olan grup. Toplamda 2 milyondan fazla vatandaş yararlanacak.

İşte Detaylar:

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında sosyal yardımlaşma dayanışma vakıfları aracılığıyla ihtiyaç durumuna bağlı olarak en alt kesime 2 milyar liralık yardımı acilen dağıtacaklarını bildirdi. Selçuk, yardımın en geç nisan başı verileceğini ifade etti.


Bakan Selçuk'un Açıklamalarından

“43 değişik sosyal yardımlaşma programımız var. Bu süreçte de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla en alt kesime acilen 2 milyarlık yardımı dağıtacağız ki bu süreçte daha dayanıklı, daha dirençli olabilsinler. Zaten onların kayıtları var, anında transfer edeceğiz. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına yeni başvuru halinde, yeni bir talep geldiğinde onları da karşılayacağız.”

En Geç Nisan Ayı Başı

Periyodik olarak yardım yapılan 2 milyon vatandaş bulunduğunu, bu 2 milyon kişiye söz konusu yardımı dağıtacaklarını belirten Selçuk, “Hedefimiz 2 milyar lirayı, martın sonuna gelmeden, en geç nisan ayı başında dağıtmak” dedi. Bakan Selçuk, sosyal yardımlarda ek 2 milyar liralık kaynağın dağıtımında şartları taşıyan ihtiyaç sahibi hanelere 1000’er lira destek vereceklerini duyurdu.

1500 TL’lik Emekli Aylığı Nisanda

Bakan Selçuk, “Nisan ayından itibaren en düşük emekli maaşını 1000 liradan 1500’e çıkarmış olacağız” dedi. Selçuk, bu konuda TBMM sürecinin bulunduğunu, sürecin tamamlanmasının ardından nisan ayında maaşların yatırılacağını kaydetti.

Kısa Çalışma Esnetilecek

Bakanı Selçuk, kısa çalışma ödeneğinde, bütün sektörlere daha fazla fayda sağlaması için belirli koşullarda esneklikler sağlayacaklarını bildirdi. Bu konuda Meclis’te yasal düzenleme yapılacağını ifade eden Selçuk, bu düzenlemenin unsurlarından birinin ‘süre’ olacağını söyledi. Selçuk, salgın nedeniyle mağazalarını geçici süreyle kapatan perakendeciler ile kreşlerin de kısa çalışma ödeneğinden yararlanacağını sözlerine ekledi.

Selçuk, “İşverenlerimizi de velilerimizi de bu süreçte mağdur etmeyeceğiz” dedi.

‘SGK ve İŞKUR’a dijital gelin’

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) dijital ortamda 200’e yakın hizmet sunduğunu belirten Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, şöyle devam etti:

“SGK ve İŞKUR’un birçok hizmetine dijital ortamda ulaşabiliyorsunuz. Bütün vatandaşlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum. Özellikle kamu işçi alımlarında lütfen başvurularınızı birimlerimize, binalarımıza gelerek değil, İŞKUR’un sayfasında yapın.”

Hayırseverler İle İhtiyaç Sahiplerinin Bir Araya Geldiği Platform

https://www.facebook.com/groups/sosyalyardimlasmavedayanisma/

Yukarıdaki gruba üye olarak sesinizi duyurabilir, derdinize derman bulabilirsiniz.

Korona virüsü sorunu kısa süre içerisinde son bulmazsa devlet vatandaşa yapacağı yardımları arttırabilir.

YORUMLAR

 • 621 Yorum
 • Emel Boydağ
  2 gün önce
  Eşimi işten attılar askeri ücretle çalışıyordu işsiz kaldı oğlumda işsiz başka hiçbir gelirim yok evim kira kızım lise öğrencisi küçük oğlum ilkokula gidiyor ben hiçbir yardım alamıyorum eşimin telefonu 0531223903.
 • ibrahim şenel
  2 gün önce
  arkadaş işsizim ne işsizlik parası alabildim nede sürekli bir iş gündelik çalşyordum şimdi odayok ben ne yapacağım başka bir gelirim yok
 • mehmetali
  2 gün önce
  ya basvuru icin neyaptiysam olmadi nasil yapacak
 • Mesut cakir
  3 gün önce
  Issizimzim devletten yardim bekliyorum
 • isa canpolat
  3 gün önce
  Emeklıyım,kıramı odeyemıyorum.Saglık sıkıntılarım var. Kalp,bobrek,tansıyon ve şekerım var 6 7 ay once kalp krızı gecırdım 3 tane stent takıldı ve damarlarım tıkalı açılmıyor.Okutmam gereken lise 3. sınıf bır kızım var ve cok zorlanıyorum.Allah rızası için yardım edın. Tesekkur ederım.
 • Engin
  3 gün önce
  2 yıldır işsizim sigortam yok hiçbir gelirim yok ufak defek işlerle geçiniyorum şusıralar hep evdeyim yardım alabilirmiyim
 • Emel
  3 gün önce
  İşsizim ve evim kira borcum ne yardım ne bişe hiç bişey yok nasıl yardım alabilirim çok kötü durumdayim
 • İbrahim Ok
  4 gün önce
  İnan Kendimi hiçbir zaman bu kadar çaresiz hissetmemiştim daha düne kadar çalışıyordum servis söförüydüm okullar kapanınca işten çıkarıldım şuan faturalarımi ödeyemez durumdayım herkese yardım yapılıyor İnan fakire yapılmıyor sadece zenginlere yapılıyor bizim burada suçumuz ne yetkililere sesleniyorum lütfen adeletli olalım
 • ismail aker
  4 gün önce
  Öncelikle allah herkesin yardımcısı ben normalde inşaatçıyim işlerin zaten hiç tadı yoktu ve şuan dahada kötü oldu ve artık virüs nedeniyle şimdi hiç çalışamiyoruz bütün işler durdu tamamen madur durumdayız devletten yardım umuyorduk ama malesef o yardımdan herkes yararlanamıyormuş seçili ve belli kişilermiş sadece allah tüm mağdurların yardımcısı olsun inşallah 0543723063.
 • Hatice
  6 gün önce
  Zor geçinemiyoruz biz dul ve yetim parası alıyoruz diye bize yardım yok biz baya zencinmişim ama bilmiyordum çünkü herkeze porcumuzvar ve allah yardımcımız olsun korana değil ama galiba bu gidişle açlıktan olcez
 • Gülden Gülden
  6 gün önce
  Bende eylül 20de is yerimi kapattım işsizİm.su.sbagkurluydum prim ödeyemedim iş yoktu kapatmak zorunda kaldim.aldıgimiz 1500 aylık dişimizin kovuguna yetmiyor
 • Yusuf beygarus
  6 gün önce
  Bende asgari ücretle çalışıyordum koronadan dolayı işsiz kaldım bende bu yardımı alabilirmiyim
 • GÜLCAN ÖZLÜ
  6 gün önce
  Günlük sigortasız çalışıp kirada 2 çocuk bakiyorum nasıl yardım alicam 1 ay oldu çalıştığım kafe kapalı ALLAH rızası için bizi duyun yardım edin
 • İlknur
  6 gün önce
  Merhaba ben iki cocuk annesiyim yıllardır devletimizin bana çocuklarıma tanıdıhı haklarımdan yardım ve imkanlarından faydalanamıyorum yıllardır tek başıma bir çok kadın gibi çocuklarımı ystirmeye ayaklarım üzerinde durma ya çalılışıyorum. Bende bu yardımlardan yararlanmak istiyorum artık yardımcı olursanız sevinirim.
 • Davut
  6 gün önce
  Benimde..hiç.gelirim.yok.isyok.yardim.edin.hep.senginlere.yardim.ediyosunuz.
 • zarif zarif
  1 hafta önce
  Allah bizi bu virüsten korusun açlığa alışkınız allah rızık versin
 • emre dalkılıç
  1 hafta önce
  ben kaç aydır işsizdim yeni iş buldum ama virüs nedeni ile 4 gün sonra işten çıkarıldım devletimizin verdiği yardımdan yararlanmak istiyorum yararlanabilirmiyim?
 • mehmet güç
  1 hafta önce
  ben 6 çocuk babasiyim hiç bir kurumda çalişmiyorum korona vürusında devletin yapacak yardimda yaralana bilirmiyim
 • hatun çetincan
  1 hafta önce
  Lütfen bende istiyorum çünkü çok ihtiyacım var ne olur kirada yım üç tane okuyan biri üniversite biri 8 biri 6 cı sınıfa giden çocuk larim var ve çok zor durumdayım
 • Rabia gulmez
  1 hafta önce
  Gss lı olanlarda yeşil kartlı olarak sayiliyormu acaba
 • MUHARREM ANIL ERKİREÇCİ
  1 hafta önce
  2 YILDIR İŞSİZİM UFAK TEFEK İŞLERLE HAYATIMI SÜRDÜRÜYORUM. YAPILACAK YARDIMDAN FAYDALANMAK İSTİYORUM... maestro-35@hotmail.com
 • Gulara .S.
  1 hafta önce
  selam aleyküm yardım seven insan dünyayı saran koronavirus dn dolayı işsiz kaldım birikim yok ve bir kac gün kaldi kira ödenmekte faturalar geldi dün zorlanıyorum üç çocuğum var Allah'a şükür ve ayrıca gelinmz yeni dogum yaptı bebek var 34 günlük oglum kuaförde berber olarak çalışıyordu ama kuaför salonlar da kapatıldı ben anne olarak bir ailede yardımcı olarak çalışytm ama oradan da virüs var diye ayrılmak zorunda kaldım işsiz kaldım Allah rızası için bize yardımcı olursns sevinirm teşekürler.
 • Pınar Besenk
  1 hafta önce
  Yardım aldiysam nasıl öğrenebilirim
 • Pınar besenk
  1 hafta önce
  Benim bu yardım a çok ihtiyacım var
 • Nurşen yaman
  1 hafta önce
  16 yaşında engelli bir kızım var lütfen bizede yardım desteği verebilirmisiniz asgeri ücretle geçiniyoruz
 • Yardım Sever
  1 hafta önce
  Telefon numarası yerine e-mail adresini yazın arkadaşlar. E-Mail le sizinle iletişime geçen mutlaka olacaktır.
 • Yeter çakmak
  1 hafta önce
  Sosyal yardımlaşmaya müracat için gittik içeri bile alınmadık nasl başvuracağız internetten olsun baş vuru sayfası oluşturulsa baş vururduk oda yok sosyal yardımlaşmanın Telefonu iki kere dıt dıt deyip kapanıyor sadece kayitlilarmi alacak bu yardımı
 • DILARA ARSLAN
  1 hafta önce
  Artk yeter cidden kaldıramıyorum artk bu durumu elim tutuyo ayağım tutuyo iş ariyorum bulamiorum babam işsiz bi abim calismio annem calismio bu virüs cıktı iyice kaldık en azindan part time da olsa gidiordum şuan oda yok EVDE KAL DEMEKLE OLMUYOR BUNUN DOGALGAZI ELEKTIRGI SUYU VAR KIRA GELINCE KAPIYA KIMSE HALDEN ANLAMIYO SÖZLÜYÜM CEYIZMI YAPACAK GÜCÜM BILE YOK SESIMIZI DUYAN DA YOK ADALETTINIZ NERDEE BABAM ZATEN RAHATSIZ YAŞI 50 DAYANMIS KIM IS VERIR BU SAATEN SONRA LISE MEZUNU ARIYOR HERYER TEMIZLIK DAHI YAPMAK ISTESEM LISE MEZUNU ARIYO BENM GIBI BIR ÇOK INSAN VAR AZ INSAFLI OLUN DOLAPTA ADAM AKILLI BISI KALMADI ÇOCUKLARA YOK DESEN BILE ANLAMIO YOKTAN INANIN HAKKIMIZ HELAL DEGILDIR.... !!!!!!!!!!
 • Melek
  1 hafta önce
  Benim oglum torunlarim evde perisan durumdalar is yeri kapatıldı hani nerde hic bir yerden yararlanamiyor 10 gundur cebinde ekmek almaya parasi yok
 • Sevim
  1 hafta önce
  Merhaba ben onceden oturdugum ilcede 3 ayda bir duzenli yardim aliyordum sosyal yardimlasmadan simdi sehirmerkezine geldim 1bucuk yildir bagli oldugum bursa yildirim kaymakamligi sosyal yardimlasmaya bu virus cikmadan 2ay once basvuru yaptim evime gelip baktilar ama daha sonuclar gelmedi aradim bi bilgi vermediler banada yardim verirlermi seker astim romatizma antidepresan hastasiyim calisamiyorum tek yasiyorum hicbi gelirim yok cocuklarimda biri trafik kazasi yapti omiilik kirik boyun kirik bi oglum kickboksta resmi dunya sampiyonu oldu sampiyon sporcularada 1000tl bayram parasi verilecek yaziyordu is kazasi yapanlarada bayram parasi verilecek yaziyor onlarda alabilirlermi acaba bu yardimlardan
 • Yusufcoban
  1 hafta önce
  Sayın yetkililer yaşım 30 ben 4 yıldan fazla oldu çalışmıyorum.2011 de alakamın olmadığı bir hadiseden sicilim bozuldu ve hala şugün olmuş iş bulamıyorum. Kimseden yardımda almıyorum ve şuanda virüs var diye tüm kapılar kapatılmış vaziyette. Kısacası kocaman ülkenin içinde görülmeyen bir virüs gibiyim. Ve benim bir sürü genç var. Size tek bir sorum olacak.== Merceği ne zaman alacaksınız elinize. Bizi görmek için....
 • GÖKHAN öztürk
  1 hafta önce
  Babam ve annemde yaslı hiçbir gelir kaynagı yok sosyal sigortasıda yok çalışamıyor hayat normal devam etdigi zaman çalışıyordu şuan çaresizlik içindeyiz lütfen yardımcı olun
 • Nurcan
  1 hafta önce
  Sayin Cumhur baskanim benim esim de sehirler arasai otogarda cilisiyordu bu salgindan dolayi simdilik isi yok zaten zar zor geciniyorduk. Simdi hic hic gecinemiyoruz. Ev kirasi coluk cocuk bu yardimlardan butun maddi durumu dusuk olanlar almali ozellikle bizim gibiler saygilarimla.
 • Gūl orhan
  1 hafta önce
  Merhaba iyi yaksamlar ben hic yardim alamiyorum maddi Destek almiyorum para alamiyorum hic biryerden bana yardimci olun
 • Serap taşlı
  1 hafta önce
  Benim işsizlik maaşım geçen ay sona erdi hala işsizim. Hiç bir yerden gelirim yok bende yardım alabilirmiyim.
 • Aysun guntekin
  1 hafta önce
  Ben kızımla yaşıyorum emekli maşı alıyorum krediye kesiliyor kiradayım yetmiyor yoruldum artik
 • Rabia ates
  1 hafta önce
  Merhaba virus yuzunden esim evde oturuyor 1000 tl kira veriyorum 2 cocugum var ve avukatta borcumuz var ben alabilirmiyim acaba yardim
 • Nurşen dalkilinç
  1 hafta önce
  Ben beyimden bagkur maşı alıyorum dul ayligi toplam 6.41,88 tl bin lira dahi değil bu farktan neden benim gibiler yararlanamıyor nereye mura çat edecegim
 • Mehmet
  1 hafta önce
  Sayin bakanım sadece burda zor da kalan sadece düzenli yardım alanlar deyil burda işinden olan veya işsiz kalan bir süredir kesimler var ben 12 ayda issizim bende ve benim gibilerde zor durumda evlyiz çocuklarımız var
 • salman teke
  1 hafta önce
  calismiyorum gelirim yok madi durumum yok nasil albilirim yardimi
 • Füsün sükrü tatlı
  1 hafta önce
  Bende 4kişi biraileyim beyim 1 aydır ışsiz yardıma ihtiyacım varlise sona giden kızım var lütven ev kirane yapacagımıza bilemiyoruz allah hepimizin yardımcısı olsun
 • Şerife
  1 hafta önce
  Bir emekli aylığı alıyorum 1100tl e calisamiyoruzda sokaga cikmayindiyorsunjzda dar gelirlu ne yiyrcek kirami odeyecek demiyorsjnuz nasil olacak hadi yardim edinde cikmiyim
 • Murat kara
  1 hafta önce
  Bu seferde nisan başımı önce mart sonu
 • Emel İnal
  1 hafta önce
  Eşim calismiyor iskura kayıtlı işsizlik maaşı alıyor ve gecinemiyoruz
 • Mehmet Nuri Tüzer
  1 hafta önce
  2 aydir işsizim virüs nedeni ile iş görüşmelerim askiya alindi Yardim ve desteğinizi bekliyorum 05423561928 Allah bu beladan Devletimizi ve milletimizi tez kurtarir Saygılar
 • Mehmet Nuri Tüzer
  1 hafta önce
  Iki aydir işsizim şimdide virüs nedeni ile iş görüşmelerim askıya alinda yardim ve desteklerinizi bekliyorum Allah devletimizi bu beladan kurtarsin
 • Yagmurbulut
  1 hafta önce
  Tekstildeozelguvenlik gorevlisiyim bizde bu ödenekten yararlanabilicezmi
 • Serkan sarımcı
  2 hafta önce
  Ñereye başvuracaz
 • Yalçın çalış
  2 hafta önce
  Korona vırus nedenıyle dişarıya cıkamıyoruz hasta olmayalımdıye yada başkasına hasta etmeyelım dıya Allah sifa versin inşallah biran önce geçer bu salgın hastalık ama iş veren iş yerını kapattı bızı üçretsız izne cıkardı zengınler için sorun degıl evde kalmak onlar her durumda atladır bu surecı ama bızım için kıra var faturalar var kredi kardı var bır de dünyalar guzelı kızım var ben ne yapayım ya dışarıya cıkıp başka iş araştıracagım vırus kapma tehlıkesıne karsı hasta olacagız yada evde kalıp ne zaman geçeçek vırus nedenıyle ev sahıpı evden cıkardacak yada açlıkdan öleceğiz devletten yardım istiyorum
 • Türkan yılmaz akgül
  2 hafta önce
  Benim evim kira 2 çoçuğum var eşim askeri ücrete calışıyor hasta şeker hastası çoğu kez işe gidemiyor ve gitmediği için maaşını eksik veriyolar durumumuz kötü bu yardımdan nasıl yararlana biliriz nereye baş vurmamız gerekiyor
 • Aylin özalp
  2 hafta önce
  Eşim işsiz benide işten çıkardılar bu zor süreçte nasıl geçinicez hiç bir fikrimiz yok. Evimiz kira 4 yaşında kızımız var. Bu yardımdan nasıl faydalanabiliriz.
 • Bahar dogrusözlu
  2 hafta önce
  Benimde eşim vefat etti calismiyorum 2 çocuğum var ailemle birlikte kalıyorum onlarin maddindurumu iyi degil banada verirlermi
 • Meltem çetin
  2 hafta önce
  Çalışan çalışmayan demiş. Habere giriyorsun Bi halt yokmuş sana. Nefret ediyorum bu başlıklardan. Eşimi izne çıkardılar sadece ben çalışıyorum. Ev kira çocuk var kredi var faturalar var. Peki bunların hepsine nasıl yetişicmm. Bakan olmak böyle bir şey mi yaaaa
 • Evkan ekmel
  2 hafta önce
  Ben ardahan damal ilcesinde oturuyorum ama orda iş olmadıgı icin istanbula calışmaya geldim burdada işten ayrılmak zorunda kaldık korana vurus dolasıyla şimdi melmekete gidiyorum bir yaşlı babam birde kız kardeşim var herangi bir gelirimiz yok ne yapacagız şaşırdık babam hasta her hangi bir iş yapamıyor yardımınızı ıstiyorum bankayada kıredi ödemesi var tel 053678942..
 • Üzeyir çınkir
  2 hafta önce
  Ne yardimi ya ben olmeden böyle birşey de goremem anca acliktan ölursek o zaman görürüz Öldukten sonra da önemi yok suriyelilere yardim edin siz
 • Elif
  2 hafta önce
  Bencede yetim maaşlarına zam yapılsın
 • Ahmet gunes
  2 hafta önce
  Sade emeklilere dafıtıyorsunuz
 • Songül yildirim
  2 hafta önce
  Eşim sikorta li çalışan iş olunca çalışır olmayınca yok . Kazandığı borçlara gidiyor .... bebeğim var .... zor geçinen biriyim .....
 • Meryem
  2 hafta önce
  Ah bu korona virusu yuzunden evimden cikamaz calisamaz oldum birak vurusten olmeyi acliktan olmessem iyidir daha kiram elektrik suyumu bile verememisim calisamadimdan dolayi issizlikten dolayi Allah sonumuzu hayir etsin insallah
 • Araf
  2 hafta önce
  Akpartili değilim ama ihtiyaç sahibiyim bende yararlanabiliyomuyum acaba..sanmıyorum ama
 • Ayşe özkan
  2 hafta önce
  Kimler faydalanacak ve nasıl başvuru yapıcaz
 • Vahide horoz
  2 hafta önce
  Mrb ben Hatay Antakya da oturuyorum eşim yurtdışında mahsur kaldı calismiyorbende burda çalışmıyorum 3 çocuğum var çok ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim bu hastalık yüzünden perişan olduk
 • Engin Hoşgör
  2 hafta önce
  Yardım konusunda hiç birşey görmedim engelli emekliyim maaş çok düşük çocuķlar okuyor geri ödemeli kıredi çıkıyor mal varlığım yok bu yardımlar maddi durumu olanlara çıkıyor devletimiz var olsun yaşam savaşı veriyorum
 • Elif özel
  2 hafta önce
  Mrb benimde 3 cocugu var ve eşımde kolu kırıktır 4 aydır calışamadı şımdıyse işten cıkarıldı ben cok caresızım burdan devletımden yardım istıyorum hıc bir sosyal guvencımız yok evde desen yecek ekmek bulamıyoruz ne olur yardım cocuklarım cok zor durumdayız
 • Ali
  2 hafta önce
  Aynen yardımı alacakların listesi bellidir muhtemelen...
 • Mmxk
  2 hafta önce
  Kimlere verilecek acaba bize verilmez o kesin
 • Narmına üzmez
  2 hafta önce
  Lütfen bırı bu işi çözdün.türkuyeye gelemıyorum.
 • Zekiye Arslangiray
  2 hafta önce
  Eşim işten çıkarıldı zor durumda kaldık kredi borumuzda var düşünmekten başıma ağrılar giriyor Allah hepimizin yardımcısı olsun inşaallah
 • Münevver salan
  2 hafta önce
  Nasıl olacak lütfen yardım edin çok zor durumda yım
 • Halime kaya
  2 hafta önce
  Ben ev islerine gidiyorum kocam calısmıyor 3 cocugum var evim kira isim durdu gecimim zor sagliyorum hicbir sosyal yardim alamoyorum bizlere hakdeyilmi 1000 yararlanmak
 • Kkk
  2 hafta önce
  Suriyelilere veriyolar siz bosa heweslenmeyin hele ssk si olanlar hic sewinmesin
 • Alper Akintunc
  2 hafta önce
  40 yaşında oğlum ufak bir kafede çalışıyordu şimdi kafe kapanınca hiç parasız ortada kaldı sigortasız .pisikolojisi bozuldu oğlumun o nereye müracaat edebilir.tsk ederimsa
 • Nur Berk
  2 hafta önce
  Ben çocuk eğitim parası alıyordum süresi bitti mart ayı basında tekrar başvurdum hicbir gelirim yok sigortam yok şu durumda evden çıkamıyoruz aradim yetkilileri para alamayacaksınız kesildi dediler hem diyorlar kimse mağdur olmayacak diye hem de yağdı mi kesiyorlar
 • SERDAR YILDIRIM
  2 hafta önce
  Bende işsizin çalışmıyorum Nasil yardım alabilirim kira mi bile veremiyorum market alış verişi bile yapamiyorum
 • Kenan ocak
  2 hafta önce
  Bakın şunu herkez unutuyor bir aileye bin lira yardım edene kadar kiralarını karşılayın hepimiz aslında bunu bekliyoruz kaç gündür haberlerde işveren görüşülüp destekleniyor zaten işveren işçisini korusaydı devlete bukadar yük düşmezdi bunun önüne geçmek için 'de yapılması gereken işverene % 30 kiracilarada 70 lira yardımı olarak bankalara yatırsanız hazineden çıkan okadar 'da büyük mebla olmaz iyice hesap yapın çünki işçinin yarın ne olacağı belli değil iş işten geçtikten sonra başınıza vurmayın
 • Ahyan
  2 hafta önce
  Sosyal Yardımlaşma-dayanışma Vakfına işimiz kaldıysa işimiz yaş çünkü keyfi muamele yapıyorlar keyfi istiyene veriyorlar istemiyenlere vermiyorlar Yani zengin alıyor fakır seyrediyor.Devletimizin malını fakirlerden koruyorlar
 • Rıvü
  2 hafta önce
  İlk söylenen Yardım 100 milyar Dı 70 milyona dağıtsan kişi başı 1250 TL eder 4 kişilik bir aileye 5000 TL yardım demek. Şimdi 2 milyon insana sadece 2 milyar TL yani kişi başı 1000 TL vereceğiz diyorlar. Allah belanızı verecek az kaldı.
 • Havva izci
  2 hafta önce
  Ben de eşimde çalışamıyoruz annemde kalp krizi geçirdi ben bakmaya başladım ve hiç bi gelirim de yok çok yardıma ihtiyarcım var
 • omer savcı
  2 hafta önce
  öğrenciyim ve üvey babam var ne zaman yardım öğrenciyedir varmı
 • Esra ak
  2 hafta önce
  Nasıl başvurulcak
 • Ayse aksu
  2 hafta önce
  Bende ise gireli 4 ay oldu iskur tarafindan girdim ve su an ucretsiz izne ayrildik biz neden yararlanamiyoruz bu destekden asil ihtiyaci olan almiyor yardimi
 • Yunus Aktoprak
  2 hafta önce
  En çok fakirlerin hakkı onlara verilsin
 • Ibrahim Akkulak
  2 hafta önce
  Ben altı aydan beri iş arıyorum şuan da işsizim virüs dolayısıyla iş bulamıyorum iş yerleri kapandı
 • Gönül sari
  2 hafta önce
  Kimler faydalanacak acaba cocuk parası alanlar da verilecek mi
 • Meltem kaya 3 tane cocugumuz var işsisiz hiç bir yerdende hiç bir gelirimiz yok
  2 hafta önce
  3 tane cocugumuz var virüsten dolayı calısmıyoruz şu anda zaten düzenli Bi işimiz yoktu bizede yardımcı olurmusunuz cocuklarımın ücüde ögrenci
 • Ayfer Erdal
  2 hafta önce
  Nasıl baş vuru yapicaz
 • Hasan Ayhan
  2 hafta önce
  Nasıl basvuru yapıcaz
 • Aysel mutlu
  2 hafta önce
  Nasıl basvurabılırız hamılyım kronik tansiyon ve diyabet hastasıyım
 • Rukiye tas
  2 hafta önce
  Bu 1000 tl lik yardımdan neden sadece sosyal yardim alanlar aliyo bu durumda hepimiz mağdursuz eşim sigortali diye alamıyoruz hiç bir yardımdan yararlanıyorum oysaki banka borcumuz var 600 tl kesiliyo geri kalan neye yetiyo sosyal yardim alıpta durumu benden çok daha iyi olan evi arabası olan komsum var sırf sigortaa var diye verilmiyoi bu haksızlık degilmi adalet bunun neresinde bu corona virusten herkes etkilendi herkese eşit şekilde bu yardımın yapılması gerekiyor adalet istiyoruz bi yerde artk bir şeyler olsun ya 2 evi arabası olan akrabam sosyal yardim aliyo kömür aliyo cocuk parasi aliyo bn kirada borcum var 2 çocuğum var ay başı zor geliyo bu yardim herkese yapılmalı
 • Serdar erdoğan
  2 hafta önce
  Bende işsizim ne zamandır nereye baş vurucaz pekş
 • Metin
  2 hafta önce
  Ben çalışmıyorum bu yardımı ben nasıl ala bilirim
 • Mikail aksu
  2 hafta önce
  4 çocuk a bakıyorum işim Sokaklar da kağet topliyordum istanbul da oda yok neyapacam 6 nüfus 7 milyar elektirik borcu m da var
 • Songul ipek
  2 hafta önce
  Lutven telefon numaralara mesaj atin 2 cocukum var ihtiyacim var
 • burcu
  2 hafta önce
  isten cikarildim tek basima unersitede okuttugum bir oglum var kira elektrik su benim kaydim varmi acaba yok tabiki
 • Aysel Mor koç
  2 hafta önce
  Benim de gerçekten ihtiyacım var nasıl basvurabılırım hamıleyım kronik tansiyon ve diyabet hastadıyım
 • LÜZUMSUZ
  2 hafta önce
  Burdur Sosyal Yardımlaşma ya eşim ile gittim. Gençten bir arkadaş " bakanlıktan emir var, kayıt almamız yasaklandı" dedi. Buraya kadar herşey normal... Ama sonra öyle birşey dedi ki, biz devlete gitmeyecekmişiz, devlet bizi bulacakmış... Sahada bu konuda çalışma halinde olan arkadaşlar varmış... Dar gelirli yurttaşlar lafım size, ben kendi ailemi bu denkleme koyamıyorum zira gelirim artık dar bile değil. Ya, devletin telepatik yöntemlerle adresimizi bulmasını bekleyeceğiz (ev sahipleri bizleri atmazsa ki benim ev sahibi Kayserili çoktan çık dedi bile) yada pencerelere, balkonlara BURDA DAR GELİRLİ BİR AİLE VAAAAR şeklinde yazılar yazıp, sahada görevli arkadaşların görmesini bekleyeceğiz... Sevgili devletim ; ne var bir kere de şaşırt şu fakiri... IP den mi bulacaksın rüyasına yatacaksın bilmiyorum ama bul artık, yoruldum. 2 öğretmenlik mezunu olup sürücü kursunda asg. ücretle bile çalışamayan bir fert olarak bana bir birey, bir baba, bir eş, işin özü bir insan olduğumu hatırlat...
 • Meral
  2 hafta önce
  Halk egitim kurumunda meslek egıtmenligi yapıyorum sozlesmeli bize bişey yokmu
 • Sevgi
  2 hafta önce
  Bu destek engelliye de verilyomu ben iki çocuğu dörtsenedir tek başıma buyeten anneyim ve oğlum engelli çalışamıyorum kızım işsiz bu desteğe ihtiyacımız var
 • Oğuz sava
  2 hafta önce
  Aynı şeyleri niye tekrar tekrar yazıyorsunuz.kac gün oldu bu haberler..bayat haber.Allah devlete zeval vermesin.
 • Esra cicek
  2 hafta önce
  Bizimde durumumuz cok godu yartim edin bize de bi cocugum var 2 yasinda yardima ihdiyacim var
 • Omer sancak
  2 hafta önce
  Kardesim allah sizlerden sorsun in§allah ben bir yila yakindir issizim calmadigim kapi kalmadi valisiylede gorustum ondan fazla yardimbtalebinde hem bakanliga hemde kuruma bildirdim hic bir gelirim yok mal mulk yok bana vermiyorlar uc dayresi olan insanlara yardim veriyorlar gelde bu ulkede yasa olann dilerim allahtan korona vurus hic ulkemizi terk etmesinki hepimiz olelim bosverin insanlik seref hasyet karekter kalmiski bu ulkede allah sizlerden sorsun ben dort aylik cocugumun giderlerini karsilamiyorum kiram bir milyar elektirigim besyuzlira suyum ekmegim ahhhhh anlatsam kim dinlerkii
 • Celil ceylan
  2 hafta önce
  Korona nedeni ile işten uzaklaştırıldığı çalışsan emekli olarak yardım istiyoruz evkira üç çocuk okuyor daha nasıl anlatayimbilmemkibizlerde bu kışa dönem söylenen maddi yardımdan emekli olarak faydalanabilecekmiyiz
 • Gerçekçi
  2 hafta önce
  Yaaa hep fasa fiso devlet devlet olsa her bir ferdine 1,000 tl yatırır olur biter ... Millete umut vermekte üstlerine yok ..
 • Gonul aydin
  2 hafta önce
  Bende ayni sekilde tek calisiyorum isten cikti izne ayirdilar bizi durumum cok kotu kirami vermedim nereye bas vuru yapacagiz
 • Hüseyin
  2 hafta önce
  Bu kayıtlar neye göre acaba cok merak edıyorum bunların kımseye yardım edecegı yok 83 milyondan 2 milyona yardım dıyor ulkenın yuzde 70 aclık sınırının altında Bı bakan neye göre sallama iş yapıyor
 • Gulsen
  2 hafta önce
  Peki ıssız bir suru genç var. Üniv.mezunu onlar ne olacak. Ailenin emekli maaşıyla nasil geçinecekler. Onlarada az da olsa destek verilmesi gerekiyor. .. .
 • Ayşre odabaş
  2 hafta önce
  Eşim işsiz 3 çocuğumuz var artı gelirimiz yok Eşim işe giriyor tekst de model makineci ama iş yok sgorta yok gerçekten zor durumdayız çocuklarımın istekleri oluyor alamıyorum ve bu beni çok üzüyor bende bu yardımınızdan yarallanmak ve çocuklarıma istediğini alabiliyim istiyorum
 • Salih Bağcı
  2 hafta önce
  Ben bir senedir işsizim işkura başvuru yaptım Red ondan sonra benim bir senedir kayıtlım işde yok işsizlik maaşı da yok benim eşim şeker tansiyon artı kemo terafi gürlüyor ayıreten çocuğum asker asker yardımı da vermedi sürekli araç kiralayıp eşimi kemo terafi tedavisine götürüyorum daha yeni q engelli raporu aldım oda vakıfa gitim onu virüs nedeniyle keşiflere memurlar çıkamıyor şimdi ortada kaldım bütün kapılar yüzüme kapandı artık biliyorum ne yapacağımı şaşırdım kaldım
 • Yaşar örsel
  2 hafta önce
  Arkadaşlar nasıl alınacak bilen varmi
 • Yasin kürküt
  2 hafta önce
  Ya arkadaş burda kimse sizin sesinizi duymaz,adamlar ne diyor elektirik su dogalgazi bankacilik bankasindan odeyin.hesapinda para varmi yokmu diye soran yok.
 • Hasan odabaş
  2 hafta önce
  Ben üç Çocuk babasıyım 3 Ay önce Tekstilde çalışıyordum işten çıkarıldım sigortamda yok geçici sigortasız işte çalışıyorum Korona virüsten dolayı ordanda çıkarıldım Bende devletimizin vermiş öldüğü imkanlardan yararlanabilirmişim acaba Bankaya kıredi borumda var madur durumdayım Eşim ev Hanımı çocuklara bakıyor şu durumda ne yapmalıyım beni Aydınlatırmısınız
 • Gül kalayci
  2 hafta önce
  Esim yeni cezaevinden cikdi tam işleri yoluna koymadan bu virus cikdi bende hemofili hastasiyim evimiz kira bir çocuğumuz var yardim vermediler bu nasil bir is sgk bize azarlayarak evimize gönderdi lütfen yardım edin
 • Gül kalayci
  2 hafta önce
  Esim yeni cezaevinden cikdi tam işleri yoluna koymadan bu virus cikdi bende hemofili hastasiyim evimiz kira bir çocuğumuz var yardim vermediler bu nasil bir is sgk bize azarlayarak evimize gönderdi lütfen yardım edin
 • Türkan cebeci
  2 hafta önce
  Eşimden ayrildim dul ve yetim maaşi aliyorum kizimi üniversitede okutuyorum oğrenim kredisi1500tl,evim kira,faturalarim ve diğer ihtiyaçlari evlere temizliğe giderek sağliyorum ama kronik astim bronşitim bel ve boyun fitiğim var zorda olsa gidiyordum geçimimizi boyle sağliyordum virusten dolayi kapi dişari cikamiyoruz peki bu yardimlardan dul ve yetim maaşi aldiğim için durumum çoook kotumu surunuyor olmammi gerekiyor faydalanmam için
 • Nuri
  2 hafta önce
  Kömürcülere yardım anladık,çalışana yok
 • Gizem gulsensoysal
  2 hafta önce
  Ev hanımıyım 3 yaşında kızım var bir tek eşim calisiyor evim kira ve 2 aylık hamileyim yardım alabilme imkanım varmıdır
 • Tufan kesmekaya
  2 hafta önce
  Şu an işsizim gelirim yok bana da destek olursanız sevinirim
 • Nurcan ugraskan
  2 hafta önce
  Bende şuan zor durumdayim 1 seneye yakın iş bulamıyorum yaş yaş diyorlar şimdide Corona napicam ek bı gelirim yok devletten destek bekliyorum işsizler icinde
 • Türkan Tunçel
  2 hafta önce
  Bizede olsa ne iyi yaş 46 ama halen çalışıyordum kronik astım hastasiyim bununla birlikte 4 tane.daha rahatsızlığım var 30 senedir ilaç kullanıyom eczane ye ilaç parasını çok zor veriyim oğlum üniversite okuyo halen.8 sedir aylık bin lira yolluyoz işyerim 1 den itibaren kapancek tek eşim.calisiyo şimdi Napcen artık bilmiyom bizede yapılsa o.yardimlar ne olur.
 • Suzan
  2 hafta önce
  Ben 3 aydır işsizim tek başına ayakta kalmaya çalişan bır bayanım ben daimi iş istiyorum bulaşık temizlik olur
 • Zuhal çetinçakmak
  2 hafta önce
  1000 tl yardım kimler yararlanabiliyo acaba nereye başvuru yapmamız gerekiyo
 • Hehehehe
  2 hafta önce
  6 aydık işsiziz gss borcumuz olmuş 1700₺ borcumuzu silin paranızıda istemiyoruz
 • Ozlem unal
  2 hafta önce
  Ben eşinden maas alıyorum kredi borcum var elime hiç birşey kalmıyor kiradayim bende emekliye artık birşeyler yapmaları gerekiyor böyle giderse millet işsiz kalacak kaldı zaten para olmayınca ne yapsınlar
 • Hayrı ak
  2 hafta önce
  Valla bu milletin hali perişan eğer devlet bu ise kısa zamanda maddi acıdan virüsten daha kötü olacak herkes acından ölecek amerika halkına karşılıksız para dağıtıyor almanya aynı holanda aynı biz yok
 • Hatice ÇİFTÇİ
  2 hafta önce
  Asgari ücretliye 463 TL de verilecekmi evde kala da uyarıyoruz patron karantinaya alıyor kendini biz asgari iler calısıyoruz verinde bizdemoral destek olsun
 • Uğur yurdakul
  2 hafta önce
  Merhabalar evim kira işten cikartildim bir çocuğum var 8 aylık zordurumdayim virüsten dolayı işime son verildi
 • Sevil kaçan
  2 hafta önce
  3cocugum var calişıyorum ama yetmiyor yardımınızı bekliyoruz eşimde calışıyor Du virüsten dolayı cıkmak zorunda kaldı
 • Güzel uysal
  2 hafta önce
  Taksi şöförüyüm işten çıktım başka gelirim yok iki çocugum var ihtiyaçlıyım kiracıyım tesekkurler
 • Özgür Çağrı
  2 hafta önce
  Yaklaşik 2yil önce işten çıkarıldım. Evli ve kiradayim. Her tarafa borçlandim. İş bulamadım. Vakifa başvurdum komisyon toplanti sonucu" yaşı genç kend başının çaresine baksın" deyip baştan saldılar. Şu bizim verdiğimiz vergilerimizle yüksek maaş alanlar. Bin lirayla bizi kandırmaya çalışmak aylik maaşi 83bintl olanlara yakişmiyor.
 • AİVAZOVa akunduz
  2 hafta önce
  Ben ne yapacak kaldım aç içeri kapandik kaldık benimde vatandaş olarak yardıma ihtiyacım var ne yapım kime deyim devlet sağolsun tek bayan başıma ne yaparım aç kalmamak için yardıma ihtiyacım var lütfen yardım edin
 • Cankom
  2 hafta önce
  Emekliyiz açız acil yardım devletimizden
 • Aynur Kahya
  2 hafta önce
  Nereye basvurucaz bende üç çocuklu bir anneyim tek başıma büyütüyorum ve işsizim lütfen yardım edin saygılarımla
 • Fatma guntekin
  2 hafta önce
  Devlet dul insanlara neden zorluk cikariyo benim esim kanserden kaybettim ve bana vermiyo kiradayim bi dul maasi oglumun isyeri kapandi benim gibi insanlar nasil gecincek soyluyorlarda yardim eden yok lutfen duyarli olun
 • cnR
  2 hafta önce
  Üç aydır işsizim bu yardım bize nasıl ulaşacak bilemiyorum baş vuru yok deniliyor alabileceğimi hiç zannetmiyorum.kopsun kıyamet artık da kurtulalim ya parası olan korksun bizim için hava hoş.hayat zaten cehennem şimdi
 • Bülent geyik
  2 hafta önce
  İnşaallah birileri şu yazdıklarımı okur Dünya ve Türkiyede yaşanan tüm acıları kalbimde hisseden biriyim ve bu acıların getirdiği stres kalp krizi geçirmemle son buldu 4 damar değişildi ve 4 aydır aç susuz kaldık gururumdan kimseye açılamadım ama işte yine o gurur bana diyorki ev kiranı öde 4 ay olacak kira ödeyemedim ve devletten zerre yardım almadım başvuru bile yapmadım ama bir memur bize kaymakamlığa gidin dedi utana çekine başvuru yaptık 2 ay sonra 250 TL ziraat bankasına yatmış o parayı alıp ilaçlarıma verdim 2 oğlumuda okuldan almak zorunda kaldım büyük olan fırında çalışıyor 2300 TL alıyor Küçük olan 17 yaşında işten çıkarıldı aylık giderimiz 5 kişinin 3 bin TL yani kira ws Çıkmazdayız Zaten ameliyat sonrası yaşama isteğimi kaybettim yaşım 43 3 çocuğum var 2 erkek 1 küçük kız kızım 4 yaşında o olmasa çok kötü düşünceler geliyor aklıma beni frenleyen 4 yaşındaki kızımın baba diye seslenmesi İçimi dökmem lazım Uzun uzun yazmam lazım ama neyse Allah yardımcınız olsun
 • Crkl
  2 hafta önce
  Baş vuru nasıl yapılacak net bı bilgi verilmiyorku
 • Zeynep özakın
  2 hafta önce
  Bize de yardım edin lütfen eşim 5 aydiŕ çalışmiyo çok zor durumdayız iki çocuğum var buz dolabimız bom boş çocuklarım beslenemiyo
 • Marketçi
  2 hafta önce
  Birazda market çalışanlarına yardın yapılmalı. Sağiık çalışanları gibi onlarda hergün binlerce insanla karşılaşıyorlar
 • İlknur ozdemir
  2 hafta önce
  Bende evliyim eşimin durumu var ama bize bakmıyor iki oğlum var 2 yaşında ve 3 yaşında evliyim diye devlet yardım yapmıyorum
 • MUSA Ay Doğdu
  2 hafta önce
  ELEKTRİK SU PARALARI 90, GÜN ÜCRETSİZ OLSUN İSTİYORURUZ DOĞRUSU,DA BUDUR ZATEN TEŞEKKÜRLER SAYGILARIMIZLA BAKANIM.. .
 • Ali
  2 hafta önce
  Neden hep emeklilere yardım ediliyor?biz insan gibi yaşamayı hak etmiyormuyuz? Eyt liyim . İş yok.
 • Serap meshur
  2 hafta önce
  Yetim maaşı alanlarda yararlanan bılırmı acaba
 • Nermin Temiz
  2 hafta önce
  İş yeri kapandi ucretsiz izine cikartildim ewim kira kirami odeyemedim kizimla yasiyorum dewletimin bana yardim etmesini istiyorum...
 • Üzgün genç
  2 hafta önce
  Yorumları okudum da işimiz zor. Allah yardım etsin ihtiyacı olana en yakın zamanda inşallah. Allah çoluk çocuğun yüzüne baksın.
 • Emine Bozacıoğlu.
  2 hafta önce
  Benim eşim dokuz aydır işsiz üç oğlum var evim kira hiç bir yerden gelirimiz yok eşim çalışırsa eve para giriyor çalışmssa yok çok zor durumdayım lütfen bana yardımcı olunuz. Eşim dokuz aydır hiçbir yerden iş bulamamıştı şimdi de bu koronovirüs yüzünden alımda yok bulamıyor ben çocuklarım eşim çok mağdur durumda yız hiç bir yerden gelirimiz yok yardım edende yok ne olur bize yardımcı olduğunuz sizden olumlu yönden hayırlı haberler bekliyorum.
 • Döndü sonra
  2 hafta önce
  İstanbul Esenyurt
 • Ramazan koca
  2 hafta önce
  Bu vürüs çok öncedenmi geldiki, daha önceki çalışma ve iş kur işlemleri istiyorsun. Biz Suriyelilerden çokmu kötüyüz. Veriyorsan bize aç kalmayacak şekilde, nüfusta adrese dayalı bilgiler var ona göre bir rakam tespit et ver.
 • Nuriosman can
  2 hafta önce
  Ben iş istiyorum emekli olmam için kim bana iş verecek bilimiyorum günüm eksik buda yoksa nasıl yasarim nasıl geçinirim yardımcı olurmusunuz saygılar
 • Ramazan Yılmaz
  2 hafta önce
  Çok muhtaç oldugumu bir çok kuruma bildirdim ama hiçbir olumlu sonuç alamadım .illa birilerinin sesimi duyması için canimami kıyamam lazım
 • Sibel
  2 hafta önce
  Sosyal Yardımlaşma da dosyası olan herkez alacak
 • Subel
  2 hafta önce
  Ben düzenli yardım alıyorum ama adresim değişti ev taşıdım ben alacakmıyım 5 senedir düzenli yardım alıyorum kaymakamlıktan
 • Cuma solak
  2 hafta önce
  Isi olmayanlarada verilecekmi
 • Emekli
  2 hafta önce
  Kardeşim maaş alamıyorsan faturları odemeyeceksin
 • Tamer demir
  2 hafta önce
  Gelir testine bakıyolar mesela yeşil kartlısın orda gelirin 1/3 altın daysa alırsın bunlardan yola cıkıyolar genelde yeni adıyla GSS genel sahlık sigortası hazine tarafından ödenen lere veriliyo
 • Sibel tasdemir
  2 hafta önce
  Bende calismiyorum evdeyim ve kirami bile odeyemedim 4 tane cocuk var esimin isleride durdu nasil nerden basvuru yapicam
 • Tayfun
  2 hafta önce
  Su anda işsizim 7 aydır sanayide çalışıyordum işsiz kaldım devletimizin verdiği parayı nasıl alacağız 1000 TL yi PTT subelerindenmi. T.C.numaramizlami alacagiz
 • İsmail gökdemir
  2 hafta önce
  Nasıl basvuru yapıcaz işten cıkarıldım ve calışamuyoruz şimdi.
 • Ayfer şahin
  2 hafta önce
  İş kura git bilgi alırsın orda yada ssk ya başvur
 • Muhammet faruk
  2 hafta önce
  Kardeşim kaymakamlığa baş vur telefonla yada bizzat giderek.
 • Metin iliç
  2 hafta önce
  Eğer daha önce evde engelli yada yaşlı bakım hizmeti alıyorsanız yada yakacak gıda gibi sosyal yardım alıyorsanız 1000tl almaya hak kazanıyorsunuz işten çıkarılanlar işsiz olanlar bundan yararlanamıyor bilginize.
 • Muhammet faruk
  2 hafta önce
  Kaymakamlığa baş vur öncesinde muhtarlıktan muhtaçlık belgesi al onunla kaymakamlığa git .
 • Yeliz Akgün
  2 hafta önce
  Bulunduğunuz ilçedeki kaymakamlık vakfına gidin işsiz olduğunuzu yardım talebinde bulunmak istediğinizi söyleyin size dosya açıyorlar eğer kirada oturuyorsanız kira kontratınızı da yanınızda götürün daha iyi olur
 • Yeliz Akgün
  2 hafta önce
  Bulunduğunuz ilçedeki kaymakamlık vakfına gidin işsiz olduğunuzu yardım talebinde bulunmak istediğinizi söyleyin size dosya açıyorlar eğer kirada oturuyorsanız kira kontratınızı da yanınızda götürün onu da belirtin daha iyi olur
 • Emine
  2 hafta önce
  Madi durumumuz çok kötü yardım istiyoruz
 • Vgffh
  2 hafta önce
  Bize acimiyan bir işçi için ne kadar acimazsiz insanlar miş. çünkü bir işçi göz önünde dikiyor sunuz bu haksızlık adaletsiz kardeşim iş veren bile haksızlık kardeşim Bu hasabina vereceksiniz yazık yazık bize.siz bu kadar acilsizliksiniz neden olan herşey zammm ALLAH'A SALDİM SİZE
 • çalışan emekli
  2 hafta önce
  calışan emekliye çalışmadıgı sürece devlet destegi verilecekmi .işkur bu konuda acıklama yapmadı.
 • Selim uras
  2 hafta önce
  O kendini biliyor
 • Sedder Kaya
  2 hafta önce
  Ben iş sizlik maaşı alıyorum 3 ay kaldım herangi bi yardim da faydalana bilirmiyim
 • Sedderkaya
  1 hafta önce
  Nasıl faydalanabilirim işsizlik maaçında
 • Nalan.gok
  2 hafta önce
  Şeker.hastasiyim.astim.kolestor.var.esim.is.bulamiyor.yardimdan.faydalanamiyoruz.ne yapmaliyiz
 • Zehra nur
  2 hafta önce
  Nasıl başvuru yapılıyor bu yasaklarda nasıl olucak ki
 • Habip nural
  2 hafta önce
  Asgarı ücrette çalışan bir insanım lokantada çalışıyorum yeni evliyim ve kirada oturuyorum lütfen yardımlarınızı esirgemeyin
 • İlknur Kaçar
  2 hafta önce
  İnsan böyle zamanlarda eşini dostunu tanıyor. Eşimde bende işsiziz. Zor durumdayız. En yakınlarımız bile panik olup yardımbile etmiyorlar. Yanlış anlaşılmasın aslında hak ettiğimiz yardımlar bunlar herkes kendine müsliman eşim hasta calışamıyor. Önceden devlet yardımı alıyorduk. Ne olduysa sınırlama geldi yardımdan düştük eşim ve ben yardıma ulaşamazsak olacakları düşünemiyorum bile tabi o yardımdan bize isabet edecekmi oda ayrı bir ihtimal ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN
 • Nuriosman can
  2 hafta önce
  Ben nuriosm an can bedaş da şoför olarak calistim ozellesti bizi işten çıkardılar birdaha soran olmadı 26 1 2012 sendika üyesiyim şu anda çalışmıyorum iş bulamıyorum madur kaldım yardımcı olurmusunuz saydılar
 • Hayatı Aydın
  2 hafta önce
  Bu yardım evden çıkma yasağı olanlara verilecekmiş evden çıkıp dışarda yakalanan olursâ yardım verilmiyecekmiş, yardım alıp dışârda yakalanırsa verilen yardım bidahaki maâşından kesilecekmiş
 • Sibel kör
  2 hafta önce
  Kimler nasıl faydalanabiliyor onuda keşke soyleselermis
 • İdris Kalburan
  2 hafta önce
  Arkadas en düşük emekli aylığı.1.500 yaptın iyi güzel peki 1.500 ile 2.000 lira arasında maaş alanın suçu ne adama 500 lira zam veriyorsunuz diğerlerine koca bir sıfır yazıktır günahtır vebaldir saygılar sunuyorum.
 • Cemal Akyüz
  2 hafta önce
  Herkese verilsin kardeşim bende 5 yıldır işsizim ve üç çocuk var devlet okulunda okutuyorum maşallah özel okul gibi masraf ağır gerçekten çocukları iyi eğitim için birazdaha hizmet faliyetler yardım gerek
 • Kıymet
  2 hafta önce
  Nerden başvuru yapılıyor
 • Mübarek özdamar
  2 hafta önce
  Ne zaman yatar
 • Hayat altun
  2 hafta önce
  Yanımızda kayıtlı dediğiniz çoğu sizin yandasiniz ve çoğu ihtiyacı yok.bari bu zor zamanlarda onlara değilde gerçekten ihtiyacı olanı bulun ve onlara verin.is sahipleri zaten insanları çıkarıp kndini kurtarma peşine düştü.hala iş verene destek diyorsun.ama işten çıkarılan insana hiç bişi Yok
 • Fatma çakmak
  2 hafta önce
  Bu yardım için daryal yardımlaşmayamı başvurmamız gerekiyo
 • Lezgin Danış
  2 hafta önce
  Hayır Fatma çakmak başvuruya gerek yok . Yardımı alacak olanlar belli.
 • duygu coşar
  2 hafta önce
  Ben bu yardımlarınn kime nasıl,neşekilde yapılacağını anlayamadım ve insanların nereden başvuracaklarınıda ,yazık ya bu insanlara ne yapıcak herkez zor durumda benimde eşim yurt dışında oda zor durumda kızım var ev kira ne zaman yardım yapılacak insanlara acıyın çocuklar aç kalmasın
 • Mahir çakır
  2 hafta önce
  Bu soyledikleriniz sözde kalmasin.gercekten ihtiyaci olan insanlarimiz var.suriyelilere yapicaginiz yardimi her ay değil. Bu kotu zamanda 6 ay destek olsaniz yeterlidir.
 • Emine Gökdemir
  2 hafta önce
  Ben yatakta yatan bir hastayım bu yardımdan bende yararlanmak istiyorum ben dul ve yetim aylığı alan biriyim ve kirada oturan bir kişiyim bana da yardım elimizi uzatirsaniz çok sevinirim teşekkürler
 • Mehmet Nazif benek
  2 hafta önce
  Benim eşim engelli biz nasıl yararlanabiliriz bu yardımdan lütfen bize geri dönüş yaparsanız bizim 3 çocuk var ve tekstil de çalışıyor şu anda zor durumdayız.
 • Mustafa
  2 hafta önce
  Allah devletimize zeval vermesin bu illetten rabbimiz in izniyle kurtulacağız. Gelelim verilecek olan yardımlara türkiyemizde sadece ikimilyon kişimi var yardıma muhtaç seksenbeş milyonun ellimilyonu muhtaç bu yardımları hane hane muhtarlar aracılığıyla yapsa yardımlar yerine gitmiş olur kömür yardımı alan kömürü satıyorsa bu insan ya sahtekar yada geliri yetmeyen kişidir yardımlar tekrar düşünülmeli
 • Erhan dağ
  2 hafta önce
  Sürekli iş göremezlik engelilerinide kapsiyormu
 • Akin akis
  2 hafta önce
  Erhan bey daha onceden basvuru yapip engelli maasi aldiysaniz sistem zaten direk sizi onayliyor
 • Pınar
  2 hafta önce
  Nasıl başvuruluyor bilen varmı
 • 5858
  2 hafta önce
  Ben is kur elemaniyim okulda çalışıyorum bu destekten bende yararlana bilirmiyim
 • Gül ķök
  2 hafta önce
  Usta öğreticileri de unutmayın lütfen....
 • Özgün Arslan
  2 hafta önce
  Arkadaşlar be eyt liyim 6 yıldır günlük işlere gidiyorum eşimde altı ay öncesine kadar çalışıyordu şimdi işsizliğide bitti yani ikimizde ne çalışıyor nede ssk mız var.ne mi yiyoruz daha önce aldıklarımı yardım
 • Nur Turkoglu
  2 hafta önce
  Yorumlara baktım aynı şeyi yazmak istemedim ölsekte kurtulsak
 • Fatma kursuncu
  2 hafta önce
  O destek bize değil iş durdu sigortam yok çocuğum küçük 450 TL şu 240 TL doğal gaz geldi napcam bilmiyorum yardım diyonuz asli yok yapiyonuz herkese yapın sosyal destek almıyorum diye benim gibi insanları düşünen yok insaf edin biraz
 • Songül ozturk
  2 hafta önce
  Çok güzel bisey olmuş ama asgari ücretle çalışanı düşünen yok evden çıkmayın diye yardım bizim eşlerimiz hergun.mecburen çıkmak zorunda.birazda asgari ücretle çalışanı düşünseler keske...asgari ücretle çalışan dar gelirli aile.riske de magruz
 • Çiğdem yıldırım
  2 hafta önce
  Ben tek başıma ayaklarımın üzerinde durmaya çalışan bir bayanım bu yardıma ihtiyacım var ilgilenirseniz sevinirim
 • Emekçi
  2 hafta önce
  Onlar verilecek listeyi hazırlamışlardır 2000kişi zaten kayıtları var diyor
 • İBRAHİM ÇELİK
  2 hafta önce
  MERHABA BEN 71ENGELLİ RAPORUM VAR HİÇİR SOSYAL YARDIM ALAMADIM LÜTFEN YARDIM EDİN
 • Akin akis 0533 7685124
  2 hafta önce
  Ibrahim bey uzerinizde herhangi bir mal varligi yoksa ve geliriniz yoksa engelli raporu ile beraber sosyal yardimlasmaya gifin onlar sizi yonlendirecektir birde evde kac kisisiniz evde calisan varmi eger eve hic gelir girmiyorsa ve mal varliginiz yoksa sosyal yardimlasmaya dedigim sekilde raporunuzla gidiniz size engelli maasi baglanacaktir
 • Emine Keskin
  2 hafta önce
  Mart ayının 4 de işten çıkarıldım evde 4 kişiyiz eşim işvi memuru onuda izne çıkardılar banka borçlarım var faturalarım var ertelenmelerini ve yardımda bizlerinde unutmazsınız. İnşallah
 • Halil
  2 hafta önce
  Inşaatcıyida gorecek.isiniz cok merak ediyorum iş yok para yok ne yapacaz peki biz
 • Ayse ùcad
  2 hafta önce
  Devlet ancak durumu iyi olanlara verio yardimi fakirlere ise yok devlet arastirip yardim verse iyi olur ben hic bise gormedim iki senedir evliyim dogum yaptim esimi isten cikardilar hani yardim hani devlet
 • Halil
  2 hafta önce
  Ben 4 aydır vallahi calşmayirum işsizim inşaatcıyim bize birşey yokmu
 • Hamza Akgünseven
  2 hafta önce
  Bence Asgari ücretten ekstra vergiler kalkmali en azından şu zorlu süreçte devlet büyüklerinden beklentim bu yönde zaten alış veriş yaparken gerekli oranda vergi alınmiyormu
 • Ahmet söylee
  2 hafta önce
  Sn Zehra hnm bir yardım yapılacaksa tc vatandaşı olan herkeze kelle başı 1000 TL yapılmalı burada magdur tabii öncelikle işsiz lakin sosyal devlet insanını ayırt etmemeli
 • Ersan sanat
  2 hafta önce
  Siz bu yardımları torpilli yandaslariniza verin gercek ihtiyaç sahiplerine bı yardım olacağını sanmıyorum
 • Fendiye samuk
  2 hafta önce
  Ben eşimden ayrı oğlumun evinde kalıyorum oğlum kredi ödüyor ben çalışamıyorum boyun bel fıtığı dizlerim kireçlenme var kollarım fıtıktan dolayı çok kötü zor durumdayım ne yapacam bilemedim rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallah
 • Hatice zortaoglu
  2 hafta önce
  Ben eşimden ayrıyım kiradayım ikitane çocuğum var ve ben hiçbirşey alamıyorum kimlere yapılıyo bu yardımlar inşallah insan ayırmadañ yapılır
 • Sümeyye Erdoğan
  1 hafta önce
  Bende eşimden ayrıyım ve bir çocuğum ile birlikte ailemle kalıyorum. Bu halde yardım alabilirken senin anlamaman baya garip geldi. Şu devletten Allah razı olsun diyin bir kere de ya.
 • ıbrahim kusci
  2 hafta önce
  Hatice zortaoglu merhaba. Cevabın vakıflara))))))
 • Coşkun taşdelen
  2 hafta önce
  inşalla ama burası türkiye malesef aç gözlü insanımız çok
 • Mustafa agca
  2 hafta önce
  Size verilir hatice hanim sosyal yardima basvurun bi kere detayli aciklama yapar
 • Ahmet aksoy
  2 hafta önce
  Ben bir yıla yakın dır işsiz im bu 1000 TL yardım bize de varmı ve nereye başvuru yapacağım
 • Yardım sever
  2 hafta önce
  Kardes is bulma kurumlatina basvurup 6 ay isizlik maaşi alabilirdiniz.
 • Bahar yurtsu
  2 hafta önce
  Bende temizlik işinde çalışıyordum fakat şimdi kimse almıyor evine bu zamana kadar hicbir yardım almadım devletten ihtiyaç sahibi bizde kayıtlı olana var yardım diyorsunuz peki biz ne olucak bizede yerdim edin en azından geçinelim çocuklarımıza yiyecek bir şeyler alıp bu durumu idare edelim
 • emineekici
  2 hafta önce
  is yok ek gelir yok evdeyiz nolacai halimiz
 • Hatice Kanat
  2 hafta önce
  İyigecer bizimde yardıma ihtiyacımız var 3 çocuğum var eşim çiftçi babasının yanında çalışıyor ama iş yok işleri mevsimlik zeytin toplayip satiiyorlar sigorta yok kirada oturuyoruz lütfen bizede yardım ederseniz çok memnun oluruz.Rabbim yar ve yardımcımız olsun inşallah hayirlisiyla bu korona virüsünden kurtuluruzda bi rahat nefes alırız inşallah Amin.
 • Aslan salman
  2 hafta önce
  Ücretsiz izine çıkarıldık napcaz evdende çıkamıyoz elektirik su dogalgaz vala napçaz bilmiyoz.
 • Derya Senköşe
  2 hafta önce
  Benim 2 yaşında kızım vefat etti 2yıl hastanede yatış yaptık elimizde avcumuzda ne varsa kızımın tedavisi için kullandık yetişemedik garanti bankasından 2500 çektik genetik tahlili için ödeyemedik doğal gaz borcum birikti 6.000tl saatimi söktüler esenyurt belediyesi 1500tl yardım etti Allah razı olsun ama doğal gazı yapılandıramadım borcun tamamının ödenmesinin ve yeni bir sözleşme yapılması gerektiğini söyledi.Eletrik abonemi 1faturadan iptal ettiler bana verilen 1500tl ile aboneligimi dask istediler yaptırdım 500tl su faturamı ödedim okula giden 2 oğlum var onların okul kyafeti ve kırtasiye mazemelerini aldım bunların hepsini yaptığıma dair elimde belgelerim var eşimi ücretsiz izne çıkardılar 310tl eletrik faturası geldi su ısıtıcı kullanıyorum şohben değil 180tl tüpe veriyorum soğukta kaldık bu kış bir yardım eli uzanmadı sosyal yardım heyeti karar verdi 1500tl yardım olduğu için doğal gazına çare bulamadılar oysa istese benim devletimin yapamayacağı birşe yok vatandaşına duyun bizi
 • Özel sektör
  2 hafta önce
  Özel sektörde çalışıyordum pandemiye kadar. Şimdi işe gidemiyoruz haliyle ücrette yok. Gss işleyecek. Özel sektör çalışanlarına da bir el atın acil lütfen
 • Rabiye Şensoy
  2 hafta önce
  Ben babam dan nafaka alıyordum 1060 TL oda borcum dan dolayı kesiliyor ben alabilir miyim
 • Kosovall44
  2 hafta önce
  Bu garip ve yalan dünyada fakir olamak suçtur fakirler ölsün zenginler daha zengin olsun diyorlar şimdide çıkmışlar yardım edicez diyor herkezi kandırıyorlar ...şimdide millete diyorlar evden çıkmanın evde ölün diyorlar niye peki milletimi düşünüyorlar hayır kendilerini düşüyorlar eşekler ölürse biz kimin üstünü binip hayat yaşarız diyorlar o yüzden evden çıkmayın diyor ...şimdi adelet tecelli ediyor ak koyun kara koyun ayrılıyor bu hastalıktan ....
 • Esma kuzey
  2 hafta önce
  Ben size nasil ulaşabilirim yardimcilariniz lutfen beni bulsa olurmu çok acil çok lutfennnnnn biz de hic maass bile yok cok acil
 • Murat
  2 hafta önce
  Selamunaleykum arkadaşlar. Bu durumum çok kötü diye yazan arkadaşlara cevaben yazıyorum. Öncelikle rabbim yardımcınız olsun. Bulunduğunuz il-ilçelerdeki belediyelere, valilik, kaymakamlığa gidin lütfen. Oralardan netice alamazsanız. CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM MERKEZİ (CİMER) e yazın. Rabbim devletimizi, dirliğimizi, birliğimizi korusun. Hade... Bu devlet kimseyi aç ve açıkta bırakmaz.
 • Ferhat kılıç
  2 hafta önce
  Medet ya rab Allah'ım yorumların hepsini okudum görüyorum ki Corona virüsü boş millet aç aç hala anlamıyor musunuz millet aç insanlar yorum yapmış onu bilene beğenmiyorsunuz o beğenmeyenlere soruyorum herhalde bir eliniz kaymakta bir eliniz balda Allah'ım fakir fukaraya yardım et amin darda kalana yardım et Allah'ım yardım et
 • Hande Kantar
  2 hafta önce
  İş yok diye işçi çıkarmak yoktu bizim dükkan 8 den fazla kişiyi işten çıkardı mazeretsiz. Ev kira borç dolu herşeyi geçtim banka borcu ve faturaları erteleyin 3 ay da bari kalanda borca gitmesin
 • Habibe Gökalp
  2 hafta önce
  Benim eşimde 2 haftadir evde dekarosyon işi yapiyor anlicanız boya işi bulursa çalışıyor bulamazsa yatıyor virüs nedeniylede şuanda evde serbest meslek calısanlarınida lütfen göz önünde bulundurmanızı rica ediyorum sigortasıni dahi yatıramıyor Allah herkesin yardımcısı olsun inşallah
 • EFKAN BAY
  2 hafta önce
  Ben izmirde oturuyorum bu hastalik yuzunden calisamiyorum 3 cocugum var kira elektirik su taksit ve 5 nufus nasil gecincem kim ekmek vericek bize sosyal yardimlasmaya gittim hic ilgilenmediler nereye gittiysem olmadi niye biliyormusunuz 2003 den beri ak partiye üye olduğum için kimse yuzume bakmiyo izmirde chpnin kalesi oldugu icin ya arkadas boyle bir politika boyle bir siyaset olabilirmi insanlarin uzerinden niye oynuyorsunuzgunah deyilmi bu kanun chp ayni akp ye ayni ve diğerlerine ayni olmasi gerekmiyomu lafin kisasi kardesim ben acim acbakal vermiyo firin vermiyo arkadas es dostan borç para aliyorum ben kendime birsdy istemiyorum cocuklarim ve esim var evde allaha bakin elinizi vicdaniniza koyun
 • Nurten Altın
  2 hafta önce
  Bu 2 milyon kişi dedikleri kimler acaba
 • Nihat Özdemir.
  2 hafta önce
  Söz konusu yardımı ayrım yapmadan her aileye yapsanız daha olmazmiydi.hep ayrım .
 • Suna sarsılmaz
  2 hafta önce
  Virus nedeni ile bende çalışamıyorum iş yeri kapandi 2 hafta oldu evdeyim ücretsiz izindeyizz is ariyorum kimse almiyor ev temizlikleri ne iş olursa yaparım dullum evim kira şimdiye kadar hic bir yardim almadim ılk defa çaresiz kaldım allah rizasi için banada yardımcı olun..
 • Aypaz yılmaz
  2 hafta önce
  Bende çalışmıyorum işsizim banada yardım edin
 • Gönül Kurt
  2 hafta önce
  4440093 Arayın kimlinizi yanınızda bulundurun
 • Bbyy
  2 hafta önce
  Benım eşımde işsiz gunluk calışıyordu iş güc yyok artık destek destek dıye mılletı kandırmayın zatn normal hayatta zor gecınıyorduk kredılerım taksıtlerım var 2 cocugum var ne yıyecek ne icecekler evım kira Vakıflara yardım edenler bağış yapanlar tvlerde yardım toplanıyor bagış yapıyolar ıhtıyacı olanlara versınler kenarında parası olan düşünmuyor olmayan napcak
 • Şafak baykara
  2 hafta önce
  Ben bayan kuaförü işletiyordum şuan iş yerim kapallı ve kiram kerdi kartım bayağı ödemem var ne yapacağımı bilemiyorum lütfen sesimi duyun
 • Servet balik
  2 hafta önce
  Bende virus yuzunde isimden ayrildim sigortamda yok kredi karti borcum var odeyemiyorum 5000 tl ne yapacagimida bilmiyorum
 • İzzet dinç
  2 hafta önce
  Şuan devlet büyüklüğünü milletin borcunu silerek göstermeli ekmek alacak durumda olmayanlar var
 • Keziban duru
  2 hafta önce
  Korona virus sebebiyle esim işten çıkartıldı başka işte bulamadık baska bir gelirimizde yok cok borcumuz var bu yardıma çok ihtiyacimiz var lütfen bizde yardim edin
 • Dilek Karalar
  2 hafta önce
  Engelli maaşı ile gecinenlere ne gibi bir yardım düşünülüyor,bu konu ile ilgili hiçbir yerde açıklama çıkmadı karşıma.En az onların eline geçiyor unutulması kar lütfen
 • Derya baklacı
  2 hafta önce
  Bizede yardim edin eşim işsiz ev kira faturaları odeyemiyoruz zordayız .1000 lira neye yetecek .acliktan ölelim mi
 • Hacer yildirim
  2 hafta önce
  Ben engelliyim esimin 1 yildir isiyok 3 tane cocugum var biri otizim hastasi rehabiritasyona gidiyordu evim kira devlet bize nekadar yardim edebilir
 • Murat olgaç
  2 hafta önce
  Kalbim 0 çalışıyor hipertansiyon hastasıyım 800 lira engelli maaşım var çocuk okutuyorum 600 ev kirası geçinemiyorum ne yapmam lazım kimin kapısını çalayım
 • Aynur dere
  2 hafta önce
  Benımde bır cocugum var 9 aylık hamıleyim sgk yok ınanın yakacak odunum bıle kalmadı esım yetısemıyor calıstıgı yer sıkıntıda zaten destek ıcın evde ıs yapıyodum vırusten dolayı oda durdu yardıma gıttım fesedıldı sız barı yardım edın lutfen sız yardım edenlerden esyamıza degıl dolabımıza bakın esyayı yemıyoruz sonucta ıhtıyacımız var yardım edın
 • Eylem
  2 hafta önce
  Eşim işten çıkalı iki ay oldu hiçbir gelirimiz yok şimdide vürüs nedeniyle is yok ne olcak böyle bugüne kadar hiç kimsede yardım almadık zaten nerden alınır da bilmiyorum ama artık zor durumdayiz
 • Erdinç Bekar
  2 hafta önce
  2115 lira emekli maaşı 850 kira 500 gaz 110 elk.40 su 50 tlf.100 okul 400 kart 150 market para bitti korona için kolonya dezenfektan maske yok bidahaki maaşa 25 gün var 3 kişi ne yiyecez oğlanda cezaevinde
 • Semra
  2 hafta önce
  Biz ne yapacagiz esim 3 aydir issizde on gun calisti lokantalar kapandi 4 cocuk var hastaliktan once gecim sikibtisi oldurecek hele benim gibi kiraciysan nerde devlet bize yardim edin
 • Cüneyt Aytekin
  2 hafta önce
  Arkadaşlar başvuru nasıl yapılıyor
 • Ayşe özsankur
  2 hafta önce
  Merhaba ben kendi çekmece Halkalı dan ayşe Özsankur eşim 20 gündür silivri açık cezaevinde zor durumdayım yardım edermisiniz
 • Müjgan Kabasakaloglu
  2 hafta önce
  Saglik sorunlarimdan dolayı işten ayrılmak zorunda kaldim 6ay oldu 3cocuk annesiyim eşimde esnaf oda bu illet virüs sebebiyle işler durdu diyo kartlara yüklendik Allah rızası icin bizide görün lütfen
 • Şahin kartal
  2 hafta önce
  Yahu ne kadar aç var bu memlekette adam param yok kredim çok diyor evleniyor 7 çocuk yapıyor sonra devlet nerde diyor eşim yine hamile nasıl bakamam diyor e be bakabassan niye yaptın çocuğu vur vur inlesin 8 çocuk dinlesin tüh senin suratına
 • Nur demir
  2 hafta önce
  Benim eşim asgari ücret alıyo bizde alacakmıyız acaba
 • Abdullah kaya
  2 hafta önce
  Bende iş arıyorum işveren virüs nedeniyle işçi almıyorlar dört beş yere forum doldurdun forum doldurduğum is yerleri virüs nedeniyle işçi alımı durmuş 4 çocuğun var evden çıkma diyorlar ne yapacam bilmiyorum is yok para yok nasıl edelim şimdi
 • Hülya alıcı
  2 hafta önce
  Banada yardım edin üç çocuk la kirada yim elektrik su doğalgaz zammı çok geliyor çocuklar küçük yetişmiyor...
 • Leyla
  2 hafta önce
  Karnı açla karnı tok olanı işi yok
 • Deniz güneş
  2 hafta önce
  Leyla yazdığının anlamı ney acaba
 • M hakan kurgan
  2 hafta önce
  Bu 2 milyon kişiyi açıklama sa şerefsizdir ya tüm vatandaşa dağıtın yada yalandan kendi yandaşlarına aktarmayı yeter artık bu arada batan esnaf işini kaybeden işçi ne olacak aldığınız KDV ötv ler nereye gitti yol yaptık demeyin ayıptır gğnahtır
 • Hakan yılmaz
  2 hafta önce
  Ben inşaat işçisiyim bakmakla yükümlü olduğum 12ve 8 yaşlarında 2kızım ve eşim var banka borçlarını ödeyemediğimden dolayı maaşıma haciz konuldu 4/1'ne ama her ay kesinti değişiyor 500 oluyor 700 oluyor 800 oluyor önüne geçemiyorum otomatikman kesildiği için çok madurum sayın cumhurbaşkanımızın ellerinden öper bu sıkıntılara da bi çare bulmasını temenni ederim saygılarımla...corona virüsden dolayı rabbim yar ve yardımcımız olsun.
 • Yılmaz Turan
  2 hafta önce
  Bende sıkıntıdayım virüsten dolayı iş kapandı evdeyim hastalık yüzünden kimse ise almıyor nere baş vurduysam ses çıkmadı evliyim iki çocuğum var lütfen yardım edin bugun son paramla,ekmek aldım ne yapicam bilmiyorum allah yardımcımız olsun tez,zamanda bu hastalık son bulsun
 • Aynur yıldırım
  2 hafta önce
  Eşim 3 aydı iş yok ev kira cok kütü durmdayım bır 4 yasda kız var eşim şeker hastası neyapm bizde yardım istiyoz duyun sesimiz lütfen duyun
 • İsmail
  2 hafta önce
  Sizin. Vereceğiniz maaşın Allah belasını versin bin liradan bin beşyüz yapacağız demişsin gel de sen geçin bakalım bin beşyüz le nasıl geçirilecek o kadar maaş bağlarken hiç utanmıyorsunuz milletin içine girinde görün nasıl oluyor oradan hesap yapıp konuşmakla olmuyor bu işler
 • U c
  2 hafta önce
  Benimde işten çıktım yardım edin üç tane çocuğum var
 • Selma bozkurt
  2 hafta önce
  Bende boşanmışım ailemle kalıyorum bi çocugum var hani nerde yardım her gıtımde bin şey soruyolar önce Allah a sonra ane babaya muhtacım eşin vafat etmeyene maaş yok yani bi yardım edebılınmesi için kadının ayakları üstünde durması için ila karşi tarafın ölmesimi lazım ki yardım yapılsın ama yınede şükür rabim selam ismıyle bizi ümmetimizi devletimizi selamete çıkarsın herşeyin başi saglık
 • Murat yaz
  2 hafta önce
  Asgari ücretli ye yine birşey yok Allah yardım etsin asgari ücret çalışan kardeşlerime
 • Tuğra gül
  2 hafta önce
  Bos bos konuşuyorlar yaptiklari bi bok da yok
 • Halime Akı
  2 hafta önce
  Bende dulum kendi çorbasını kaynatan esnafim ama işlerde kapandi. Zor günler geciriyoruz. Lütfen desteklerinizi bekliyorum elimiz kolumuz bagli bizlere destek verecek kimsemizde yok. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum
 • Nazlı Yaman
  2 hafta önce
  Neye göre yapılıacak bu yardım? Nasıl belirleniyor ihtiyaç sahipleri? Mesela benimde ihtiyacım var eşim asgari ücret alıyor 3 çocuğum var kiradayım. Ne yapmamız gerekiyor bu konuda, bari bunuda belirtinde bilelim. Yapıcaz edicez deniliyor sadece. Evde kal Türkiye dediniz, evdeyiz, tamam da nasıl geçinicez. Evde kal demek yetmiyor bu sorulara bi açıklıklık getirin artık.
 • çetin
  2 hafta önce
  Yardım için tam olarak nereye baş vuruyoruz.muhtarlığamı kaymakamlığamı belediyemi ? Kime gidiyoruz nasıl baş vuruyoruz
 • Sezen
  2 hafta önce
  Bulunduğunuz il veya ilçenin sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvuru yapılıyor inceleme yapılıyor durumu çok kötü olanlara her ay normal kötü olanlara iki ayda bir para yardımı yapılıyor yorumlarda çoğu hesaplarına gelene yapılıyor diye yazmışlar hesaplarına gelene değil araştırıp başvuru yapabilen herkese veriliyor ayrımcılık falan yok anlayacağınız
 • Fatma
  2 hafta önce
  Esim issizlik maasi aliyo Sicili bozuk oldugundan isde bulamiyo Bir ay sonra issizlik maasida sona erecek Coluk cocuk evde kira ne yapacagimizi bilmiyoruz bize bi akil verseniz
 • Zeynel dağ
  2 hafta önce
  Kredi kara listede olanlara af çıksın onlar insan degilmi bu zor dönemde en azından yapın
 • Jhgddgjj
  2 hafta önce
  Hicbir güvencem yok işsizim bir dolu borcum var kiramı faturalarını ödeyemiyorum evde dolap boş sizde milletle dalga geçin afirikalara gösteriş olsun diye uçaklar dolusu para yardımı yapin.yediginiz her lokma haram zıkkım olsun. Yiye yiye yürüyemez hale gelmişsiniz zehra hanım obur dünyada hesaplaşırız ins
 • Hülya ışık
  2 hafta önce
  İki yetim okutuyorum yetim aylığım dan başka gelirim yok bana yardım adin çocuklarımı okutamiyorum aylığım 500 TL ev kira napayım bilemiyorum
 • İnci
  2 hafta önce
  Nerde oturuyorsunuz?
 • Sırma Demirel
  2 hafta önce
  Nasil başvuru yapiliyor 6 kişi iki oglum işsiz gelin dogum yapti çalisamiyor oglan kirada ne zaman açilacak işler bukadar kişi bir emekliye bakiyor bebegimize yardim edin
 • Nazmiye Dağ
  2 hafta önce
  İşyeri kapandi is veren para vermiyor evim kira kirayi vermiyon diye ev sahibi evden cik diyo neyle kira ödeyeceğim dogal gazim kapandi bildigin elektirkli firinla isiniyoruz bunlar hic kimse bilmiyo evde yiyece icecek bir seyim kalmadi ekmeyi bakkala yazdiriyom odemezsem oda bir sey vermiyeck artik hastaliktan degil acliktan oleceyiz bizler de yardim etsiler
 • Asiye aslan
  2 hafta önce
  Bende esimden ayrildim kiradayim virusten dolayi issisizim zaten gunluk calisiyordum ssy a basvurdum yarsim icin kayit alamayiz dediler virus gecsin sonra dediler izmir çesme
 • Melahat Beyaz
  2 hafta önce
  BEN 740 TL.maaş alıyorum,zam bana ait değilmi.
 • Akrep
  2 hafta önce
  Bu CORONA BİTECEK.SONRAAAAAA.BU VERİLENLER VE BU KRİZ BAK NELER OLACAK..
 • Samet ari
  2 hafta önce
  Sokaga cikma yasagi uygulanip en az 2 bin tl yardim yapilmali zaten genelimiz borç bataginda ertelenen kirediler iyi ama faturalarda ertelenmeli belki 1 yil işanlaminda kendini toparlayamayanlar olcak vadeler uzatilmsli 3 ay cok az
 • Aydın kaplan
  2 hafta önce
  Ben Yeni cezaevinde çıktım bana yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler evim kıra işim Yok 5çocugum var sor durumdayım
 • Aydın kaplan
  2 hafta önce
  Ben Yeni cezaevinde çıktım bana yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler evim kıra işim Yok 5çocugum var sor durumdayım
 • Haksizlik
  2 hafta önce
  Şimdi 1500 üzeri niye zam yok birine 500 tl zam d8gerlerine yok böyle olmaz haksızlık iyileştiren yapın bence 1550 alananada 300 zam yap yavaş yavaş yumağıyla eşitle şimdi aşağıdakine verd8n az ustundekine vermedin adaletsizliktir bence
 • Gonca senonay
  2 hafta önce
  Çalışmıyorum dükkan kapandı banka borcum gırtlağa kadar maduruz kızımla birlikte yardımlarin8zi bekliyoruz
 • Ayşe gunes
  2 hafta önce
  Yüzde elli zeka özürlü onada yardım verilecekmi
 • Nergis Tüter
  2 hafta önce
  Ücretli öğretmenlerin maaşları ödensin
 • Leman ögeday
  2 hafta önce
  Bende evde engelli kizimla yanlizim kiradayim şu an cok caresizim yardim edin
 • Fatih Altuntaş
  2 hafta önce
  Peki devlet iyi düşünmüş bu yardım ve halkına destekçi olmayı da peki bu yardımların tüm yardım yapılacak tc vatandaşların tc siylen gidip yardım parasını banka üzerinden mi yapıcak yoksa nerden burda bir yanlışlık olmasındiye uyarıyım denim biliyorsunuz devletin içindede hırsatcılar oldugunu oldugunu unutmayalım namuslu devlet görevlilerine sözümüz yok
 • Abdullah öztürk
  2 hafta önce
  Nereye başvuru yapacağız
 • Yunus üzümcü
  2 hafta önce
  Askeri ücretle çalışın binlerce insanımız var hepside kıt kanaat geçiniyor Devlet onlara neden bir yardımda bulunmuyor tok olan açın halinden nasıl anliycakki verdikleri üç kuruş askeri ücret gıda ve enflasyonun karşısında eriyip gidiyor ama bu kimsenin umrunda bile değil ne adaletsiz bir dünya
 • İnci
  2 hafta önce
  6 senedir şiddet mağduruyum. Eşim cezaevinde bense yeni emekli oldum. 6 senedir maddi sıkıntılarımı içinde evladımı okutup ihtiyaçlarını karsılamak için ev temizliğine giderek evin ihtiyaçlarını karsıladım. Emekli oldum 25 yıllık grafikerlik yaptım reklam sektöründe. 1788 maaş bağlandı. Borç boğaza kadar. Kredi çektim bu kez evimin temel ihtiyaçlarını almaya gücüm tükendi. Kredi ödüyorum virüs geldi günübirlik ev işleri de iptal. Tekrar kredi çekmek istiyorum kara listeye alınmışım. Bizler ne yapmalıyız? Bizim gibi nice vatandaş mağdur. Birlik ve beraberlik içinde elbet millet olarak bu hastalıkla mücadele edeceğiz. Mücadelemizde desteksiz kalmak istemiyoruz. Saygılarımla
 • Erhan deniz
  2 hafta önce
  Yardım yapacaklarmış .ben sokaklarda gezerim sıkıntı yok corona dan korkanda Çinli olsun.
 • Hakan tas
  2 hafta önce
  Bende 3 4 aydır iş bulamıyorum günlük işlere gidiyordum oda yok şuan siz büyüklerimizden bana yardimci olun lütfen 0543521....
 • Fatoş katıkcı
  2 hafta önce
  Allah rızası ıcın yardım edın calışmıyorum ev kıra kıram geciyor ekmek alacak paramız yok cocuklarla rezıl oldum
 • Şevket Toyğar
  2 hafta önce
  Fatoş hanım eşiniz çalışmıyor mu
 • Rıdvan Altun
  2 hafta önce
  İnşallah banada 1000 TL düşer iş yok çalışıyorum korona canımızı sıktı inşallah bir an önce bu vurus ten Türkiye kurtulur ve herkes kendi işine gücüne bakar
 • Rıdvan
  2 hafta önce
  İnşallah bana 1000 TL düşer bana iş yok para yok korona bizi canımızı sikti inşallah bir an önce bu vurus biterde herkes işine bakar
 • Turan
  2 hafta önce
  Hastanede Güvenlik görevlisi olarak asgari ücretle çalışıyorum izinlerimiz durduruldu risk altındayız sağlık çalışanı değiliz ama sağlık sektöründe görev yapıyoruz ülkeyi yönetenlere sesleniyorum sağlık çalışanlarına ek ödenek çıkarıyosunuz bizide görmezden gelmeyin lütfen
 • Naile Tutal
  2 hafta önce
  Eshim askeri ucretli iki kishiyiz kiradayiz ben ish bulamiyorum hemshireyim 45 yashim var kimse ishe almiyor .kira elektrik su qaz qeriye bir shey kalmiyor her shey pahalandi bu qun fark etdim A101 de .nasi qecinelim cok zor calishmiyanlarada yardim edin lutfen zor durumdayiz .teshekurler .
 • z
  2 hafta önce
  Bende yaralanMak istiyorum
 • Metin takıcı
  2 hafta önce
  Komşusu aç yatan bizden değildir Allah sizi islah etsin açız aç
 • Fatma Göze
  2 hafta önce
  Nereye baş vurmalıyım bilen var mı lütfen yazın
 • Mahire Uzunosmanoğlu
  2 hafta önce
  MYO.mezunu, iki çocuklu Oğlum bir buçuk yıldır işsiz, ev kira, okul ve kreş masrafları, faturalar, yakıt, kredi kartı borçları birikti, sadece eşinin aldığı asgari ücret hiç birşe ye yetmiyor, Allah rızası için yardım edin lütfen.
 • Dadaş25
  2 hafta önce
  Bence buraya yazmanın bir anlamı yok..şimdi millet nete girip yazıyor ya bunlar soruyor internete girip yorum yapacak internetiniz var telefonunuz var ekmek neden almıyorsunuz diye ... Tok açın halinden anlamaz...bana kızmayın ama gerçek bu..eğer cep telefonmuz varsa lüks yaşıyor oluyoruz
 • Zeynep Çolak
  2 hafta önce
  Emekliyim Allah im devletimizden razı olsun isteğim bizler için canını ortaya koyan saglikcilarimiza ikramiye verilmesini talep ediyorum Reyisimizden
 • Gökhan
  2 hafta önce
  Bende işsizsim benim durum yok bana yardim edin
 • Hasan huseyın yılmaz
  2 hafta önce
  Ben sabıkalıyım nereye gittiysem is vermediler sımdı oto yıkamada calısıyom ama sigortam yok ama mecburum calısmaya suan vırus yuzunden ıs yok bas vurdum kaymakama ısallah onaylanır ne anam nede babam var ikiside vefat ettim Rabbım hepimizin yardımcısı olsun
 • Aç adam
  2 hafta önce
  Ben artık bu devletin aslı olmayan sahte yakan beyan başlıklarından sıkıldım ona yardım buna yardım bu hibe ulan hep yalan dolan bunlar gerçeği olmayan başlıklar hepsi sartlara bak resmen vermemek için bir sürü şart var oraya ekleyin TC vatandaşları alamaz diye karaktersizler Avrupa'da faturalar kiralar maaşlar vs hepsi karşılanıyor gıda yardımına kadar mevcut bizim ülkede hayali yardım dağıtıyor anca sizin de size inanan cahillerin de Allah belasını versin 3 aydır çalışmıyorum iki aydır kira veremiyorum bu ülkede yaşadığım için mutlu değilim ülkeme ölürüm ama sizin gibiler yüzünden nefret ettim insanların hakkını nasıl ödeyeceksiniz ben sadece öbür taraf değil bu dünyada da sizin yatalak olup şırıngaa beslendiğinizi görmek istiyorum yuh ulan bu devlete kasa boş biliyorum da bari sahte hayali yardım uretmeyin kicinizdan
 • Ömer köksal
  2 hafta önce
  Ben aşçıyım cafeler restaurant lar kapandı işsizim evde çocugum eşim yoklukla mücadele ediyoz borçlarımı ödeyemiyorum yardım istiyorum devletimizden evden çıkamıyoruz para da yok yiyeceğimiz de çok az kaldı ne yapacağız bilmiyorum 0544625....
 • Mehmet
  2 hafta önce
  Ben 2019 yılı nisan ayından beri işsizdim. Bir kış otelinde aralık OCAK şubat mart 15,i gibi çalıştım ve sezon bitti.Zaten bu virüs olayı patlak verdi.şu an itibari ile işsizim.5 kuruşluk bir gelirim yok.Devletimiz bizide düşünmeli zaten ileriye dönük iş bulabileceğimizi hiç sanmıyorum.Allah,ım bize kolaylıklar versin.kötü hemde çok kötü.
 • Eda canan Ünal
  2 hafta önce
  Selamın aleyküm ben çalışmayan insanlrn zorda olanlarında dusunuyrmusunuz acaba bizede yardım var mi
 • Aynur yıldırım
  2 hafta önce
  Emekliyim ama maaşım hepsi krediye gidiyor ve sağlık sorunum var böbrek sorunum var kronik hastasıyım keşke devletimiz bizim borcumuzu sıfırlasın daha çok mutlu oluruz bunu yaparasa en büyük iylik bu durum allah razı olsun
 • Hamdiye oğuz
  2 hafta önce
  Ben dulum 4 çocuk annesiyim 650 TL maaş alıyorum bizim hükmet bu parayla geçine biliyorum bize iş verin çalışmak ama kimse bizi duymuyorrrr
 • Mehmet babacan
  2 hafta önce
  Neden engellediniz hoşuna gidmedimi
 • Mehmet babacan
  2 hafta önce
  Ben bu zamana kadar hiç bir şey yok bana devlet desteği almadım yine de almiyacam durumu m çok kötü ama ben istemiyorum bana vermeyin iflas etti m çok borcum var herkes devlet de göz dikti yazık insanlara üzülüyorum işimde yok benim devlet demedim
 • Aynur yıldırım
  2 hafta önce
  Keşke bankada olan borularımızı kapatılsa çok daha önemli iyi olur develerimizden ricamız bu yaparsa en büyük iylik bu durum
 • Dilek yaşar
  2 hafta önce
  Benim eşimde askeri ücretle şalisiyo ama yetismiyo 5kisilik bir aileyiz kiraciyiz bizde bu bin liralık yardımdan yararlanmak istiyoruz biz evden çıkmıyoruz ama benim eşim becburen ise gidiyor binaların çöpünü aliyo temizliğini yapiyo bence bu kötü günde bu yardımı bizde hak ediyoruz
 • Velid Yilmaz
  2 hafta önce
  Benimde durumum baya kritik iş bulamıyorum ev kirası faturalar borçlar aldı başını gitti lütfen yardım edin
 • Fatik karaibiş
  2 hafta önce
  Allah içinde bulunduğumuz durumdan Bi an önce çıkmayınasip etsin para her kese lazım bende ihtiyaç sahibiyim benim devlet ten ricam şu şekilde ne kadar para yardımı yapacaksan insanları ugraştırmayın adına ptt veya bankadan çeke bilsin insanlar yok oraya baş vur yok şuraya baş vur yapmayın. Not TÜRK DEVLETİ GÜÇLÜ BİR DEVLETTİR BU NUDA ATLATIR BİZ MİLLET OLARAK DEVLETİMİZİN ARKASINDAYIZ
 • Pınar yaşlı
  2 hafta önce
  3 çocuğum var calışmiyorum eşimde evde yardımnızı bekliyorum
 • Fatik karaibiş
  2 hafta önce
  Allah içinde bulunduğumuz durumdan Bi an önce çıkmayınasip etsin para her kese lazım bende ihtiyaç sahibiyim benim devlet ten ricam şu şekilde ne kadar para yardımı yapacaksan insanları ugraştırmayın adına ptt veya bankadan çeke bilsin insanlar yok oraya baş vur yok şuraya baş vur yapmayın. Not TÜRK DEVLETİ GÜÇLÜ BİR DEVLETTİR BU NUDA ATLATIR BİZ MİLLET OLARAK DEVLETİMİZİN ARKASINDAYIZ
 • Yasemin Değirmenci
  2 hafta önce
  Samsonda yaşiorum tek 55 yaşinda kadinim virusdan dolayi iş yerini kapatildi skk lim hiç bir yerdan yardim yok devlettdan yardim istiorum
 • Sibel dilli
  2 hafta önce
  Adamlar nereye basvuralim yaziyo ona bile beyenmeme tikliyorlar.ne gerizekali insanlar var
 • Yaşar Ali göçmen
  2 hafta önce
  Ben Manisa Turgutlu'da yazıyorum sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları ve gidiyoruz bu 1 milyar TL için bakanlık tarafından yatırılacak diyorlar hiç ilgilenmiyorlar abone olan her zaman aynı kişilere yardım gidiyar bu konuda araştırılmasınız arz ediyorum ben kalp hastasıyım genel yardım almıyorum sadece rapor parası alıyorum ilgilenmiyorlar bu konuda yardımcı olursanız çok seviniriz burdan şikayetimi beyan ediyorum adı yaşar Ali :Göcmen
 • Bask
  2 hafta önce
  Kirada oturanlara 1500 olması.mantikli degilmi çocuklu tek başına kirada oturan bir sürü insan var kadınlar var kiralar zaten 1500 Allah yardımcımız olsun herkesin
 • Kimsesiz biri
  2 hafta önce
  Bende işsizim perperisan olduk bunada şükür aylardır is bulamadım yaradan verdiyse ondan gelen başım üstüne çocuklarım ac yatmasin ben hersey e razıyım babalarının beceriksizligini onlar cekmesin
 • Zeynep polat gire
  2 hafta önce
  Benim nde eşim ücretli öğretmenlik yapıyordu askari ücret olamasda aç klamakta n iyiydi. Ama şimdi okullar kapandı ek dersleri yatırmıyorlar artık borç alacak kimsede kalmadı bu kadar insanın mağdur edilmesi gerçekten çok acı. Hep güçlu bir ülkeyiz diyorlar ama millet ne çekiyor görmek istemiyorlar. Zaten atama yok yarım yamalak bir sigorta şimdide verdikleri o bin liraya da okullar kapandı diye kestiler.gercekten de söyle adam akıllı biri yokmu bunu düşünecek bu insanların geçim kaynağı odur diye onu kesiyorlar ee evede kapattık. Ne yiyelim o zaman. Allah akıl fikir versin . Iki çocuk kira adam ne yapacağını şaşırdı.
 • Brls
  2 hafta önce
  En dusuk yetim maasi halka bu son zamla bile 1500 olmadı ..buyrun?
 • Metin kazak
  2 hafta önce
  Bu kadar işciyi hor gormeniz neye boc luyuz sayin bakan allahtan korkun bizimde aylelerimiz var ben santiye iscisiyim kaldigim ortamdan virus olma olasiligi bile insani korkutuyor bu kadaar insani gormezlikten gelmeyin gun gelir hesep vereceksinin allah utandirmasin hesep gunu hesep verecek siniz ben hakimi helal etmiyem edenin allah belesini versinn
 • Murat
  2 hafta önce
  Bu millet işsizlik ten ölüyor. Ev kirası elektrik doğalgaz su faturası nasıl verilecek. Evden dışarı cikamiyorum evin ihtiyacını nasıl karsilicaz.Bir yetkili çıkıp birşey söylesin..Devlet emekliye iş sahibi olana destek veriyor imkân sağlıyor. Peki bizler ne olacağız napicaz..
 • yıldız özen
  2 hafta önce
  biz ne olucaz peki serbest calisandim iki oglum la kaldim bende kiram faturalarim nasil oduycem Allah askina is yerimiz acik olsaydi yardima ihtiyacim yoktu ama kenarda bi paramizda yok kredi borcu kredi karti borclarimiz var bunlari nasil oduycez bizedee yardimci olun herkese verrilsim her aileye verilsin
 • Deniz Allefbaşı
  2 hafta önce
  emekliye 1500 lira fazla verilecekmiş gibi haber vermeniz çok yalnış... ayrıca 1600 lira maaş alan emeklinin suçu ne... zam herkese aynı oranda yapılmalıydı... nihayetinde 1600 lira alan emekli ödediği primin karşılığını alıyor... Zaten adalet yerine hep yırtık yamayan zihniyet bizi bu hale getirmedimi...
 • Varandaş
  2 hafta önce
  Bankalardan gelişi guzel kredi cekip ev alcaksın araba alcaksin veya harcanalar yapcaksin devlet borcunu silecek çekmeyen cekeniñ cezasini cekcek yok yaa
 • Erhan Arpag
  2 hafta önce
  Esım engellı bende calısamıyorum nasıl grcınecez ıste yok lutfen yardım edın bıze ekmek alacak paramız bıle yok lutfen yardım edınn
 • Rifat ayçiçek
  2 hafta önce
  3 tane okuyan çocuğum var işsizim bende yardım istiyorum
 • ismet akbas
  2 hafta önce
  haklisiniz devlet yardım etmeli
 • hüseyin sarikaya
  2 hafta önce
  bu ndan ücretsiz işten gönderilen vatandaş niye yeralanmiyor 3 çocuk var ede kapandik açıklanan paketlerden hep patronlar yaralanıyor işçinin kredisi neden otelenmiyor
 • Halil
  2 hafta önce
  Restouant,daSSK işten ücretsiz izine cikarildik..devlet destek çıkacak dediniz patronlar alıyor desteği bize kolanya bile koklatmiyor yazıklar olsun ne hale geldik
 • Güneş moğultay
  2 hafta önce
  Yardımı kim alacak evi var 50tane ineği 300 tane koyunu olan komşum 3tane evi var 2 tane arabası var sosyal yardım alıyordu bunlar otomatikmen alacak ama işsiz komşum alamayacak ben sigortalayım diye alamiycam
 • Seydi agdag
  2 hafta önce
  İşsizim. engelli çocugum var 2 tane çocuk okutuyorum lütfen yardm
 • Musa uzun
  2 hafta önce
  Benim yüzde 51 raporum var 2022 engelli maaşı alıyorum banada 1000tl yardim varmi acaba
 • Mehmet kaplan
  2 hafta önce
  Kardes çalışıyorum geçimimizi zor gecindiriyoruz bide vuruşlu çıktı
 • Dadali
  2 hafta önce
  Biz ev hanımları zaten vatandaştan sayilmiyoruz.sizleri tanımıyorum.
 • Raziye rzkim
  2 hafta önce
  Eşim yıldır işsiz nereye basvuracaz
 • Bedih demir
  2 hafta önce
  Iskura kayıt yapıyoruz ne oluyor kendi tanidiklarinj alıyorlar
 • Yunus türkeş
  2 hafta önce
  Yardım edin çok muhtaç durumdayız işten gönderildim paramız yok
 • Yunus türkeş
  2 hafta önce
  İş yok diye eve gönderildim borçlarım var paramız yok yardım rica ediyorum lütfen bize çare olun evden çıkamıyoruz
 • Melik
  2 hafta önce
  Ben inşaat işçisiyim biz üç ay calişiyoruz 5 ay yatiyoruz biz insahat işcilerinede yardim edin
 • Leyla kılıç
  2 hafta önce
  Ben engelli yim acaba bizde varmı eşim çalışmıyor üç aydır işkurdan çıkardılar aldığım 500 TL ile geçiniyoruz iki tane öğrencim var
 • Yeşim
  2 hafta önce
  Ya bize ne demelı devlet diyoruz ama bir söz verdiler babam 2 çocuğunu kaybetti 7 yetim arkada kaldı is verecez dediler hala bişe yok neden hep mağduruz babam kendine hastanede paspas bile istedi yeterki çocuklar aç kalmasın yedi çocuk evde tek babam gidip disarlarda çalışmak zorunda ya hastalansalar kapılarını açacak kimseleri yok lütfen Size yalvarıyorum bi el atın babama o çocukları düşünün lütfen bir iş imkanı lütfen sesimi duyun yalvarıyorum duyun
 • Ceylan aydin
  2 hafta önce
  Yardım alydum ama kesıldı şuan evde çalışacak kimse yok ihtiyaç var yardım edin
 • Nazif Demirkan
  2 hafta önce
  Kayıtları var dediğiniz kimler? Eğer kömür yardımı gibi akpli evi arabası olanlara dağıtacaksanız gerek yok. Kira da oturan ve gerçekten ihtiyacı olana verilsin. Bankalar zaten köylüye kadar sömürdü, gerçekten artık devletin milletine iyi bir iyileştirme yapma zamanı geldi. Özellikle banka borcu olan ve ödeyemeyenlere yardımcı olunmalı. Mesela Bir anlayış var sosyal yardımlaşma kurumunda sgk'lı oldunmu yardım vermiyor. Diğer yandan sigortasız çalışmanın cezası var. Sgk olunca yardıma ihtiyacın yok, ama Sgk olmadan vergi bildirmeden kaçak çalışanlar, dolandıranlar, kaçak ev yapanlar, yandaşlar ve gibileri devletin bütün yardımlarından faydalanmak için yarış yapıyor. Asker emeklisi olup devletten kömür yardımı alan ve bunu satan hainler var. 3 katlı evi sıfır arabası olan başkalarının hakkına girerim korkusu olmayan, 10 çocuk yapıp devletten yardım alan ama evine 5 gelir giren insanlar, bitmek tükenmek bilmeyen istekleri olan bencil insanlar var bu ülkede.!!!
 • Yunus akkahraman
  2 hafta önce
  Allah devletimize milletimize zeval vermez inşallah ben önceleri çiftçilik yapıyor dum şimdi ise buraya taşındım ve kirada kalıyorum amelelik yapıyorum oda olduğu kadarıyla devletim den bir destek bekliyorum
 • Garip yolcu
  2 hafta önce
  Allah akıl fikir versin zaten yolunu bulursunuz burdan yorum yapınca sizi bulup mu yardım edecekler buna sizden başkası inanmıyor malesef
 • Gülcan koc
  2 hafta önce
  Ben kirazıyım iki çocuğum var zor geçiniyorum konfeksiyonda çalışıyorum bankalara borcundan dolayı sigortam yok 1000lira kira ödüyorum aldığım para 2300lira işleride kapattı eşim taksici onunda işleri kesildi haftada4gun çıkıyor arabaya getirdiği para 50 80lira iki çocuk var faturalar nasıl geçinelim bizede yardım edermisiniz allah herkezin yardımcısı olsun çok zor bu hayat
 • Mustafa Aydın
  2 hafta önce
  Sanki aş evi yardım dagıtalacağını duyunca corona virüsü çıktığına sevinecek neredeyse yorum yapanlardan bır kaçı. (Eşim oyle boyle bana da yardım edin) miş. Emri vaki konuşmuş birde... Cok daha fazla ıhtıyacı olupta buraya yazamayan ınsanlar var. Şükretmelini bilmek lazım
 • Emine taş
  2 hafta önce
  Işsiz im ciddi maddi sıkıntı yaşıyorum çocuğum küçük olduğu icin çalışamıyorum iş de bulamıyorum saten
 • Dilek ayaşlı
  2 hafta önce
  Babam alzaymir demaks hastasıdır.babama ben bakmaktayım .çalışmıyorum babamın hıçbir güvencesi aylığı yoktur.bakıma muhtacız bizlere de yardımcı olun yardım elinizi uzatin iki yıldır çslışmıyorum ben.
 • Ferhat yılmaz
  2 hafta önce
  Yeni emekli oldum kradi ödemem var evin kira günü birlik bir işte çalışıyordum krizden dolayı işyeri kapalı ve eve ekmek alacak param yok hani yardım bu paket kime yardım ediyo
 • Gül Özdemir
  2 hafta önce
  Ya hep çalışana veriyorsunuz biraz da ev hanımlarına yardım edin ev hanımlarının işi herkesten daha çok zor
 • Ayşegül Durak yavuz
  2 hafta önce
  Hergun ınsanlar can verıyor ve piyasadaki eldıven maske fıyayları almıs basını gidiyor bunada bı cozum bulunursa ıyı olur vede o yardım paralaro beledıye kndı ceveresıne dagıtacagı ıcın bız gene madur.bosuna sevınmeyın.
 • Ecrin tuana
  2 hafta önce
  Benim iki cocugum var ve maddi yardim icin nereye basvuracagim tel cvp vermiyor hic evim kira evlere temizlige gidiyodum artik gidemiyorumda perisan olduk devlet bizede sahip ciksin
 • Rabia Dalma
  2 hafta önce
  Eşim çalışmıyor benimde ikiz çocuğum var Bana da yardim edin lütfen
 • Umut iman
  2 hafta önce
  En düşük emekli maasi 1500 oldu ..En düşük issizlik maasida 1500 olsun lütfen gerçekten zor
 • Ölmüşüm
  2 hafta önce
  Benim devlete de millete de güvenim kalmadı hep alım var yardım edilecek diyorlar ortada hep laf var icraat yok zengin e yagdırıyorlar garibana bir bok yok
 • cihan eyüp sert
  2 hafta önce
  bende işletmeciyim 2 çocuk babasıyım sadece paket servisi yapıyoruz boyle devam ederse kapatmakzorunda kalacağım dükkanı banada yardim edin
 • Sezgin
  2 hafta önce
  Yesilkartlilara tekmi veriyo yoksa sigortali olanlardami veriliyo
 • UFUK UYSAL 97
  2 hafta önce
  HER KİŞİNİN GELİR KAPISI KAPANDI, KORONA VİRÜSÜ BİTİNCE AÇILACAK.OLMAZSA KREDİ KARTLARINI BORÇLARI KİM NEYLE ÖDEYECEK.BU BASİT SORUYA CEVAP VARMI ACABA.
 • Ebru polat
  2 hafta önce
  Bende gittim dulum 5 yaşında kızım var işten çıktık annemin evine sığındık yanımızda kimse yok açız dedim ikamet istediler ne ikameti dışarı çıkamıyoruz koronovirüs falan tanımıyorlar sanırım yardımlar SURİYELİLERE
 • Necati sarıoğlu
  2 hafta önce
  Ebru Allah yardımcın olsun nerede ikamet ediyorsun
 • Selami
  2 hafta önce
  Nerede oturuyorsunuz,? Sizi tanıyabilir miyim?
 • Altay doğan
  2 hafta önce
  İyide kimlere hangi şartlarda verilcek, aynı yazıları, yorumu 3,,4 yere yazmışsınız, sanki cahiiz anlamıyor, hiç içerik yok
 • Nermin durkut
  2 hafta önce
  Bayramlarda emekliye 1000 lira diyorsunuz ama ben babamdan alıyorum 500ira veriyorsunuz neden ayrım yapıyorsunuz emekli emekli aynı olmuyor. Cok magduruz
 • Yusuf oz
  2 hafta önce
  Isim yok ayretten denetim görüyorum günlük kahvede çalışıyordum oda kapandı cebimde 1 lira dahi kalmadı yaşlı anne ve babamla kalıyorum babamın emekli maaşı olmazsa hep aç kaldık gerçekten zor durumdayız allah hepimizin yardımcısı olsun.
 • FİLİZ YURTSEVEN
  2 hafta önce
  sayın bakanım yeni başvuru yapmak isteyenler var eşim esnaf 3 çocuğum var iş yok.Dukkani kapattık tokiye kredim var.faturalari hiç söylemiyorum bile.Fona gidip başvuru yapmak istedik ama kimseyi almıyoruz sistem yok dediler.kimse doğru dürüst KONUŞMUYOR.LUTFEN YENİ BAŞVURU İÇİN BİZE YOL GÖSTERİN
 • Songul cetin
  2 hafta önce
  Lutfen bânada yardim edin allah rizasi icin ekmek alcak kirayi odicek para kalmadi nolur yalvaririm luten calismiyorum ben suandada
 • Ö.can
  2 hafta önce
  Taabi yardım edeyım elimdwn geldıgı kadar
 • Huseyin guney
  2 hafta önce
  Bizde yardım ıstıyoruz
 • Derya
  2 hafta önce
  Benimde bir isim yok kronadan dolayi esiminde yok litfen bu yardimdan bizde faydalanalim devletimize sesleniyorum cok ihtiyacimiz var
 • Y.t
  2 hafta önce
  Ne kadar boş insan varsa buraya toplanmış işsizim diyenler öğrenciyim okullar tatil edildi memlekete geldiğim gün iş buldum. iş beğenmezsen ıssız gezersin çalışma gotun yoksa evde yatar böyle anca oraya buraya yorum yaparsın işin garip kismida bu mk yardımı yattiginiz yerden size yapılır
 • Sonay çelik
  2 hafta önce
  Eşim 3 aydır çalışmıyor ev kira faturaları ödemiyor çok borcu var bu krona virüs yüzünden iki hafta daha çalışamazsa ev sahibi evden de çıkarır 3 çocuk var
 • Menevse deviren
  2 hafta önce
  Peki dul maaslarina bise yokmu cok az 2 ayda 550 bir ev kirasi bile degil kiram 600 esim vefat etmis gecinemiyoruz cunku kizim is bulamiyor issizler 3 kisi yasi yoruz nasil gecinecez bilmiyoruz gelirim 2ayda dul maasi 3 ayda sosyal yardimin verdigi 300 tl gelir yok bizleride dusunun lutfen rica edyoruz
 • Semra savas
  2 hafta önce
  Üç yıldır işsizim nereye müracaat edıyorum
 • Nursima
  2 hafta önce
  Bizde de çalışan yok. Annem hasta ankarada tedavi görüyor. Orda zaten giderleri çok oluyor. Biz de burda zor durumdayız. Madem böyle yardımlar var neden bizler faydalanamiyoruz
 • Süleyman Tanrısever
  2 hafta önce
  Beni işten çıkardılar işkur para vericekmi vermicekmi belli değil eşim ücretli öğretmen çocuğum evde babam emekli annem ev hanımı nasıl gecinecegiz devlet büyüklerinden yardım bekliyorum lütfen
 • Nebahat
  2 hafta önce
  Bende yetim aylıgı alıyorum ama hiç bir şeyde yer yaralanmıyorum neymış efendım benım bırtane evım varmiş ev karın doyoumuyor üç tane torunum var ben bakıyorum kızım eşinde ayrı 1500 tl kim geçinıyorki çocuklar okuyorlar dar gerılı insanlar benı anla ds bu devlet bizim halimizi anlamıyor allah yardımcımız olsu
 • Uğur kardaş
  2 hafta önce
  Çalışmayan issiz gecim sikintisi ceken vatandaş vakiflardan hicbir yardım almayanlar ne yapacak acaba
 • SAİm genc
  2 hafta önce
  ben 3yıllık emekliyim 1438 TL aylık veriyorlar bana 62 TL fark verecekler yeni birine 1100 TL aylık alana 400 TL vercekler bu nasıl sosyal adalet bu nasıl sosyal devlet adalet nerde birileri düzeltir inşallah yada haksızlığa uğrayanlar benim gibi lanet ederler
 • Kaya arnavut
  2 hafta önce
  Nisan başinda diyolar zate veril.ye baslicak allah devletimze zeval vermesin inşallah
 • Ö C
  2 hafta önce
  Ben birortaokulda kantin çalışanıyım sigortamızda yok ihtiyacımız var biz ne yapacağız zaten az paraya 13 saat çalışıyorduk şimdi oda yok bizim sesimizi kim duyacak Ö C
 • Ayşe
  2 hafta önce
  Ayşe gül eşim ceza evinden çıktı iki aydır iş arıyor bulamadı eşime iş istiyorum
 • Aşkın sağ
  2 hafta önce
  Gecinmekte gercekten sıkıntı cekiyorum iki cocuhum var ikiside oluyor iftiyaclarını larşılıyamıyorum bu hafta kiram var nasıl uduycehimi kara kara duşunuyorum vermesem ev sahibi bişey dermi bizim devletimizden başka sığnacak hiç bi yerimiz yok.....
 • Ümran özsüer
  2 hafta önce
  Hiçbir gelirimiz yok bizide görün 3 çocuk tek çalışan baba oda budurumda çok zor
 • Tulay kulas konak
  2 hafta önce
  12 yasinda bir kizim var alerjik.astimo var ben ise 24 haftalik hamileyim esim virus nedeniyle ise gidemiyor seker kolestrol yuksek tansiyon hastasi ve sadece 100 tl kart yardimi aliyoruz dogalgaz faturam 1000 tl ye yakin elektrigimiz ise her ay kesiliyor yetisemiyor esim ve bunalimda eve ekmek getiremiyor korkuyorum
 • Betül çevik
  2 hafta önce
  3 aydır çalışmıyorum borçlarım var şimdi virüs de çıktı iş alımları iyice durdu lütfen bana da yardım edin
 • Mehmet Güney
  2 hafta önce
  g Engelli bir vatandaşım.Aylardır iş bulamıyorum,kredi borcum var .Yorumlardaki arkadaşın dediği gibi ödeyemeyen muhtaç ve engelli vatandaşların kredi borçlarını devlet silsin .Nasıl bir sosyal devlet anlayışı bizim ülkemizdeki anlayabilmiş değilim.Devlet büyüklerinden bu konu hakkında yardım bekliyorum.Benim gibi düşünenlerin de bana destek olmasını bekliyorum böyle ortamlarda bu konuları daha da dillendirmek gerektiğine inanıyorum ve herkesten destek bekliyorum.Yanlız yaşıyorum kiracıyım kıtalarm birikti ödeyemiyorum
 • Dilay önder
  2 hafta önce
  Tek yaşıyorum işsizim ve boşanma aşamasındayım kiracıyım 4 aydır işsizim iş buldum virüs belası yüzünden fabrıkada alımlar durdu ve fabrika süresiz yatile çıktı yardım edin
 • Ersin sevindik
  2 hafta önce
  16 aydır işsizim çalışmıyorum virüsten dolayı işlerde yok bı firma vardı çalıştım mahkemem halen sonuçlanmadı elektrik suyumu oduyemiyorum borç harç lütfen yardım edin
 • Mehmet ağca
  2 hafta önce
  Abi bana para ver
 • Bahar arslan
  2 hafta önce
  Lutfen kredi borclarini silin butun insanlarin uzerinde bir yuk kalkar issiz az bir gelirle kirami cocuklarmi faturalarmi lutfen kredi borcumuza yardim edin
 • Sultan
  2 hafta önce
  Ben iki klz kardeş hiç bi gelirimiz yok kardeşim şizofren callşamlyoz yardlml olursanız 0530350....
 • Gülay
  2 hafta önce
  Hiç inanmiyorum çünkü 530 tl yetim parasi aliyorum daha 1 kere 530 tl aldim sonra 400ze düsurdüler neye kestiklerini bile bilmiyorum şimdi kalkmiş en düşük maaş 1500 tl olacak diyorlar kimse inanmasin yalan haber sağliğinda gözetmedilerki dulu yetimi emekliyi şimdi gözetsinler.Varsin vermesinler tek şu amansiz salgini bir anönce önlesin kurban oldugum Rabbim
 • Gülcan çil
  2 hafta önce
  Çok düşünceliler kiredileri erteliyorlar ama faizli ödenecek astari yüzünü geçecek Gene kaybeden Vatandaş
 • İbrahim Balak
  2 hafta önce
  Bende işsizim bende yardım isityorum evim kira taksitlerimi ödeyemiyorum böyle giderse hep icralık olacağız 3 lira olacak 5 lira Allah yardım etsin devletimizede bizlerede
 • Emine
  2 hafta önce
  Sosyal hizmetlerden 1000lira alıyorum eşim beş senedir kayıp 5 kız çocuğum var 4 tanesi okula gidiyor ama yetmiyor aldığım para kaymakamlıktan yardım istedim yardım etmiyor gerekçesi ise sosyal hizmetlerden yardım alıyormuşum bir önceki kaymakam çok merhametliydi ama bu kaymakam çok zalim hiç bir şekilde bize yardımı dokunmuyor Ağrı doğubayazıt kaymakamı
 • Necati
  2 hafta önce
  GSS borclariini silin Gss borçları sürekli birikiyor odeyemiyoruz işmi var? Bide oturdugumuz yerden para alıyorsunuz siz mi yardım yapıyorsunuz ulan yaptığınız yardım değil sömürmek.
 • Zemzem
  2 hafta önce
  Ben engelli maaşı alıyorum onun dışından da bi gelirim yok acaba bu yardımdan ben de alabilirmiyim
 • Emine fenari
  2 hafta önce
  Bende işsizim ssk yok gelirim yok güvencem yok evde kalın diyorsunuz sizde haklısınız ama iş yok para yok ne yiyip ne içicem ben
 • Fevziye Tükmen
  2 hafta önce
  Ben bu güne kadar devletten kuruş para almadım yoksulum fakırım acım daha ne deyım ben 18 yıldır evli yim çocuk sahibi olamıyorum maddi sıkıntılar nedeniyle doktora gıdemedık millet çocuklarını severken ben boynu bükük izledim daha ne deyim be yardım edın artık
 • Serhat karip
  2 hafta önce
  Ev kredisi ödüyorum 1 cocugum var iş kurdan alcagımız yardım şartında bir iş yerinde 120 gün olması şartı var e 120 günü olmayan çalışanlar neolucak banada yardım edin
 • Sinan ögel
  2 hafta önce
  İnşaat işçisiyim 1 senedir ayda 10 gün çalışabiliyorum ancak sigorta falan da yok bizim halimiz ne olacak
 • Vesile kara
  2 hafta önce
  Bizede yardim edin 3 tane cocugum var
 • Serdar
  2 hafta önce
  Bu da yandaşçılara gidecek. İş bulamayıp işkur kayitpi herkese ve ohtiyaç sahiplerine veriollmeli. İş verenin karni tok. Zengini zengin edip fakire dünyanın en zor gününde 1 kuruş vermeyen zihin. Turizm bu sene bitik çalışanda bulamazlar. Zaten dünyada bir kriz var kimsede para yok. Kimse tatile gelmez.
 • Gurbet Karademir
  2 hafta önce
  İyi akşamlar benimde eşim 1 yıldır cezaevinde onu geçtim 8 aylık bir bebeğim var çalışamıyorum ev kiramı odeyemedigim için de ev sahibim evden çıkardı aylardır başkalarının evinde sığıntı gibi yaşıyorum çok defa yardım için başvuruda bulundum ama kendi evim olmadığı için yardım edilmedi zaten ev tutabilecek durumum olsa evimin kirasını öder orda yaşardım çocuğumla beraber kimse bu konuda yardımcı olmuyor cocugumla beraber ortada kaldık yardım istiyorum
 • Durgun
  2 hafta önce
  Kıredi borularımız silinsin madem öyle borç batagina sizler sürüklediniz GECINEMIYORUS yardim DIYOSUNUS evi.iz yok gelirimis yok sigortamız yok ama malesef yardımdan faydalanamıyoruz kesinlikle borçları silinsin çalışırken geçinemiyorum şimdi ISSIZDE kaldik
 • Bedriye Derin
  2 hafta önce
  Bu korona virüsü ile ilgili tutardan kimler yararlanacak.Yani ne olabilmesi gerekiyor yararlanabilmesi icin
 • Muharrem sen
  2 hafta önce
  Bu yardim ne zaman dagtilcak nasil haberimiz olacak
 • Pazarcı ci
  2 hafta önce
  Ilk önce kendi yandaşlarına o yüzden fazla kendinizi üzücü durumlara düşürmeyin lütven
 • gokseda
  2 hafta önce
  isyerimiz coronodan dolayi kapandi 2 cocugum var esimle ayriydim tek calisanim ne yiyces ne icisces simdi bu iki cocukla biz
 • Kamile çrlik
  2 hafta önce
  Biz 5 kısıyız konteynırda yaşıyorum üç çocuğumla ve esımle iki yildır heryer delik kışın çok çom soguk yazın sıcak madı durumuzun yok dşım hasta skcigerinin 4.1 nı aldılarhiç bir iste çalısamiyor sag olsun bı amca iş yerini kırmaya verdı 11 bıne ama kazancı kırmayı ellektırıkı bıle karsılsmıyor ve sımdı kordona virüs Ü var esımın iş yapması bike bile ölume gıtmek gıbı ama mec buruz kızımın gelişimi geride aylık 400 TL ye ek mama almak zorundayım alamiyorum yardım etsın ne olur devletımız bize
 • Emine asar
  2 hafta önce
  Devlet benim esimede iş bulsun evim kira 2 oğlum var okuyor ben hastayım çalışamıyorum kaymakamlık yardım etmedi açız vizede yardım edin benim 4100 iş günüm var çalışmadığım için emekli olamıyorum yaşı bekliyorumnolur vizede yardım edin lütfen
 • Mehmet kurnaz
  2 hafta önce
  Bence devlet elinde geleni yapti yapmaya da devam ediyor gelin sizde taşın altina elini koyun ekonomiyi cokertmemek için emekliler başta olmak uzere kamuda çalışanlar millet vekilleri bakanlar hatta cumhurbaskanimiz birer ay ayliklarimizi devlete hibe edelim
 • MELAHAT KİBRİT
  2 hafta önce
  MELAHAT KİBRİT. HEPATİT .C. VE KRONİKİ GASTİRİT HASTASIYIM1956 DOĞUMLUYUM BANKAYA 25000 KREDİ BORCUM VAR TEK YAŞIYORUM DULUM EŞIM VEFAT ETDI YARDIMA ÇOK İHTİYACIM VAR
 • Mehmet Türhan
  2 hafta önce
  20 yaşındayım tek başıma 7 nüfüslük aileye bakıyorum ağustosta askerim bir sürü borcum var virüs yüzünden tam kilitlenip kaldım bir yardım eli de bana uzatın
 • Musa ceyhan
  2 hafta önce
  Lütfen bana yardım edin evleneceği için maddi durumum iyidegil allah rızası için bu yorumu kale alın sosyal Yardımlaşma Vakfı telefonu açmıyor 144 u arayın diyor aramadan kapanıyor lütfen maddi yardım bekliyorum
 • Covid-71
  2 hafta önce
  Asgari ücretli çalışanlar 10 gün ücretsiz izine gönderiliyor kısa çalışma ödeneği bunu karşılamıyor.Her asgari ücretli çalışana da 2000₺ borç verseniz sonra ödeseler olmaz mı
 • Sevgi ser
  2 hafta önce
  Ben eşinden boşandım anlaşmalı boşandık nafaka vermiyor evim kira temizlik işleriyle sağlıyorum geçimimi herşey çok pahalı babamdan aldığım para 350 tl oda icraya kesiliyor tahut verdim diye promosyon ikramiye mi bile kestiler çocuklarıma öğrenci yarımı için gittim ama hala gelen giden malesef yok ben astım panik atak migren bel fıtığı hastasıyım cocukalrimjn eğitimi için yardım istiyorum okusunlar diye iş bazen oluyor bazen olmuyor birde korona çıktı kimse evine çağırmıyor temizliğe
 • gözde
  2 hafta önce
  Bitane kizim var 2 yasinda esimden ayriiyim ve suan calisamiyorum devlet hicbir sekilde yardim vermiyor cunku hep cogunlukla akrabalarina yardim bagliyor adaletmi bu hirsizlikmi yapalim bunumu istiyorsunuz
 • Nurten
  2 hafta önce
  Elli kusur yaşındayım kirada yim tunceliye giderek geçiniyorum kocamla ayrılmak üzere mahkemeligim banada yardım verilirmi acaba nereye nasıl baş vuracağım
 • Nigne niçreka
  2 hafta önce
  Çok şükür işimizde var gücümüzde gel gelelim işe gidemedikten sonra nasıl ev gecinderecegiz nede kredi kartı borçlarını bari devletimiz bi güzellik yapıp da kredi kartı borçlarını silse de bi hayır duası da bizden alsa daha iyi olmaz mı
 • Şükrü Erdem
  2 hafta önce
  korona virus dolyı işten çıkarıldım iş güç yok 3 tane cocugum var biri Allah nasip ederse haftaya gelecek yolda yani 4 cocuk olcak ev kira geçim zor evden dışarı çıkamıyorum lütfen devletimiz bizim gibi gribana yardım etsin
 • Hatice Gümüş
  2 hafta önce
  Sayin cumhur baskanim benim esim çalışıyor ama düzenli olarak nafaka oduyor ve benim birtana yetim cocugum var neden yardim ettiyiniz 1000 tl yi vermiyosunz
 • Ltf çlşkn
  2 hafta önce
  Emekliler 1 veya 2 kişi yaşıyor 1500 lira yardım veriliyor asgari ücretle çalışanlar en az 3 4 5 kişi yaşıyor 1000 lira yardım veriyorsunuz adalet diye bir şey yok
 • Kader koçhan
  2 hafta önce
  Benimde İki çocuğum eşimde askeri çürüğü hiç bir iş yapamıyor banada yardım edin kader kochan
 • Nurcan karakūlük
  2 hafta önce
  Ben ywetim maaşı alıyorum emekli maaşının yarısı bu para kirami bile karşılamıyor çalışamıyorum baskada bir gelirim yok peki şimdi ben nasıl gecinecem yardıma muhtaçlara bin TL vereceklermiş peki biz ne oluyoruz üç kusur maasimiz var diye bizi görmezden geliyorlar
 • Berivan okcul
  2 hafta önce
  Bana da yardim vermiyolar hiç bişeyim olmadığı halde bu durumda bile vermiyolar ihtiyacımız çok var
 • Cahit efe
  2 hafta önce
  Ben kanser oldum bu gün doktorum dediki kanser ilacının fiatı 13500 tl devlet ödemiyormuş ne yapacağız ölelim mi cumhurbaşkanı keşke 3 tane eksik saray yapsaydıda millet yaşasın sizler zaten bir ŞEKİLDE yaşıyorsunuz
 • Talat ōztūrk
  2 hafta önce
  F engelli hanımım ve ücretsiz izne gönderilen çocuklarım var emekliyim 2100 TL alıyorum 1400 TL kredi borcuma gidiyor geriye 700 TL kalıyor elektrik su telefon gaz derken para kalmıyor yetersiz beslenmeden öleceğiz bize kim yardım edecek??
 • Serpil Fışkın
  2 hafta önce
  Kimlere veriliyor bu yardımlar bilmek istiyoruz
 • Emre
  2 hafta önce
  Kredileri koronadan arınana kadar erteleyin. Ve hatta korona devam edene kadarki taksitleri devlet ödesin. Öyle yardım yapıyonuzda bu yardımdan yine patronlar faydalanacak. İşçi yine ezik kalacak
 • Gerçekler ...
  2 hafta önce
  2 milyar tl dağıtalacaksa neden 2 milyon belirli insanlara dağıtılıyor diyer parayı kim buhar yapacak ..? Asgari ücretli her çalışana verilmesi gerekir 1,000 er tl yandaşlık yapmayın devlet belirlesin tc kimlikten aile nufusuna göre para yatırılsın her çalışana geliri yüksek olana yatırılmasın... EVDE KAL ..! Demesi kolay faturaları o süre içinde devlet baba üstlensin herkez kendini korumayı bilir zaten ...
 • Arzu kalender
  2 hafta önce
  Ücretsiz izine çıkarıldık soruyorum devlet babaya bizim mi suçumuz korona bizlerin maaşın ödemelerini istiyoruz
 • Nergiz
  2 hafta önce
  Bende çalışıp emekli oldum komşularının ölmüş eşlerin den aldığı kadar bana aylık bağlandı benim kendi emekli maaşım bu ne büyük adaletsizlik
 • Recep Yaş
  2 hafta önce
  Artık şu vergileri silsınler en azından 10000 lira borçlar sılınsın
 • Oguzhan bayrak
  2 hafta önce
  Küçük esnafın bağ kur pirimi ne olacak isyerni kapattık.devlet vergi veren biz sigortamizi zamanda ödeyen biz şimdi bi takıldık hükümet diyor gel kredi vereyim bugün iş yok yarın iş olduğunda onuda getir banka ya ver yine kal ortada.boyle mi devlet yanimizda
 • Nıhat
  2 hafta önce
  İnsanların ölümcül hastalıkla uğraştıkları ve işten çıkarıldıkları şu günlerde insanlarla alay eder emekliye 1500tl, çalışana,çalışmayana 1000 tl gibi başlık atıp ,halbuki işten çıkarılan bir işçi son üç yılda 600 gün prim ödemeyen bir çalışan işsizlik ödemeyi alamıyor.
 • Tevfik er
  2 hafta önce
  Para değil herhaneye doğalgaz su elektrik faturalarını 3.ay almayın.
 • Necla TIKIL
  2 hafta önce
  Nasıl faydalanıcaz ki baş vuru yapilmiyor memurlar iceri almiyo internet uzerinden de yapilmiyor
 • Gürkan rüzgar
  2 hafta önce
  Şimdi daha iyi anlıyorum yanlış kişilere oy verdigimi bu ülkede 88 milyon kişi var heyyyy zenginlere destek sağlayıp fakirleri ölüme itiyorsunuz nasil karakteriniz var neymiş 2 milyon kişiye yardım edecekmiş ülke nüfusu 88 milyon onuda geçtim verdiğiniz parayı da fitil fitil alıyorsunuz insanları rezil ediyorsunuz ne yani 1000 TL almak için ne duruma girmek gerekiyor nasıl bir insansınız ya küfür edesim geliyor resmen bir eliniz yağda biri balda yaşıyorsunuz mağdurları görün kör insanlar
 • Dilek Atak
  2 hafta önce
  Emekli masslardan kesilen.kredi borclari.silinsin.net maas alalim Benimde ihtiyacim var maddi destege .ayrimcilik yapilmadan tum emekliletrde bayram parasi.haricinde destek verilsin Emeklilerin durumu.kotu..calisan ben gibi bir suru emekli var
 • Erkan
  2 hafta önce
  Kanada başkanı gibi daha güzel açıklamalar beklerdik.82 milyar dolarlık bütçe kimsenin mağdur edilmemesi çocuk yardımının artırılması işsizliğin güvence altına alınması gibi
 • Fevziye Tükmen
  2 hafta önce
  Ben bu güne kadar devletten kuruş para almadım yoksulum fakırım acım daha ne deyım 18 yildir para olmadığı için çocuk sahibi olamadım çünkü tedaviye gidecek param yoktu herkes evladını severken ben boynu bükük izledim daha ne deyim
 • Raci
  2 hafta önce
  Emekliyim Kredi kartı borcu yüzünden emekli promosyon paramı banka elkoydu artı emekli maasimida bloko koydu . ani devle nerde
 • Akin akis
  2 hafta önce
  Raci bey emekli massina banka bloke koyamaz koyarsa suc islemis olur ilgili yerlere dilekce ile basvurun sadece 4te 1 ine oda icra kesinlesirse
 • Handan durmaz
  2 hafta önce
  Esim ceza evinde 2 tane cocugum var banada yardim edermisiniz
 • Menderes uzgur
  2 hafta önce
  Butun emeklilere zam yapılmış gıbı lanse ediliyor aslı yok o zaman yapın sosyal devlet olarak
 • Hasan øzdemir
  2 hafta önce
  Sirozum bağkurumu ödeğemiyorum.ilaçlarımı karşılamıyor bir oğlum var nereye başvuracağım bilmiyorum. DEVLETİMİZDEN yardım bekliyorum.inşallah
 • İlkay elaldı
  2 hafta önce
  Cocugum var isler yok kücük terzi dükkanım var 2 yasında kızım calısıyom 20gunden beri siftah etmedim ben napıyım bilmiyorum
 • Musa kaya
  2 hafta önce
  Ben 2 aydır çalışamıyorum nereye girsem ya iş yeri kapanıyor yada sigorta yapmıyorlar asgari üçret bile vermiyorlar verdikleri 1.500 TL neye yetecek durumumuz ortada şimdi de bu virüs çıktı iş yeride kapanıyor parada yok napacaz buna bı çare bulun artık 2500 TL kredi borcum vardı 2 aydır ödeyemiyorum 3 milyara çıkarttılar ya para yok iş yok nasıl ödeyecez
 • Barış Öztürk
  2 hafta önce
  Benim evimde yok kaydımda yok bize yardım etmeyecek mı önceden çöp topluyorduk şimdi oda yok
 • Corona
  2 hafta önce
  ŞU kredi çekenler yokmu bitiyorum Yaw arkadaş ödeyemeyeceğin borcun altına neden yatıyorsun ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN
 • Hüseyin akoglu
  2 hafta önce
  Hak hukuk olmayan bir yasa ÇIKARCI cılar diyarında kaldık işlerine gore kafalarına gore yasa çıkarırlar emeklilerin hakkını yiyorlar baştaki ve bu yaşi çıkaran çıkartılan bir SIYASETCI gelsin 1 ay bir emekli meşkle geçinsin önce kendine sorsun sonra halkın hakhukukunu uygulasinlar
 • Halime dogru
  2 hafta önce
  İyi araştırın lütfen,gerçekten ihtiyaç sahiplerine sahip çıkın.haketmeyen insanlara yardım ediyorsunuz.ihtiyaci olanlar aç sefil..
 • Emine özecik
  2 hafta önce
  Bende çok mağdurum eşimin aylığı bankaları kredi borcuna kesiliyor durumumuz çok kötü lütfen bizede yardım edin
 • Nuriye aktas
  2 hafta önce
  Vinc operatoruyum ayrica buyuk bir sirkette is makinasi kamyon tamiri yaptim 4 aydir işsizim 2 tane cocugum var ve ekmek alacak param dahi yok yardim istiyorum
 • Gürdal özal
  2 hafta önce
  Milletin kredi borçlarını devlet silsin bundan büyük hiznet yok. 50.000 liraya kafar borçlarını sil işte bu en büyük millete hizmet çünki bu mikleti siz bankaların eline düşürdünüz
 • C.i
  2 hafta önce
  İşi yok devlet senin yediğin parayı ödeyecek sokakta evsiz barksız insan varken iki lokma ekmeği nasıl bulacam diye düşünürken devlet sana para verecek bide beğenmeyip keredimi kapasın diyorsun işte biz senin gibi zihniyetler yüzünden çok geri kalıyoruz az ye biraz az
 • Teo man
  2 hafta önce
  Keyfine sen paraları harca ondan sonra devlet ödesin .iyi valla ama hastalık gibi mecburiyet varsa amenna
 • Adsız
  2 hafta önce
  Üstünede bi 50.000 daha versin dimi arkadaş nekadar boş muhabbetler dönüyo siz allaha şükredin böyle bir ülkedeyiz diğer ülkelerde herkes kendi başının çaresine baksın denir göze görülmez ama TR DE Yapılan Yardımlar Göze Az gelir. Biz bu Musibetleri Bu isyanlarımızla Zaten Hak etttik kula bela gelmez mevla yazmadıkça mevla bela yazmaz kul azmadıkça. Biz Azdık hemde çok. Rabbim Devletimizi Ve (SADIK) Milletimizi Korusun inşaallah.
 • z t
  2 hafta önce
  mantıksız bir düşünce kredi borcu olanlar için iyi gelebilir ama borçlanmayıp biriktirip her hangi bir şey satın alan veya yatırım yapan kişilet için hiçbir etkişi olmaz.
 • İbrahim
  2 hafta önce
  sen git abuk subuk borç yap devlet silsin yok öyle yağma
 • Neftün
  2 hafta önce
  Fuzili nefes alan bi canlı daha
 • ENSAR KAHRAMAN
  2 hafta önce
  Krediyi çekerken iyi yerken iyi haramın faizin eline düşerken iyi ama ödemeye gelince kem küm, senin borcunu niye devlet ödesin kardeşim.
 • Boş versene
  2 hafta önce
  Kredi çekerken neden 50000 çektin çünkü tatil yapman gerekti son çıkan telefonu alman gerekirdi çünkü egolarimiz vardı kullanırken ses yok zorlandık mi devlet sahip çıksın yazıklar olsun bee
 • Ali aslan
  2 hafta önce
  Hadi ordan beleşci sen 50.000 tl paracek ye ondan sonra devlet borcunu silsin devlen kimin parasiyla silecek senin gibilerin borcunu benim ahmetin mehmetin paralariyla yok oyle bir dunya
 • İsimsiz
  2 hafta önce
  Haklısın kardeşim
 • Necip Akca
  2 hafta önce
  Yok yaaa silsinmis siz kredi çekip lüks lüks arabalara binip lüks evlerde otururjen iyiydi demi bu millet enayi ya kredi çekmeyin kira ödüyor dolmuşa otobüse biniyor nasıl yediyseniz öyle de ödeyin bı de kredinizi odeyinyazmis utanmadan
 • Murat
  2 hafta önce
  Yarından tsı yok 50.000 lira çekicem ohh ne güzel üye bitmez nasıl oks devlet öder
 • Eren güderer
  2 hafta önce
  Çekmedeydin kardeşim
 • Kenan yeşilyurt
  2 hafta önce
  Ben iş arıyorum bulamıyorum virüsden dolayı evden cıkamıyorum paramda kalmadı nasıl gecinecegim ekmek alacak paramdahi kalmadı vürüsden ölmesem aclıkdan ölecegim devlet banada yardım etsin
 • Kazım turhan
  2 hafta önce
  Ordulumusunuz
 • Isa caliska
  2 hafta önce
  Niye devlet düşürsün olurmu çekme kimseyi zorlamıyor eskiden olsa şuan ekmek bulamazdınız saçmalamaya allah razı olsun elinden geleni.yapiuor sen zevk icin araba icin kıredi çekecek devlet silecek.olur nerde o yoğurdun bolluğu avrupada bile yok ev içind e olsa ancak faiz indirimi olur
 • İsmail ferik
  2 hafta önce
  Valla arkadaslara bende katiliyorum 1.5 aydan beri basvurmadigim is yeri kalmadi 1 a once askerligi maana ediyolardi simdide koronoyi 5 krs da param kalmadi emekliye verirken parayi veriyo işsize gelince 3un 1i tornaci oldugum halde ise alinamiyorum duyun artik sesimizi
 • Ertugrul
  2 hafta önce
  Hemen kaymakamliga basvur ,1000 tl ni al
 • Ben özgül
  2 hafta önce
  Sıkıntı yok kardeşim Nasılsa ülkemizde torpilin yoksa yardım vs de yok Ehh sonuçta rahat rahat ölebilirsin kimse karışamaz emin olun güzel kardeşim
 • Yusuf gultekin
  2 hafta önce
  3 aydir issizim bakiyorum heryere yardim yapiliyo ama issizlere donupte bakan hic yok issizlik odenegi aliyodum o da bitti virusten dolayi isler hep durdu ben napim simdi iyiden zor duruma dustum luffen bizleri unutmayin yardimlarinizi bekliyorum numaram 053587....
 • Yılmaz dogan
  2 hafta önce
  1500 üzerinde maaş alanlar muz cumhuriyeti demi yaşıyor
 • Mesut temir
  2 hafta önce
  He muz cumhuriyetinde yaşayi
 • Selma duran
  2 hafta önce
  Dört tane çocuğum var yetiş miyor bizede yardlm edin
 • Sinem peker
  2 hafta önce
  Peki neden 4 cocuk canim benim? Bakamayacagin sayida cocugu nicin yapıyorsunuz? 2 tamam 3 tamam ama niye 4?
 • Gökhan acar
  2 hafta önce
  Beş altıya çık sen 4 tane az cumhur başı 3 yapın diyordu onamı güvendiniz gelsin kendi baksın o zaman
 • Elif öner
  2 hafta önce
  Bende boşandım dulum astim hastasıyım böbreklerim iyi çalişmıyor halszim iştede calişamiyorum doğalgaz faturasi ödemekten meyva et alamıyorum birde mahallenin muhtari be belediye nede buzamana kadar hiç yardim edilmedi bna erzak bile vermediler muhtari şikayet ettim kaymaklikdan istedim bir haber yardım bile gelmedi hiç birzaman okdar yardim yapıyoruz diyorsunzya inanıp gidiyoruz ama bütün kapılar yüzüme kapatılıyor bn çok mağdurum ama devlet diyor yardim yapıyoruz hani bana neden yapılmıyor allah aşkına.bu memurlar bize yardımcı olmadikları gibi birde garip sorular sorup gittgimize pişman edip rezil ediyorlar.
 • Umit atacan
  2 hafta önce
  Bulundugunuz yerin sosyal yardim kurumuna gittinizmi bende ayni durumdayim bir seferlik gecen yaz 800 lira verdiler evime geldiler baktilar ama bir seferlik bakalim simdi vereceklermi ??
 • ÇİĞDEM D
  2 hafta önce
  Ayıp olmazsa Kaç yaşındasınız
 • Dilek zaman
  2 hafta önce
  Akp üyesi olman gerek açık ve net! Yoksa yardım falan alamazsın
 • Kürşat kılıç
  2 hafta önce
  Nerde yaşiyorsun elif hanım
 • Zafer bayraktar
  2 hafta önce
  Merhba abla googleden bessir derneğine kayıt olun evrak yukleyin kesin yardim ediyorlar büyük bir yardim derneği devlet yardimlari için sürekli gidip gelneniz laizm
 • Ömer kanlıoglu
  2 hafta önce
  Elif hanım nerelisin söyle ben yardım edeyim sana
 • Hakan
  2 hafta önce
  Abla nerde yaşıyorsun?
 • aydın ERDOĞAN
  2 hafta önce
  05327976726 bu nodan ulaşabilirsin elimizde ne gelirse
 • aydın erdoğan
  2 hafta önce
  kardeşim elimizden geleni yapalım çok durumum yok ama ne gelirse elimizden Allah sabır sağlık versin
 • Mustafa Ercan
  2 hafta önce
  Ahhh kardeşim onlar ödüyorlar işte depremde enkazdan çıktık kiracıydık konut yazıyoruz dediler yazıldım. Vallahi mahallenin muhtarı kendi evi var demiş kaydımızı silmişler Ehh dünya geniş Yalan yapmakla da ağzına vuran yok. Şimdi mezarında köşe kapmaca oynasın namussuz biz açlıktan ölmedik ezile büzüle yaşamaya çalıştık şimdi duyuyorum evi kirada olan kişiye yoksul belgesi çıkarıyormuş diye arkasından konuşuluyor ÇIKARMAYA BERZAH ALEMİNDE DE DEVAM EDEBİLİRLER ALLAH ÇOOOK BÜYÜK
 • Gulcan ucan
  2 hafta önce
  Bizde maduruz kayin validem kaynatamin eklileri bile yok esim isinden çıkarttırlar bende ayni oyle cok maduruz bursa karabalcik köyünde oturuyoruz okul rojmaninda kalıyoruz evimiz yandigindan beri emanet bir evde kalıyoruz köyüm sağolsun okulun boş bi rojmani verdiler gecici olarak 6 kisi olara kaliyoruz lutfen duyun sesimizi
 • Gülşen HÖDÜŞ
  2 hafta önce
  Merhabalar bnm eşimi ücretsiz izne çıkardı çalıştığı fabrika kredimiz var ödememiz gereken maaş alamiycak 2 çocuğum var devlet bu durumda olanlara nasil bi yardim ediyo yardimci olun bizede
 • Zafer aktaş
  2 hafta önce
  Çalışana çalışmayana diye başlık atıyorsunuz ben çalışmıyorum nasıl yararlanabilecegim bu yardımdan bilgilendirir misiniz
 • Ahmet güleç
  2 hafta önce
  Emekli yim 50000tl borç var 6 aydır ücretsiz izinde napayim
 • Candan
  2 hafta önce
  Uzun zamandır iş bulamıyorum. Taşeron aracılığıyla haftada 2-3 gün otellere kat görevliliği yapıyordum ekmeğimi çıkarabiliyordum. Oğluma iyi kötü bakabiliyordum. Şimdi o da yok. 5 kuruşuz kaldık. Dün bende gittim yardım için başvurdum..malesef evimize gelmelerini beklemek zorundaymışız. Virüs öldürmezse açlıktan ölürüz onlar gelene kadar
 • umut tokar
  2 hafta önce
  yatırımı doguda yapın genelikle köylerde dogu insanları hem calıskan hemde uretimden anliyanlardir lutfen bunlari göz önünde bulunduralım
 • Nehire isik
  2 hafta önce
  1 senedir işsizim yaş sorun ediyorlar kredi borcum var nasıl gecinecegimi bilemiyorum birde vuruş geldi şimdi de kimse artık ise almazlar.yardim destek için nereye baş vurmak lazım bilgi verirsenez sevinirim
 • Burak Can
  2 hafta önce
  1 senedir issizim tam iş buldum gerekli evrakları yapıp verdim sonra bu korona virüsü çıktı ne yapacam ne edeceğim 4bin lira kredi kartı borcum var banka durmadan arayıp duruyorlar işlem başlatıyoruz ödemezseniz diye pazartesi günü açılacak ne yaparlar acaba ya çalısamıyorum issizim iş yerleri ve iş veren almıyor hep bahane edip duruyorlar yok askerlik yok şu yok bu bıktım be ne lanet yerde dünyaya gelmişim kredi kartı borcu da parasız olduğumdan dolayı oradan çekip ev kirası evin ihtiyaçlarını almak için çekmek zorunda kaldım iyice bunaldım bu dünyada
 • Songül diler
  2 hafta önce
  Eşim ıra gitti çalışmak için ama orada kaldı çalısamıyor gelemiyorda parada gönderemiyor 3 çocuk bii kayinvalde kaldık ev kira 3 aydır ödeyemiyoru çocukların ihtiyacıni alamıyorum faturalarda duruyor banada yardım edemisiniz
 • Özlem Kartal
  2 hafta önce
  Ben issizlik maaşı alıyorum 1250 kusur kirayı faturaları yatiriyorum bişey kalmiyo evime iki gün bile ekmeği zor alıyorum yapılan yardım dan faydalanabilirmiuom aydinlatirmisiniz
 • Yeter çakmak
  2 hafta önce
  Sosyal yardımlaşma nın yapacağı yardımlar kimlere veriliyor acaba kapıdan içeri bile alınmadık yardımlar durdurulmuş tabiki bu yardımı en çok suriyelere yaradi
 • Meltem
  2 hafta önce
  Allah razı olsun
 • Omer hilal
  2 hafta önce
  Ben 62 yasindayim emekli olamadin duzenli isim olmadi devamli calistim ama gun olarak girdi cikti yapmis tam yatmamis sigortam benim nereye bas vurmam gerek soylermisiniz hicbir gelir kaynagim yok ....
 • minel
  2 hafta önce
  eşim bu virüze rağmen hala çalışıyor tekstil 2 aydır maaşını vermiyor. biz bugunler nasil atlaticaz bilmiyorum 5 yıldır o iş yerinde ordan çıkmak istiyor tazminatını vermiyorlar çıkamıyor da hani işçi hakları hani demokrasi. iş veren işten çıkarmadıkça işten çıkamassın eee iş veren de işten çıkarmıyor belki 1 aya kalmadan orayı kapatıp gidicek o zmn eşim ne yapsın 2 çocuk var onlara nasıl baksın kızım yürüyemiyor sigortalıyiz diye devlet yardım yapmıyor çalışsak kabahat çalışmasak kabahat lütfen yardımcı olun en azından bir nevze olsun eşime katkı olur
 • Elif
  2 hafta önce
  Uzun sure issiz kalip tam calismaya basladi 1 ay dolunca bu olaylar oldu isten cikarildi oglum mayista askere gitcek nasil gitcek iskur odenek diyosunuz 120 gun sart var hic dusunmuyorsunuz insanlari
 • Ali Doğan
  2 hafta önce
  Şehir hastanesinde çalsan taşeron işçileride unutmayalim. onların emekleri hiçe sayılan kesim duyarsız kalmayalım
 • Ersin75
  2 hafta önce
  Borçları silin. Herşey düzelir. Vesselam.
 • Alp
  2 hafta önce
  Suriyelilere verirler biz yine kuru ekmeğe talim hiç inandırıcı değiller
 • Ahmet
  2 hafta önce
  Yeni talepler dikkate alınmsı gerekir. İğili mercide müracat makamı yok diyor.
 • Aliye belenli
  2 hafta önce
  Emekli maşım 600 lira bir kız var 1 torunum kız hamile onlara bakıyorum siz düşünün
 • Yasin
  2 hafta önce
  Devletimiz açıklıyor ama neye göre kime göre alıcak bu parayı ve nereye başvurması gerekiyor bizimde işyeri iz durduruldu kime başvuralım Bi aydınlatında millet gidip başvursun
 • Cihan
  2 hafta önce
  Ben 2 çocuk annesiyim eşimden ayrıyım eşimin 500 TL nafakayla birde babamın çocuk parasıyla geçiniyorum çocuklarım çok küçük lütfen bana da yardım edin durumum çok kötü faturalarımı ödüyemiyorum kiramı ödüyemiyorum banada yardımcı olun
 • Susma
  2 hafta önce
  Ben en riskli yerde çalışıyorum aldıgım para askeri ücret 7kişiye bakıyorum aileme ögrenci okutuyorum askeri ücretle benden başka çalışan yok yardım yapılacak diyorsunuz ama öyle yardım yok emeklilere memurlara sadece yardım yapılıyor onca yabancı insanlarla ugraşıyoruz her ülkeden kaçak gelen kaçaklarla enazından gerçekten Askeri ücretle çalışanlara destek yardımı yapın sadece laf la olmasın
 • Ramazan Bay
  2 hafta önce
  Işsiziz kiracıyiz ek gelir yok tüm issiz ve kiracilarada desteklerinizi bekliyoruz InşaAllah..Hayat Fakire gülmüyor. En zor zamanlar Allah Kullarına yardım etsin
 • Metinaktas
  2 hafta önce
  Metin Aktaş ben 2 yıldır çalışamıyorum şeker hastasiyim 2 damarım yüze 50 tıkalı kiramı ödeyemiyorum isteye bağlı bagkurumu 3 aydir ödeyemiyorum neyapmaliyim türk oğlu türküm
 • Burhan teker
  2 hafta önce
  Yorumlara baktım yaw biz ne halere dusmusuz herkes ağlıyor korkunç bir durum
 • Ayşe Polat
  2 hafta önce
  Birtek valilikten yardım alanları ımı düşünüyorsunuz,herkes zor durumda.Burada var bir dul kadın .Annesininb mekli aylığı var ayrıca iki kizinada biner TL sosyal yardım aliyo .Verin verin daha çok verin onlara.Digerleri vatandaş değil sanki
 • Alemiddin oral
  2 hafta önce
  Emekli olanlar mağdur 1000 lira alan emekli 1500 lira oldu 1360 lira alan emekli 1500 lira olacak bunun neresi adelet 2000 yılından önce emekli olanlar aylık ları 2250 lira arasında fark var vıcdansızlık denge sızlik var vıcdansızlık var devlet cózüm bulur inşallah
 • Sinan gültekin
  2 hafta önce
  6aydır işsizim banada yardımcı olun lütfen
 • Alparslan Arslan
  2 hafta önce
  Ben biri lise biri ortaokul biride ilkokul giden üç çocuk babası işsiz ve hiçbir sosyal güvencesi olmayan bir bireyim bu korona virüsü belasından dolayı iş yok iş bulamıyorum hiçbir ihtiyacı karşılamamanın derin ızdırabını yaşamaktayım lütfen yardım edin
 • Nese baz
  2 hafta önce
  Oglum yeni evli kirda issiz bende esim oldu esimden emekli parasi aliyorum dugun icin kredi cektim bende yardim edemiyorum lutfen yardimci olurmusunuz
 • Suat kabak
  2 hafta önce
  Uzun zamandır işsizim yaşlı bir annem var onunla yaşıyorum ve işim yok maddi anlamda zor durumdayım yardımcı olursanız sevinirim
 • Gamze
  2 hafta önce
  Babam günlük biyerde iş bulursa calisiyordu suan virüsten dolayı kimse işçi almıyor evde bir erkek kardesim var issiz ben 2 ay önce işe gecmistim suan evdeyim gelir yok diger kardeşim askerde ihtiyacları için para gerekli oluyor borc bulup ancak o şekilde gönderebiliyoruz kendimiz evde ne varsa idare edebiliyoruz fakat adaletli olarak dagitilirsa ihtiyac parası askerdeki kardeşime gönderecez onun ihtiyacları ciksın yeter umarim gercekten araştırılarak adaletli dagıtılır .
 • Semra çokçalışır
  2 hafta önce
  Saygı değer bakanın bir sorum olacak. Hani sizin terörist diye bütün hakları ellerinden alınan ciyer parelerimiz kendi çabalarıyla evlerini geçindirmeye çalışıyorlar. Şimdide virüs engeliyle karşılaştılar, onlar içinde bir şey düşünüyormusunuz.
 • Yasemin kelleci
  2 hafta önce
  Ben babamdan emekliyim 600 alıyorum Benim maaşımda mı 1 500 olacak diyo
 • Zehra algan
  2 hafta önce
  Bende kiracıyım eşim.asgari ücretle.4 çocuğa bakıyor özel sektör diye evde de kalamıyor kredi ödemesi var çalışmadan da olmuyor ama.sirf ssk var diye zerre yardıma hakkımız olmuyor bizler gibi olanlar ne yapacak peki
 • Hanife türkoğlu
  2 hafta önce
  Kiracılara yardım edin bende destekten faydalanmak istiyorum
 • Songül bür
  2 hafta önce
  6 çocuk annesiyim benle eşim toplam 8 kişiyiz bizde yardım etsinler
 • Leyla şn
  2 hafta önce
  Biz bu güne kadar hiçbiyerden yardım alamadık bugün gittim devlet ihtiyaç sahiplerine otomatik verecekler denildi başvuru kabul edilmiyormuş eşimin çalıştığı yer kapandı 2 kiramız birikti faturalarımız 4lendi korona sayesinde kesinti olmadı çok şükür 3 çoçuk ikisi daha bebek devletin bizden nasıl haberi olsun nasıl duyuralım kendimizi işlem almıyo kimse
 • E.B
  2 hafta önce
  Herkes kredilere mahkum olmuş vaziyete onuda ödeyemiyor içralık olduk 2 cocuk liseli biri ünüverste bitirdi iş yok bizde bitik
 • Hasan Aras
  2 hafta önce
  Engellilerede verilsin bu para yardımı evli çocukları olanlarda var onlarında daha fazla ihtiyacı yokmu
 • Yunusak
  2 hafta önce
  İki senedir işsizim işim yok SSK yok hiç bir gelirim yok bizde yardım bekliyor uz
 • ZEHRA HOCANYAZ
  2 hafta önce
  Maşallah çok destek veriyorsunuz ayakta alkışlıyorum laf bunların hepsi Karaman'da inşaat sektörü tamamı ile durdu ve eşlerimiz evde birde dışarı çıkmayın demiyorlarmi işte bu yüzden bile sinir krizleri geçiriyorum artık
 • Naime
  2 hafta önce
  Benim esim 4 yildır işsiz 5 aylı bebegim var bez alacak mama alacak parayok napcaz bilmiyorum su bin tl bizede olsa keske yesil kartlıyız
 • Çaresiz
  2 hafta önce
  Bu hükümet bu milleti düşünmüyor.iş desen yok bir aileye 3 ayda bir 100 TL yardım yapılıyor sonumuz ne olacak böyle?
 • Abdullah
  2 hafta önce
  Ben 1 seneden beri boştayım piyasa berbat iş yok hiç biyerde arıyorum bulamıyorum öğrendiğim kadarıyla kaymakamlıkta sosyal hizmetler var yarın oraya bende başvurcam oraya başvurabilirsiniz
 • evren
  2 hafta önce
  allahım sen yardım et fakir fukaraya
 • Sevda
  2 hafta önce
  Ben işitme engelli kızımla kirada yaşıyorum çalışamıyorum lütfen bizede yardımcı olun
 • Gülümser saribuga
  2 hafta önce
  Her emeklimi alıyor 1500 lira yoksam bazı emeklileri veriyor
 • Ali vekil
  2 hafta önce
  Komedi resmen cem yılmazı geçtiler kayıtlı kayıtsız nedir. Kayıtsızlara Corona isabet etmiyorum?
 • Ferda kaygusuz
  2 hafta önce
  Merhaba bende eşimde işten çıkarıldık işsizlik maaşı bağlandı ama aldığımız ücret kirayı bile karşılamıyor çalışmak için iş bile yok iki çocuğumuz var bizderde işsizlik parasına ek ücret istiyoruz en azından ortam düzelene kadar sesimizi duyun lütfen çok zor durumdayız
 • Hatice ÇİFTÇİ
  2 hafta önce
  Asgari ücretliler destek ne oldu işten cıkarılırız diye calısıyoruz mart ayında belli olacaktı ama yıne sonuc yok yada vergileri tamamen kaldırın zenginlerden tahsil edin vergileri nasıl also faturalarda biz ödemekteyız patronlar gıbı gıderden dusmuyoruz
 • Sevgi
  2 hafta önce
  Benim eşimde 16 aydır işsiz nasıl başvuracağız
 • Çiğdem GÜMÜŞ
  2 hafta önce
  Yardımcı hizmetli kalksın artık noldugumuz belli değil adamına göre muamele ve cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kimse kimsenin kılık kıyafetine karışamaz ama malesef kurumlarda hizmetliye değer verilmiyor bu insanlık dışı bir muamele ve bizler yetiştirme yurtlarından memur olduk şube müdürleri tepeden bakıyorlar nerde adalet kız kardeşim kayıp 14 yaşında Bahçelievler kız yetiştirme yurdundan kaçırldı hiçbir şeklide bulunamadı Adı sinem gümüş 2003 yılından beri kayıp Rabbim kimseye kardeş acısı vermesin Kayıp kız kardeşim bizlere yardımcı olacaklarına itip aşağılıyorlar lütfen Yardımcı hizmetli kalksın taşeron geldi bizler üvey evlat muamelesi görüyoruz okadar çok bildiğim şeyler varki burası yeri değil
 • Leyla Can
  2 hafta önce
  1 yıldır işsizim yereye başvursam red geliyor evliyim resmi nikâhımı bile yapamadım varsa öyle bir yardım bizde faydalanalım ilaki çocuk parası yada devlet sosyal yardım alacak olan mi faydalanacak kaç defa sosyal yardıma başvurdum red geliyor lütfen gerçekten ihtiyacı olana da yardım edin ilaki çocuğu olana değil yani çocuk parası nakdi yardım alana yalnızca olmasın
 • Muharrem Karakuş
  2 hafta önce
  Muharrem Karakuş iş sızım madur durumdayım hiç başka gelirim yok ev taksiti ödüyorum ihtiyacm var iş bulamıyorum kilondan dolayı ve yaş tan dolayı forum dolduruyor lar bizleri haberi veriz diyorlar bekletiyorlar çok ihtiyacım varı yaptığım emeklerim boşuna gitmesini istemiyorum yuvamı satışa çıkar mayabile karar verdim tek başına yaptım 5 ay daha ödeyebilecek almış olduğum tazminatla geçiniyorum yardimlarinizi ben de oyardimlainda yararlanmak istiyorum bekliyorum
 • Birsel Ağ
  2 hafta önce
  Devletten emeklilere bol para dağıtacağına bizim ek ücretler verilsin Evimizi bu parayla gecindiriyoruz
 • Songul
  2 hafta önce
  3 cocugum var cok zordayim esim cezaevinde yardimlariniza ihtiyacim var
 • Tuncay korkmaz
  2 hafta önce
  Ben calışmıyorum 1 senedır.nerde sosyal devlet.nerde yardım.2 mılyon kişiye yardım edıyorsun.bana nıye yardım edmıyorsum
 • Ali
  2 hafta önce
  Ögrenci ye destek yok mu hic
 • Nil deniz
  2 hafta önce
  Babamdan600 alıyorum kredi çektim çocuğun okulu için 200 kalıyor 26 yaşındaki kızım işsiz 7 senedir yok iş pazarcı olduk oda bitti bizde bittik.ne olacak şimdi...
 • Şebnem oğuz
  2 hafta önce
  Eşim 3,5 aydır işsiz çalışmayan vatandaşlarınızada yardım edin lütfen
 • Emine kurt
  2 hafta önce
  Bende tırabzon boztepeden ben bağımsız çalışıyordum okulda temizlik personeli okullar kapalı hiç bir şekilde üçret ödenmeksizin izinliyim ve ne yapacağız dip dip duruyoruz kumanya alsan nolcak bir hafdada bitti bu süreç uzayda bilir bizleri de düşünün para yardımı yapılacak ama belirli yere gerek yok diyorsunuz kendiniz belirliyorsunuz ulaşamadıklarınız nolacak?
 • Türkan akgün
  2 hafta önce
  Eşim yok iki çocugum var çalışmı yorum ögreci yardımı alıyordum onuda kestiler bana yardım edilmesini istiyorum
 • Yüksel Erkoç
  2 hafta önce
  Evet 65 yaş üstü dışarı çıkmayın deniyor doğrudur ancak emekli insanlar yaş ve bunye itibariyle daha zayıf insanlardır tüm emeklilerin hesabi yapılarak maaş günü beklenmeden en azından maaşları tutarında acil yardımlar hemen hesaplara geçmelidir sosyal devlet budur vatandaşı korumaktır devlet olmak saygılarımla
 • Türkan akgün
  2 hafta önce
  Ben şanlıurfadan eşim vefat etti iki çocugum var bana il sosyal yardımlaşmadan ögrenci parası baglamışlardı ama kestiler ve işyok çalışmıyorum bana yardım edilmesini istiyorum
 • Mehmet CÖHÇEN
  2 hafta önce
  Bende çalışmıyorum iş bulamadim bir sürü sıkıntım var banada yardım edebilir misiniz acaba
 • Şerife
  2 hafta önce
  Ben tip 1 diyabetliyim özel sektörde çalışıyorum buradan başkanımıza sesleniyorum kamu çalışanı insanda biz neyiz acaba bize idari izin niye yok sokaga çıkma yasagını veriyorsan kronik hastalara idari izin vermeniz gerekmiyormu acaba burada iş veren ve işciyi birbirine düşürüyor herkezin borçu var ihtiyacı var ki çalışıyor bunun için bi şeyler yapılmasını arz ederim
 • Demet ekin
  2 hafta önce
  Bn aylik 1000 lirayla 6 kişiye bakiyordum simdi işde yok napıcam Bn. Ekmek alamiyorum hic bisey yapmiyorum. Kafayı yemek uzereyim.
 • Kadriye yüksel
  2 hafta önce
  Ben emekliyim ancak aldığım maaş 670 TL 1000 TL bile değil ayrıca çalışmıyorum evde çalışan bir abim var çocuğu epilepsi hastası hastane masrafları ilaç masrafları abimin omuzlarında ve eğer bu durum daha kötüye giderse abim işten çıkmak zorunda kalacak o zaman çocuğunun hastane masraflarını nasıl karşılayacak devlet yardım yapacaklarının listesi elimizde diyor peki haberdar olmadıkları ne olacak onlar da yardımı hak etmiyor mu?
 • Adem kocali
  2 hafta önce
  Engelliyim isyerim tatile çıktı engelli kontenjanı üzerinden çalışıyorum 2 çocuk ev kira
 • Kadriye Yüksel
  2 hafta önce
  Bende emekliyim ancak aldığım maaş 670 TL 1000 TL bile değil ayrıca çalışmıyorum evde çalışan bir abim var çocuğu epilepsi hastası hastane masrafları ilaç masrafları abimin omuzlarında ve eğer bu durum daha kötüye giderse abim işten çıkmak zorunda kalacak o zaman eve kim bakacak çocuğunun hastane masraflarını nasıl karşılayacak devlet yardım yapacaklarının bilgileri elimizde diyor peki haberdar olmadıkları ne olacak onlar da yardımı hak etmiyor mu?
 • Fahri oguz
  2 hafta önce
  Ben emeķli olduğumda utanmadan 999 tl bağladılar 1000 tl bile değildi ozaman nerdeydiniz ben 3 çocuk babasıyım üçüde okuyor 60 bin tl kredi borcum var insanla dalga geçmeyin napayım ölmek çözüm olsa öleyim ama arkamdakiler bu borcu nasil ödeyecek aklım orda gidişat iyi değil Allah cc yardımcımız olsun başka çaremiz de yok
 • Muroo
  2 hafta önce
  Bakabilecegin kadar çocuk yapsaydin o zaman devletin durumu belli
 • İsimsiz isimsiz
  2 hafta önce
  Sen ölünce borç otomatikmen siLiniyor
 • Muted kklljf
  2 hafta önce
  O zaman bağlanan maaşını almayacaksın.onu alamayanlarda var. Neye isyan ediyorsun anlamadık. Yani.birde utanmadan intahar edecem diyorsun. Zaten bu gibi zihniyete sahip olman. Beyin olarak öldüğün anlamı taşıyor fakat farkında bile değilsin. Fahri oğuz
 • Serbey
  2 hafta önce
  Ben issizim ssk da yok wkmek alaicak parada borc alip ekmek aliyom neyapucam.nereye basvurucam
 • levent öksüz
  2 hafta önce
  Bulunduğunuz yerdeki sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuruda bulunabilirsiniz
 • Sarı Selim
  2 hafta önce
  Akıllı telefona int paketi yukliyeyip akla gelmeyecek siteleri takip edecek kadar ac olmadığın ortada allah versin
 • Hamza dede
  2 hafta önce
  Merhaba 1 aydır işsizim ev kira para yok iş yok napacaz
 • Şenay
  2 hafta önce
  Evet ihtiyaç sahipleri kayitlariniz mevcuttur ama kime sayın bakan ak partililere esas ihtiyaç sahiplerine yok
 • Feride şık
  2 hafta önce
  Ben 54 yaşındayım 210.000 tl borcum var qnb finasa kredimi ödeyemiyorum borcu ertelemiyolar işsizim günü birlik calışıyorum elektirik su dogalgaz bu 1000 tl yardımı nasıl alacaz nereye baş vurcaz
 • Aysu
  2 hafta önce
  Emekliyim 1550maaş alıyorum yetmiyor çalışıyorum kiredim var virüs nedeniyle tekstiller de kapanıyor yani devlet çalışan emeklisine de düşünüyorum
 • EROL SALMAN
  2 hafta önce
  Tamam kaydını aldım
 • Songul aktas
  2 hafta önce
  Sureklı ıscı olarak ta calısıyoruz devlet hastanesinde buyuk rıskle karsıkarsıyayız lutfen bizi de gorun
 • DİLEK ER
  2 hafta önce
  Nereye başvuru yapmaliyim
 • Derya
  2 hafta önce
  3 aydır eşim işsiz bizede yardım edin
 • Mehmet Güner
  2 hafta önce
  Sosyal yardımlaşma vakfına başvuru yapın burdan yazmakla talebiniz görülmez ve yardım ulaşmaz
 • Kübra Bozkuş
  2 hafta önce
  1 senelik evliyiz ve ikimizde işsiziz dolap tam takır kuru bakır iş yok para yok başvurmadık yer yok Allah korusun hasta olsak kötü gün paramız bile yok Allah rızası için bize de yardım edin yardım edemiceksiniz en azından iş verin cok zor durumdayız yicek ekmek bulamıyoruz
 • Hatice Ay
  2 hafta önce
  Ben 5aydir iş arıyorum ortalıkta iş yok çalışamıyorum eşim şoför kaç gündür ücretsiz izinde koronayuzunden gelirim yok kira dayım durumum gerçekten çok kötü faturaları mi oduyemiyorum 3aydir dogalgazim kesik actiramiyorum bizde yardım edermisiniz.
 • Serix
  2 hafta önce
  Eleman arıyoruz başvuran yok
 • Harun
  2 hafta önce
  Hatice hanım cimer'e direk yazın. E devlet veyahut google den cimer'e girin. Orda istek var doldurun en azından beklentinizi görürler.
 • Mert
  2 hafta önce
  Allah yardımcınız olsun
 • Winston111
  2 hafta önce
  Telefonunuz internete giriyor maşallah
 • Timur Can Ulusoy
  2 hafta önce
  Emekliyim yardımlardan faydalanamıyorum bu ne biçim destek
 • Anıl zafir
  2 hafta önce
  Birakta emekli olmayan bı ton insan var durumu senden kat kat kat kat kötü olan ben dusunmuyorum almayı ne sigortam ne evim ne arabam ne mağaşım var müzikle uğraşıyorum şu an ne müzik ne bişi var hiç bı eğlence sektörü faaliyette değil yuzsuzluge gerek yok al.magasini otur ustunee
 • Mehmet ünal
  2 hafta önce
  Ben böbrek nakilliyim bindir mamül emekli maşımvar bin ýediyüz ev kiredisi üdüyorum hanım da şeker hastası 2 çocuğum var durumumuz yok dardayız bizede yardım edermisiniz
 • Ahmet çakmak
  2 hafta önce
  1.700lük evde niye oturuyon dayı rabbım ıkı cocugun yardım etsin ınsh amin
 • Adil Yaşam
  2 hafta önce
  Çok zor etmezler ceplerinden para çıkacak ya
 • Burak sipor
  2 hafta önce
  1700 tl ye niye oturuyorsunki şaka gibisiniz
 • Erdal aslan
  2 hafta önce
  Herkez köyüne gitsin üretimi kendi yapsın! Zenginlik koyde
 • Özlem sağlam
  2 hafta önce
  Yetim maaşı alıyorum 1130 tl gecinemiyorum
 • Saliha yıldız
  2 hafta önce
  Valla hiç de öyle olmuyo beyefendi. Çiçek yada ekin emelim diyosun tarlaya ama tohuma para, gübre para, hastalık çıkar mahsullerde ona ilaç alırsın ona para, gübre atmaya kalk para, atmadan ürün çıkmaz, bunları gide gele harcanan mazota para. Bize kalan mahsulü verince geçen toplu para. Onu da nereyi kapatsan diye düşünürsün. Hayvan baksan süt sudan ucuz. Ama markete gitsen kat kat fazlaya satarlar. Ama çiftçiden en ucuz fiyata almaya kalkarlar. Yemin çuvalı 100tl yı geçti bi çuval yem ancak 2hayvana günlük ya yeter ya yetmez. Veterinerine para ilaçlarına para. Sorsan gene köy fevkalade. Ama herkes kendince haklı DAVULUN SESİ UZAKTAN HOŞ GELİRMİŞ. Kaşıkla verdiklerini kepçe ile geri alıyorlar
 • Ulaş.
  2 hafta önce
  Helal kardeşim
 • Sedat
  2 hafta önce
  Sen git arkandan gelmeyen namerttir
 • N99
  2 hafta önce
  İşsizler için de projeleri var mi acaba
 • Hasan
  2 hafta önce
  Emekliye 15000 tl diyorsunuz 1000 tl altı emeklilere deseniz daha mantıklı demeniz mantıklı olmazmi
 • EREN 112 SÖZLEŞMELİ SÜRÜCÜ
  2 hafta önce
  112 ambulans sürücü olarak askeri ücretle çalışıyorum. Hiçbir destek bizi kapsamadıgı gibi sistemde bile görünmüyoruz. İzinlerimizde iptal edildi. Ve kendi adıma evde anne baba ve eşim 2 de cocugum var. Sağlık bakanlığı acaba bizi fark edecek mi... Bizi de duyun artık görün yada bana da izin verin evde kalayım. Eşim cocugum ve anne babam için.
 • Emrullah yalcin
  2 hafta önce
  5 ay işyeri kapanmış o donemden beri gunluk işlerde çalişiyorum şimdi o işleri de yapmiyorum 2 haftadır boşum evde oturuyorum kaynakları tuketik nereye gitsem iş yok kredim var ev kira 2 çocuk var nereye baş vurdusam ilgisiz yuzume bile bakmiyolar ne yapacagım bilemedim son çare telefonları satım ama kirayı daha denkleştiremedim Allah razı için yardım etmek isteyen varsa 542806....
 • necmiye yalcin
  2 hafta önce
  bende 4 aydir is ariyom icralarim var oduyemiyom durmadan telefon geliyor pskolojim bozuldu yardim edin
 • Naime
  2 hafta önce
  Bende kanser tevasiz görüyorum bende yardim istiyorum maddi durum kötü ya
 • Şenol Balcı
  2 hafta önce
  Yediniz ülkeyi hırsız muptezeller
 • Zenan
  2 hafta önce
  Anlaşılan sen bugünlere alınteriyle değil baba parasıyla gelmişsin kapı kapı gezip iş aramamişsın
 • Birol
  2 hafta önce
  Nankörlük yapma. Adam olun sizin oy verdiğiniz başa geçsin.
 • Mehmet duran
  2 hafta önce
  Yahu kardeşim senin tasmani kim tutuyorsa ona şöyle devlet daha ne yapacak sana oldu sen yat evde devlet sana bakar o zaman Allahım cahil insanlardan
 • SELAMİ BALCI
  2 hafta önce
  Biz yıllarca bu ülkede yıllarca yenenleri demekki görememişsin galiba yaşın çok genç biz ne gordukce bu hükümet sayesinde gördük
 • Eda BARGÖZ
  2 hafta önce
  Esim 1ay izinli iki küçük bebegim var asgeri ücretli çalışıyor bizde yardım istiyoruz
 • Murat gùrsoy
  2 hafta önce
  Murat gursoy beş aydır işsizim virùsten çıkamıyoruz yiyecek bisey kalmadı bizde yardım bekliyoruz.