Erişim Sorunu Telegram’a Yaradı

Telegram son 24 saatte 3 milyondan fazla üyeye kavuştu.

Erişim Sorunu Telegram’a Yaradı

Telegram son 24 saatte 3 milyondan fazla üyeye kavuştu.

Erişim Sorunu Telegram’a Yaradı
Editor: Serhat KARAMAN
15 Mart 2019 - 18:04

Facebook Messenger Instagram ve whatsApp'a erişim konusunda sorun yaşayanlar Telegram’a yöneldi son 24 saat içerisinde Telegram 3 milyondan fazla kez indirildi. Milyonlarca kullanıcısı olan Facebook Instagram Messenger WhatsApp da eş zamanlı bir sorunlar yaşandı.

 Türkiye'de kullanıcılarında etkilendiği sorunlarda Facebook'a girişlerde sorunlar yaşanırken Instagram sayfaları yenilenmedi WhatsApp'ta ise gönderilen fotoğraflar iletilemedi bu durum sadece telegram’a yaradı son 24 saat içerisinde telegram’ı 3 milyondan fazla yeni kullanıcı kayıt oldu söz konusu gelişme ise bizzat telegram’ın kurucusu ve CEO’su Pavel Durov tarafından duyuruldu. Telegram yapmış olduğu açıklamada Mart 2018'de 200 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu açıklamıştı.

Rus programcılar tarafından geliştirilen telegram’ı 2013 yılının Ağustos ayında kullanılmaya başlanmıştı. Uçtan uca şifreleme sistemi ile anlık mesajlaşma Platformu olan Telegram Rusya Çin ve İran gibi pazarlarda oldukça ilgi çekiyor. 2018 yılı Mart ayında aylık aktif kullanıcısı 2 milyon üzerine ulaşan Telegram giderek daha popüler olmayı başardı.

Şirketin sahibi ve CEO'su olarak isimlendirilen Pavel Durov yapmış olduğu açıklamada son 24 saatte 3 milyondan fazla yeni kullanıcı geldiğini ve telegram’ın çok daha fazla kullanıldığını söyledi  "Rusya'nın Mark Zuckerberg'i"   Pavel Durov daha önceleri de Rusya'nın en popüler sosyal ağı olan VK'yı kuran kişi olmuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum