Benzine Dün Zam Bugün İndirim

Benzine zamların ardından, bugünden itibaren 11 kuruşluk indirim yapıldı.

Benzine Dün Zam Bugün İndirim

Benzine zamların ardından, bugünden itibaren 11 kuruşluk indirim yapıldı.

Benzine Dün Zam Bugün İndirim
27 Şubat 2019 - 10:13

Benzine 17 kuruşluk zam yapılmasının ardından benzinin litrefiyatına gece yarısından geçerli olmak kaydıyla olmak üzere 11 kuruş indirimegidecek. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası konuyla alakalıbir açıklama yaptı.

Ankara’da benzin 6,61 liradan litre fiyatı 6,50 lira olacak.Yeni zam ve indirimin yaşanması ile birlikte İstanbul, Ankara ve İzmir’debenzinin litre fiyatı belli oldu. Benzinin litresi İstanbul'da 6,54 liradan6,43 liraya, İzmir'de 6,59 liradan 6,48 liraya inecek.  Dağıtım şirketlerinin belirlediği fiyatlardeğiştiği için kentlere ve bölgelere göre değişiklik gösterebilir.

Dağıtım firmalarının belirlediği rekabet ve serbest piyasakoşulları nedeniyle fiyatların değişiklik göstermesi mümkün olabilir. Geçtiğimizhaftada 27 kuruşluk bir zam yapılmıştı. Bu hafta ise 17 kuruşluk bir zam dahayapıldı. Benzinin litre fiyatı yine artış gösterdi. Gelen 11 kuruşluk indirimile de Benzinin litresi İstanbul'da 6,54 liradan 6,43 liraya, İzmir'de 6,59liradan 6,48 indi.

Bazı bölgelerde ise bugünden itibaren indirimli fiyatlaruygulanacak. İlerleyen dönemde ise yeni indirimlerin olması bekleniyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum