İstanbul Valiliği: Art niyetli paylaşımlara dikkat etmeyin!

İstanbul Valiliği, şehirde 5 yaşında M. isimli kız çocuğuna tecavüz edilmesi olayı hakkında açıklama yaptı.

İstanbul Valiliği: Art niyetli paylaşımlara dikkat etmeyin!

İstanbul Valiliği, şehirde 5 yaşında M. isimli kız çocuğuna tecavüz edilmesi olayı hakkında açıklama yaptı.

İstanbul Valiliği: Art niyetli paylaşımlara dikkat etmeyin!
24 Nisan 2019 - 19:33

İstanbul Valiliği, Küçükçekmece'de yaşanan 5 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz dehşeti hakkında halkı art niyetli sosyal medya ve benzer paylaşımlara dikkat etmesi ve hareket ederken güvenlik güçlerine zorluk yerine kolaylık sağlamaları uyarısında bulundu. 

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada tecavüzcünün yakalanması hakkında gerekli işlemlerin devam ettiği ve güvenlik güçlerinin tüm gerekli çabaları göstermeyi sürdürecekleri açıklandı.

Tecavüzcünün bulunup yakalanması için çalışmaların devam edecek olduğu açıklandı.

"Küçükçekmece ilçemiz Kanarya Mahallesinde 22 Nisan 2019 tarihinde meydana gelen küçük yaştaki çocuğun istismarı olayını nefretle kınıyor, yavrumuza ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. İnsanlık dışı, vicdanları sızlatan ve asla kabul edilemez durumdaki bu tür olaylar hepimizi derinden üzmektedir. Bu menfur olayın öğrenilmesiyle birlikte yavrumuza ve ailemize hemen sağlık ve psiko-sosyal hizmet desteği sağlanmıştır.

Olayın failinin yakalanması ve en kısa sürede adalete teslim edilmesi için İl ve İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün Asayiş, Çocuk Şube, Terörle Mücadele, Siber Suçlar, İstihbarat, Güvenlik, Çevik Kuvvet ve diğer birimlerinden oluşan ekiplerimizle titizlikle ve kesintisiz devam eden bir çalışma başlatılmıştır.

Sosyal medyada mağdur yavrumuzun ve ailesinin sağlık durumlarına ilişkin yapılan bazı paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Maalesef bu tür müessif olayların toplumda kaos ve kargaşa çıkarmak isteyen bazı çevreler tarafından provokasyon amacıyla kullanıldığı da tarafımızdan dikkatle izlenmekte ve tespit edilenler hakkında gerekli yasal işlem başlatılmaktadır. Bu olayları kullanmak isteyen art niyetli paylaşımlara itibar edilmemesini, yoğun emek ve mesai içerisinde bu tür olayların önlenmesi ve aydınlatılması için görev yapan güvenlik güçlerimize yardımcı olunmasını bekliyoruz" 

YORUMLAR

  • 0 Yorum