DOLAR

16,3344

1.54%
EURO

17,4290

0.64%
ALTIN(gr)

968,30

0,23%
BİST 100

%
Google ABD ile Belçika’yı Birbirine Bağlayacak

Google ABD ile Belçika’yı Birbirine Bağlayacak

Google yeni kablo döşemeler ile Avrupayı ABD'ye bağlayacak. Atlantik Okyanusu altından derin döşeme kabloları ile hizmet vermeye başlayacak.

ABONE OL
3 Şubat 2022 20:56
Google ABD ile Belçika’yı Birbirine Bağlayacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İnternet hizmeti alabilmek için dünyada 20 merkeze kesin bir bağlantı kurulmuş olması ve bu merkezlerden veri aktarımının optik kablolar ile ve deniz altından geçen kablolar ile yapılabilmesi gerekiyor.

Daha hızlı internet için ise kabloların okyanusların altından ve ülkelerin kara sınırları üzerinden veri merkezlerine bağlanması ve bu sayede tam net bir sorunsuz internet kullanımının elde edilebilecek olduğu biliniyor.

Google, ABD’de Atlantik Okyanusu altından geçirecek olduğu kabloları Belçika’da bulunan merkezine kadar uzatacak ve bu proje 2020 yılında tamamlanacak. Yapılan çalışma sonucunda Avrupa ve ABD arasında internet aktarım hızı daha fazla artacak iken veri depolama, indirme ve yükleme hızlarında da Google sunucularında belirgin oranda artışlar olacak.

Ekonomik maliyeti konusunda basına açıklama yapmayan Google, gerek kablolarının aşırı güçlü olma gerekliliği, gerek okyanusun altından geçecek olmasının zorluğu dolayısı ile projenin ortalama 2020 yılı içerisinde tamamlanmasının beklendiğini açıkladı.

Google’ın bu projesi Avrupa ve ABD’de takdir ile karşılanırken bazı ABD’liler internet hızının artmasının Google’a bağlı olmasa bile bu yıllarda Google’a bağlı olduğunu, en fazla ilginin Google’dan yana olduğunu ve teknoloji dünyasının en büyüğü olmasının etkisini bu alanda kullanabilecek olduğunu açıkladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP