İstanbul’a Kış Geri Geliyor! Hava Soğuyor

İstanbul'da ve yurt genelinde hava sıcaklıkları düşüyor. İstanbul hafta sonu buz kesecek.

İstanbul’a Kış Geri Geliyor! Hava Soğuyor

İstanbul'da ve yurt genelinde hava sıcaklıkları düşüyor. İstanbul hafta sonu buz kesecek.

İstanbul’a Kış Geri Geliyor! Hava Soğuyor
22 Mart 2019 - 20:07

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava durumu tahminini yayınladı. Yurtta hava sıcaklıkları genel olarak düşüyor ve bazı bölgelerde kar yağışı etkili olacak. İstanbul'da pazar gecesi sıcaklık 3 dereceye kadar düşecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporlarına göre İstanbul'da 20 dereceye kadar ulaşan sıcak hafta sonu ile birlikte aniden düşüş gösterecek.

Mega kentte sıcaklık pazar gecesi 3 dereceyi görecek. İç Anadolu Bölgesi'nin bazı kentlerinde ve Doğu Anadolu'nun tamamına yakın kısmında kar yağışı etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelerde Doğu Karadeniz kıyıları Ordu Artvin çevreleri Samsun doğu ilçelerinin yağmur ve sağanak şeklinde geçeceği tahmin ediliyor. Marmara'nın doğusu ile iç ve Doğu kesimlerde ise yer yer pus görülecek. Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda da buzlanma ve dön etkisini gösterecek hava sıcaklıkları ise iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Meteoroloji hava durumu raporuna göre Yurt genelinde sıcaklıklar hızlı bir düşüş yaşayacak. İstanbul’da hava sıcaklıkları hızla düşecek. 24 Mart pazar günü gecesi ise hava sıcaklıkları sert bir düşüş yaşayacak ve İstanbul'da gece 3 derece olacak. İstanbul’da Cumartesi günü havanın 1 derece olması tahmin ediliyor. Pazar günü hava soğuyacak 24 Mart günü İstanbul'da hava çok bulutlu olacak hava sıcaklığının 9 derece olması tahmin ediliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum