DOLAR

16,0996

0.12%
EURO

17,3278

-0.16%
ALTIN(gr)

965,64

-0,04%
BİST 100

%
Bireysel Emeklilik Sözleşmeleri Nasıl İptal Edilir? BES Sözleşme İptali

Bireysel Emeklilik Sözleşmeleri Nasıl İptal Edilir? BES Sözleşme İptali

Bireysel Emeklilik Sözleşme iptali nasıl yapılır? BES sözleşme iptalleri sırasında yapılacak işlemler ve dikkat edilmesi gerekenleri haberimizde okuyabilirsiniz

ABONE OL
3 Şubat 2022 20:54
Bireysel Emeklilik Sözleşmeleri Nasıl İptal Edilir? BES Sözleşme İptali
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bireysel Emeklilik Sözleşmeleri (BES) 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren çalışma hayatı içerisinde yer alan vatandaşların hayat standartlarını emeklilik döneminde de sürdürebilmeleri amacıyla Bireysel Emeklilik Sistemi zorunlu hale getirildi.

BES olarak adlandırılan sistem ile ilgili olarak ise otomatik katılımlar devam ediyor. 2019 yılında da bu süreç devam edecek. Finans365.com olarak bizlerde binlerce vatandaş tarafından yakından takip edilen sistemin iptaline ilişkin detayları sizlerle paylaşıyoruz. İşteBireysel Emeklilik Sisteminin iptaline dair bilinmesi gerekenler.

BES NASIL İPTAL EDİLİR?

Çalışan kişiler otomatik olarak dahil olacakları bireysel emeklilik sözleşmelerini katılımdan sonraki 2 ay içerisinde iptal talebinde bulunabilecekler. Zorunlu bireysel emeklilik sisteminden çıkmak için sigortanın yapıldığı şirkete verilen dilekçe sonrası on iş günü içerisinde çalışanın ödediği katkı payı ve varsa yatırım gelirleri çalışana iade edilecek.

Ziraat Bankası emeklilik sözleşmesi iptali. Ziraat Bankası emeklilik sözleşmesi iptali için çalışanlar internet bankacılığı, mobil şube ve telefon bankacılığı yöntemlerini kullanabilirler. Halkbank bireysel emeklilik sistemi iptali yine çeşitli yollarla yapılmakta Bireysel emeklilik iptali Halkbank işlemini SMS yolu ile yapabilmek için; AYRILMA yazıp bir boşluk bırakın T.C kimlik numaranızı yazın ve 2560’a gönderin. Bu mesajı gönderdikten sonra size gelen bilgilendirme mesajında sisteme 1 yıl içerisinde tekrar dönemeyeceğiniz bildirilmektedir. Bu mesajı EVET yazarak yanıtlarsanız iptal işlemini başarı ile gerçekleştirmiş olursunuz. Vakıfbank ve Yapı Kredi Bankası için de internet bankacılığı, mobil veya şubeler aracılığıyla BES iptali gerçekleştirilebilir.

Finans Haberlerinden anında haberdar olmak için.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Finans365.com

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP