Fujitsu Karar Değiştirdi Yeni Modele Geçecek

Fujitsu yeni yapılandırmaya gideceği ülkeler arasına Türkiye'yi almayacak.

Fujitsu Karar Değiştirdi Yeni Modele Geçecek

Fujitsu yeni yapılandırmaya gideceği ülkeler arasına Türkiye'yi almayacak.

Fujitsu Karar Değiştirdi Yeni Modele Geçecek
Editor: Serhat KARAMAN
10 Mart 2019 - 19:32

Japon bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi olan Fujitsu, yeni yapılanmaya gideceği ülkelerin arasından Türkiye’yi çıkardı. EMEIA bölgesinde 100 kişi çalışanının bulunduğu ülkemizin yer almadığı 16 tane ülke seçen Fujitsu, diğer ülkelerde ağırlıklı olara kanal odaklı olan bir model uygulayacağının duyurusunu yaptı. Bu kapsamda ülkemizde dahil olmak üzere 20 tane ülkeden çekilecek olan Fujitsu, operasyonu 1 Nisan tarihinde gerçekleştirecek.

Fujitsu, dünya genelinde 100’ün üzerine ülkede bulunuyor ve yaklaşık olarak 140 bin çalışanı bulunmaktadır. Markanın geçtiğimiz yıl 39 milyar dolar konsolide ciro elde etmiş olduğu Ortadoğu, Avrupa, Afrika ve Hindistan pazarında daha da büyüme kararı aldığı açıklandı. Fujitsu’nun bu konu hakkında yapmış olduğu resmi duyurulara baktığımız zaman kaynaklarının büyük bir bölümünü EMEIA pazarında yoğunlaştıracağını kaynaklarını yoğunlaştıracağı ülkelerin ise Belçika, Avusturya, Finlandiya, Danimarka, Almanya, Fransa, İrlanda, Lüksemburg, Polonya, Hollanda, Rusya, Portekiz, İsveç, İspanya, İsviçre ve İngiltere şeklinde olduğu açıklandı.

Konuyla ilgili alınan bilgilere göre Japonya asıllı şirket, ülkemizde dahil olmak üzere 20 ülkede direk satış faaliyetlerini durdurarak iş ortaklığı ve distribütör üzerinden satış yapma modeline geçiş yapacak. Bu çekilme yürürlükte yer alan planların aksamayacağı şekilde yapılmasına dikkat edilecek. Operasyon bu yüzden adım adım yapılacak. Firmanın ülkemizdeki faaliyetlerine son vermesi ise 1 Nisan 2019 tarihi ile tamamen başlamış olacak. Firmanın önceliği büyümesini destekleyecek olan pazarlar olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum