Ramazan Dolayısıyla AVM'lerin Kapanış Saatleri Uzatıldı

Türkiye de bir çok AVM, iftarın geç saat olması sebebiyle kapanış saatini uzattı. Bunlar hangi AVM'ler? Detaylar haberimizde...

Ramazan Dolayısıyla AVM'lerin Kapanış Saatleri Uzatıldı

Türkiye de bir çok AVM, iftarın geç saat olması sebebiyle kapanış saatini uzattı. Bunlar hangi AVM'ler? Detaylar haberimizde...

Ramazan Dolayısıyla AVM'lerin Kapanış Saatleri Uzatıldı
09 Mayıs 2019 - 22:00

Türkiye de bir çok AVM'ler iftarın geç saatlerde olması sebebiyle AVM'lerin kapanış saatini uzattı. Ayrıca  bazı Alışveriş Merkezleri de  yoğunluğunun en çok yaşandfığı dönemin bayrama yakın olduğunu söyleyerek Ramazan sonuna doğru kapanış saatlerini uzatacaklarını açıkladılar. 

Kapanış Saatleri Uzatılan Alışveriş Merkezleri Hangileri?

Forum İstanbul, 24 Mayıs 2019 dan Ramazan Bayramı'nın birinci gününe kadar kapanış saati;  saat 23.00'e kadar uzatıldı.  Historia Alışveriş Merkezi de ramazan ayının son 15 gününde saat 23.00' kadar açık olacağı açıklandı. 

Konya İl'inde bulunan M1 Konya Alışveriş Merkezi de  ramazan ayı boyunca saat 23.00'e kadar açık olacağı vatandaşlara duyuruldu. Aynı zaman da  Bursa'daki İnegöl AVM de  ramazan ayında saat 12.00 ve  00.00 saatlerine kadar açık olacak. 

"Hem Perakendeci Hem de Ziyaretçiler İçin İşler Kolaylaşacak!"

Konuyla ilgili açıklama yapan  Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, Alışveriş Merkezlerinin saatlerinin uzatılmasının hem Alışveriş Markaları İçin hem de alıcıları için avandaj olduğunu vurgulayan Başkan Hulusi Belgü; Ramazan ayında gün içinde fazla enerji harcamak istemeyenler AVM’lerimizde hem diledikleri şekilde iftar yapma hem de yemek sonrası geç saatlere kadar rahat bir şekilde alışveriş yapma imkanı buluyor. Buna bir de bayram yaklaştığında yaşanan yoğunluk eklendiğinde gerçekten hem perakendeci hem de ziyaretçiler için işler kolaylaşmış oluyor" dedi. 

Konuşmasına Ramazan da ziyaret yoğunluğuna değinerek devam eden Hulisi Belgü; 

"Ramazan aylarında alışveriş merkezlerinde ziyaret sayısının arttığını gözlemliyoruz. Uzun oruç saatleri insanlarımızı rahat bir ortamda vakit geçirebilecekleri alışveriş merkezlerine yönlendiriyor. Bunun yanı sıra iftar saatleri ve sonrasında da ziyaretçilerimiz yine alışveriş merkezlerinde vakit geçiriyor. Geçen yıl ramazan ayının büyük bir kısmını haziran ayında yaşamıştık ve haziran ayı ziyaret sayılarında yüzde 10 gibi yüksek bir artışın yaşandığını AYD AVM endeksi verilerinde görebiliyoruz.

Bu yıl da benzer şekilde ramazan ayında ziyaret trafiğinin yoğun olacağını öngörüyoruz. Yine geçtiğimiz yılki AYD AVM Perakende ciro endeksi verilerinden yola çıkarsak AVM’lerde ciroların da hem ramazan ayı hem de bayram öncesi dönemin etkisi ile arttığını görüyoruz. Geçtiğimiz yıl haziran ayında AVM perakende ciro endeksi yüzde 23,3 oranında arttı" açıklamasını yaptı. 

Finans365.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum