Enflasyon Rakamları Kira Zam Oranlarını Belirledi

Enflasyon Rakamları Kira Zam Oranlarını Belirledi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Aralık ayı enflasyon rakamlarının ardından, 2018 yılında kira zam oranları da belli oldu. Sözleşmesi Ocak ayında biten kiracı 2018 'de ne kadar kira ödeyecek? Haberimizde...

03 Ocak 2018 - 16:32

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından bugün açıklanan Aralık ayı enflasyon rakamlarının ardından kira zam oranları da belli oldu.

Sözleşmesi Ocak ayında biten kiracılara yapılacak zam oranı, TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarıyla birlikte netleşti. Peki sözleşmesi biten kiracılar 2018 yılında ne kadar zam ödeyecek?

Kira Zam Oranı Ne Kadar?

Kiracıları ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Aralık ayı enflasyonunun ardından kiracılara yapılacak zam oranı da belli oldu. Bu kapsamda sözleşmesi Ocak ayında biten kiracılara uygulanacak zam oranı açıklanan zam oranına göre belirlendi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan enflasyon rakamlarına göre, sözleşmesi Ocak ayında biten kiracılar, yüzde 15,82 oranında zamlı kira ödemeye başlayacaklar.


158 Lira Zam


Bununla birlikte, 2017 yılında bin lira kira ödeyen bir vatandaş, 2018 yılında 158 lira daha fazla kira ödemeye başlayacak.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan enflasyon rakamlarının ardından, yıllık bazda 12 ay boyunca 12 bin lira kira ödeyen kiracı, Ocak ayında uygulanan zam ile birlikte bir yıl boyunca toplamda 13 bin 896 lira kira ödemiş olacak.

finans365.com


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bankalar Emeklilere 600 Lira Promosyon Sunuyor
Bankalar Emeklilere 600 Lira Promosyon Sunuyor
Kripto Para Piyasası Çöküşte
Kripto Para Piyasası Çöküşte