Türk Hava Yollarından Ücretsiz İstanbul Turu Başladı!

Türk Hava Yolları başlatmış oldukları yeni düzenleme ile birlikte uluslararası transit yolcularına ücretsiz İstanbul turu hizmetini başlattı. Detaylar haberimizde...

Türk Hava Yollarından Ücretsiz İstanbul Turu Başladı!

Türk Hava Yolları başlatmış oldukları yeni düzenleme ile birlikte uluslararası transit yolcularına ücretsiz İstanbul turu hizmetini başlattı. Detaylar haberimizde...

Türk Hava Yollarından Ücretsiz İstanbul Turu Başladı!
06 Mayıs 2019 - 11:00

Türk Hava Yolları İstanbul’u dünyaya tanıtmaya, göstermeye yönelik yeni bir uygulamayı daha tamamlayarak hayata geçirdi. İşte o uygulamanın ayrıntıları...

Hava Yolu Şirketi Türk Hava Yolları Touristanbul projesi çerçevesinde uluslararası transit yolcularına sunmuş olduğu  ücretsiz şehir turuna, 1 Mayıs 2019 tarihi ile beraber tekneyle boğaz turu yapma imkanı da vermeye başladı. Akşam saatlerinde (18:00 23:00) aralığında düzenlenen turlarda gece geç saatte uçucak olanlar yapılmış olan bu programa katılabilir. 

En Çok Talep Hangi Ülkelerden Geliyor?

2018'de 163 farklı ülke vatandaşı Touristanbul ayrıcalığı ile beraber  İstanbul’u keşfederken ülke bazında en çok istek 11 bin 317 yolcu ile Rusya’dan geldi. Rusya’yı 4 bin 810 yolcu ile ABD ve 3 bin 338 yolcu ile İtalya takip ettiği belirlendi. 

Tourİstanbul Koordinatörü Abdullah Yormaz,  yaptığı açıklamada; “Touristanbul 2009 yılından bu yana Türk Hava Yolları’nın uluslararası transit yolculara verdiği bir ücretsiz İstanbul’u gezi turu programı. Bu kapsamda günde üç seferle başlayan programımız zaman içerisinde artarak şuan 6 olarak devam etmekte. 2009 yılında yıllık 5 bin yolcuya bu hizmetten faydalanırken, 2019 yılına geldiğimizde aylık 5 bin yolcu sayılarına ulaştık.

2018 yılında 67 bin 400 yolcumuza İstanbul’un tarihi, turistik güzellikleriyle de tanıştırma fırsatı bulduk. Bu boğaz turunda da uzun gece uçuşlarında bağlantı süresi olan yolcularımıza İstanbul’da beklemeleri esnasında tarihini ve boğazın güzelliklerini bir arada yaşatmak maksadıyla oluşturduğumuz, 1 Mayıs itibariyle başlayıp 31 Ekim 2019’a kadar sürecek olan ve 7 ay boyunca yaz döneminde hizmet vereceğimiz bir programımız.

Programımızın yurt dışından çok rağbet göreceğine inanıyoruz. Yolcularımızı İstanbul üzerinden dünyanın çeşitli noktalarına taşırken İstanbul güzellikleriyle tanıştırmanın THY açısından Türk turizmine ciddi bir katkı sunacağını, İstanbul’un ve Türkiye’nin güzelliklerini aktarma yapan yolcularımıza tanıtarak hem İstanbul’un hem de Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlayacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Abdullah Yormaz son olarak “Başta Topkapı sarayı olmak üzere Sultanahmet Cami, Ayasofya Müzesi, Bilim ve Teknoloji Müzesi, Türk-İslam Eserleri Müzesi, Dolmabahçe Sarayı gibi kültürel zenginlikleri görebildikleri tamamen ücretsiz bir programdır. Yolcularımız bu hizmetlerden ne tur ne de yemek hizmeti için herhangi bir bedel ödememekte. Türk Hava Yoları tamamen bunu yolcusuna ücretsiz olarak ikram etmekte ve bildiğimiz kadarıyla dünyada ücretsiz olarak hem tur hem yemek hizmetini hem de müze girişlerini ücretsiz veren başka bir havayolu yok” açıklamasını yaptı. 

Finans365.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum