İlker Aycı: En az 2 saat önce gelin

Türk Hava Yolları (THY)Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, yeni havalimanın açılışında konuştu.

İlker Aycı: En az 2 saat önce gelin

Türk Hava Yolları (THY)Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, yeni havalimanın açılışında konuştu.

İlker Aycı: En az 2 saat önce gelin
06 Nisan 2019 - 21:11

Türk Hava Yolları (THY)Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Atatürk Havalimanı üzerinden yönetim kurulu ekibi ile birlikte özel bir rota izleyerek yeni İstanbul Havalimanına geldi.

Burada basın açıklamasında bulunan Türk Hava Yolları (THY)Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, taşınma sürecinin son bulduğunu ancak vatandaşların havalimanını gezmek ve uçuş sorunları yaşamamak için iç hatlarda 2 saat önce gelmelerini, dış hatlarda ise 3 saat önce gelmelerinin vatandaşların yararına olacağını açıkladı.

Vatandaşların havalimanını gezmesini öneren Aycı, 2 saat önce gelen bir vatandaşın hem havalimanını gezebilecek olduğu, hem uçuş ile ilgili işlemlerini hızlandırabilecek olduğunu açıkladı.

3 saat önce gelmesini önerdikleri uçuş yolcularının ise Türkiye dışında farklı bir ülkeye gidecek olanlar olduğunu belirten Türk Hava Yolları (THY)Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, ''Türkiye’nin en büyük havalimanı Atatürk Havalimanı’mızdan, dünyanın en büyük havalimanı İstanbul Havalimanı’mıza inmiş bulunuyoruz. Artık intikal tamamlanmıştır. Türk Hava Yolları tüm filosuyla intikalini yeni havalimanımıza yapmıştır. 13 saatlik rekor bir sürede, planladığımızdan çok daha kısa bir sürede bu işi gerçekleştirmemizde emeği geçen Türk Hava Yolları ailesinin tüm çalışanlarına, TGS’nin tüm çalışanlarına ve Arkas Lojistik’in tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bu gece yaklaşık bin 800 personel ile ve 600’den fazla tır ile sürekli sefer yapmak suretiyle sabaha kadar kolayladık ve yüzde 95’ini bitirdik. Hava trafiği bakımından hava trafiği intikallerinden sonuncusunu buraya Boeing 777 ile beraber ekibimizle inerek tamamladık. İstanbul halkına özellikle bize gösterdikleri sabırdan dolayı teşekkür ediyoruz. Geriye kalan intikalimizin yüzde 5’i söz konusu karadan yapılacak. Havadan intikaller tamamlandığı için karadan da son kalan ekipmanlar gelecek ve taşınmamızı tamamlamış oluyoruz. 29 Ekim 2018’den beri zaten 5 aya aşkın bir süredir uçuşlarımızı buradan yapıyorduk. Ama şimdi tüm filo, tüm ekip buradayız. Yeni evimizdeyiz, yuvamızdayız. Bize bu yuvayı hediye edenlere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz'' diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum