Adaylar Dikkat! Bekçi Alımları Son Başvuru Tarihinin Bitmesine Az Kaldı

Emniyet Genel Müdürü bünyesinde görevlendirilmek üzere bekçi alımı devam ediyor. Bekçi alımı için son başvuru hangi gün, aranan şartlar neler?

Adaylar Dikkat! Bekçi Alımları Son Başvuru Tarihinin Bitmesine Az Kaldı

Emniyet Genel Müdürü bünyesinde görevlendirilmek üzere bekçi alımı devam ediyor. Bekçi alımı için son başvuru hangi gün, aranan şartlar neler?

Adaylar Dikkat! Bekçi Alımları Son Başvuru Tarihinin Bitmesine Az Kaldı
27 Mart 2019 - 12:40

Emniyet Genel Müdürlüğü içerisinde çalıştırılmak üzere bekçi alım süreci halen devam etmektedir.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından duyurulan ve askerliğini yapmış lise mezunlarının başvurabileceği bekçilik alımları için tüm ayrıntılar haberimizde.

Kaç Bin Kişi Alınacak, Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

İstihdam edilecek olan 8 bin 187 bekçi alımı olacak.

1 Nisan 2019 tarihinde sona erecek. 

Polis Akademisi bünyesinde eğitim gördükten sonra Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine görev alacak olan bekçi alımlarına sadece erkek adaylar başvurabilir.

Başvuru Şartları Neler Olacak?

Polis Akademisinin resmi sitesinde yayımladıkları yazıya göre başvuru şartları; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az lise veya dengi okul mezunu olmak, en az 167 cm boyunda olmak,beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak. (Beden kitle endeksinizi aşağıdaki tablodan ölçebilirsiniz.)

Askerlik ödevini tamamlamış olmak, Zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı fiilden dolayı hapis cezası yatmamış olmak,Türk toplum anlayışına göre kötü şöhretli tanınmamak, kamu haklarından mahrumiyet cezası almamış olmak, memuriyet engeli bulunmamak, silah taşıma konusunda engeli bulunmamak.

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adli veya idari soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idari yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak.

 Alkol ya da uyuşturucu tedavisi görmüş ya da görüyor olmamak, Sağlık Şartları Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak, terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak, başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmama.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

Para Yatırma İşlemi Hangi Banka?

Halkbank üzerinden para yatırma işlemini gerçekleştirilecektir.

Para yatırma işlemini gerçekleştirmeyen vatandaşlar, "Banka dekontunuza ulaşılamamıştır. Başvurunuzu yapabilmeniz için sınav ücretini yatırdığınızdan emin olunuz" uyarısı ile karşılaşacak. Para yatırma işleminin tamamlanmasının ardından ön başvuru ekranı erişime açılacak.

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Finans365.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum