Göknur Damat Kimdir, Neden Bıçaklandı?

Hem siyaset alanında hem de vatandaşların gündeminde olan Göknur Damat kimdir, neden bıçaklandı? Detaylar haberimizde...

Göknur Damat Kimdir, Neden Bıçaklandı?

Hem siyaset alanında hem de vatandaşların gündeminde olan Göknur Damat kimdir, neden bıçaklandı? Detaylar haberimizde...

Göknur Damat Kimdir, Neden Bıçaklandı?
13 Mayıs 2019 - 12:40 - Güncelleme: 13 Mayıs 2019 - 12:52

Moralle kanser hastalığını yenen Göknur Damat kimdir, neden bıçaklandı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bağlantısı nedir? İşte tüm detaylar...

Göknur Damat Kimdir?
Göknur Damat aslen Tekirdağlı'dır. 16 Mart'ta Perihan Savaş ile Yeni Ben programına katıldı ve o günden sonra hayatı değişti.

O sırada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ında izlediği dakikalarda Damat kanser hastalığını yenme hikayesini anlattı. Doktorların hastalık dönemi içerisinde 6 ay ömür biçtiği Göknur Damat kanseri Moral ve motivasyonla başarı ile üstesinden geldi. O dönem içerisinde KOSGEB'ten kredi çeken Göknur Damat  gençlik hayalindeki işi kurdu ve makyöz stüdyosu açtı. Aynı zaman da Öznur aynı dönem içerisinde  kemoterapi ve ilaçları bıraktı.
Bu olayın üstüne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da esnaflara hitap ederken Göknur Damat'ı örnek gösterdi. 

Göknur Damat Neden Bıçaklandı?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından "manevi kızı" ilan edilen Göknur Damat, sosyal medya
hesabında CHP İstanbul Bükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için "Her şey çok güzel olacak" diye paylaşım yapıp İmamoğlu’na destek için 20 TL para yatırdı.

Bunun üzerine Göknur Damat’ın bu paylaşımı bazı AKP'liler tarafından çok büyük eleştirildi.
Damat’ın yazdıklarını sosyal medyada paylaşan bazı AKP'liler, “Bizden olanı bir kenara attık. Bizden olmayanı başa taç ettik. Onlar da aldı bizi ayak altına paspas etti” gibi ifadeler söylediler.  

Linç girişimine maruz kalan Göknur Damat dün akşam saatlerinde “Sen misin o cesur yürek” diyen bir şahıs  tarafından baldırından bıçaklandı.

Damat’a saldıran şahsı polis her yerde ararken damat hafif yaralı bir şekilde hastaneye götürüldü. Polis merkezinde ifade veren Göknur Damat’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun saldırının takipçisi olduklarını belirttiler.
Finans365.com


YORUMLAR

  • 0 Yorum