İstanbul’da Hava Isınıyor

İstanbul da hava ısınıyor. hafta sonu yazdan kalma bir hava olacak.

İstanbul’da Hava Isınıyor

İstanbul da hava ısınıyor. hafta sonu yazdan kalma bir hava olacak.

İstanbul’da Hava Isınıyor
16 Mart 2019 - 12:00

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son dakika hava raporu açıkladı. İstanbul da sıcaklıkların artacağını duyurdu. Hafta ortasında soğuk hava ve yağmur etkili olmasına rağmen hafta sonunda sıcak hava etkisini gösterecek.

 İç ve kuzey doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece hava sıcaklıklarında artı söz konusu olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yapmış olduğu değerlendirmelere göre Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Ankara, Kırıkkale ve Çankırı çevrelerinde Yağmur bekliyor. Anadolu’nun kuzeyi ve doğusu ile Çankırı Kayseri Sivas ve Ankara'nın yüksek kesimlerinde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağışlar bekleniyor. Diyarbakır Batman Bingöl Bitlis Şırnak Siirt Hakkâri çevrelerinde de kar yağışının etkili olması bekleniyor.

Diyarbakır ve çevre illerde aralıklı yağmur ve sağanak yağış bekleniyor bu bölgelerde parçalı da çok bulutlu aralıklarla yağmur sağanak şeklinde olacak. Yağışların yerel de kuvvetli olması bekleniyor önümüzdeki hafta yurt genelinde sıcaklıkların artış göstermesi bekleniyor 2 ile 6 derece arasında yurt genelinde hava ısınmaya başlayacak.

İstanbul: Parçalı bulutlu 13

İzmir: Parçalı ve az bulutlu 15

Adana: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 15

Bursa: Parçalı bulutlu 13

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu 2

YORUMLAR

  • 0 Yorum