DOLAR

15,4792

0.61%
EURO

16,1193

0.67%
ALTIN(gr)

901,68

0,27%
BİST 100

%
Galatasaray Eski Başkanının Sahibi Olduğu Dev Elektrik Firması Konkordato İlan Etti
  • Finans 365
  • Gündem
  • Galatasaray Eski Başkanının Sahibi Olduğu Dev Elektrik Firması Konkordato İlan Etti

Galatasaray Eski Başkanının Sahibi Olduğu Dev Elektrik Firması Konkordato İlan Etti

Konkordato ilan eden firmalar arasına Galatasaray Eski Başkanının şirketi Unit'in yüzde 60 payla ortak olduğu Yeni Elektrik Üretim A.Ş.'de katıldı. Elektrik sektörünün bir süredir krizde olduğu biliniyordu. Elektriğe son yapılan zamların amaçlarından biri de zorda olan sektöre nefes aldırmak olduğu biliniyor. İşte ayrıntılar.

ABONE OL
3 Şubat 2022 20:57
Galatasaray Eski Başkanının Sahibi Olduğu Dev Elektrik Firması Konkordato İlan Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Galatasaray’ın Eski Başkanlarından olan Ünal Aysal’ın sahibi olduğu elektrik firması konkordato ilan etti. Daha önce sektörden iki firma daha konkordato ilan etmişti.

Galatasaray eski başkanının şirketi konkordato ilan etti. Yeni Elektrik’in Gebze’de 850 megavatlık elektrik üretim santrali bulunuyor. Unit – Ansaldo ortaklığında Galatasaray Eski Başkanı Ünal Aysal’ın şirketi Unit’in payı ise yüzde 60.

2007 YILINDA KURULDU

Bir Unit Investment NV ve Ansaldo Energia ortak girişimi olan Yeni Elektrik Üretim A.Ş 2007 yılında kuruldu. Kuruluş amacı doğrultusunda, EPDK’ya Üretim Lisansı almak üzere başvuru yapan Yeni Elektrik Üretim A.Ş 2008 yılında üretim lisansını almış ve Kocaeli – Dilovası İMES OSB içerisinde üretim tesisi kurmaya hak kazandı.

İSTANBUL’A ELEKTRİK SAĞLIYOR

İnşaatı 2011 yılında başlayan 865 MWe kurulu güçteki Doğalgaz Kombine Çevrim Santralinin inşaatı Aralık 2013 yılında tamamlanmış ve Enerji bakanlığı tarafından geçici kabulu yapılarak elektrik üretimine başlamıştır. Bulunduğu konum itibari ile bir çok endüstriyel tesis için atardamar niteliği taşıyan Yeni Elektrik 865 MWe DGKÇS ulusal şebeke ve İstanbul metropolü başta olmak üzere civarındaki yoğun yerleşim bölgelerine ve endüstriyel tesislere elektrik sağlıyor.

Mahkeme kararının yayınlandığı ilan:

Ünal Aysal konu ile ilgili sorulan soruları yanıtsız bıraktı.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP