Ekrem İmamoğlu: YSK son noktayı koymak zorunda!

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, YSK'ya çağrı yaptı.

Ekrem İmamoğlu: YSK son noktayı koymak zorunda!

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, YSK'ya çağrı yaptı.

Ekrem İmamoğlu: YSK son noktayı koymak zorunda!
15 Nisan 2019 - 17:11

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, YSK kurullarının hemen son noktayı koyması çağrısında bulundu.

Kendisinin halk tarafından verilen oylar ile seçilmiş belediye başkanı olduğunu ve kendisine mazbatanın verilmesi çağrısında bulunan CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, YSK'yı göreve davet etti ve derhal bu süreci artık sonlandırmasını ve bu süreçte artık Türk halkını daha fazla yormamasını istedi.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, "YSK, bu konuda son noktayı koymak zorundadır. Artık bizim güvenimizi sarsmayı başlamıştır bu süreç. Üzülüyoruz. YSK, vazifelidir. Milli bir vazifesi ve sorumluluğu vardır. Ülkenin, geçmişten bugüne, yarınlara dönük demokratik sürecine ya katkı sunacaklar ya da çok kötü bir iz bırakacaklar. Dönüm noktasıdır. Yapmasınlar. Her şeyi denediler olmadı. Büyükçekmece'yi de denediler, olmadı. Bir baktılar ki, kendileri bazı yanlış işlemler yaptılar, döndüler, 'Acaba Maltepe'de ne çıkarırız. Aman yavaş, acele etmeyin, bir şey bulmaya çalışalım' dediler. Aklı ermiyor insanın. Benim aklım ermiyor. YSK'yı göreve davet ediyorum" diye konuştu.

Maç konusunda ise kendisinin gitmemesini isteyen gazeteci-yazar Nagehan Alçı'nın iddia ettiğinin aksine derbi sürecinin çok iyi geçtiğini ve kendisinin birleştirici atmosferi yarattığını açıklayan Ekrem İmamoğlu, "Bence milletin nezdinde hiç polemik meselesi değil. Son yıllarda en barışçıl, en huzurlu iki maçı izledim. Hiç sorunsuz. Hem de dünyanın en önemli derbilerinden biri. Fenerbahçe-Galatasaray. Çok güzel. İnsanlar sadece bize sevgi ve coşku gösterisinde bulundular" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum