Dolar Fiyatlarına Trading Baskısı, O Seviyelerde Al -Sat Yapıyorlar (Yukarıda Yakalandılar)
  • Finans 365
  • Döviz
  • Dolar Fiyatlarına Trading Baskısı, O Seviyelerde Al -Sat Yapıyorlar (Yukarıda Yakalandılar)

Dolar Fiyatlarına Trading Baskısı, O Seviyelerde Al -Sat Yapıyorlar (Yukarıda Yakalandılar)

Dolar/tl için fiyatlamalar devam ediyor. Amerikan Merkez Bankası faiz indirimi ile başlayan hareketlilik daha sakin bir görünüme geçti. Beklentileri fiyatlayan traderler ve yatırımcılar dolarda ani bir yükseliş bekliyor. Peki dolar fiyatları ne olur? Dolarda alım yapılacak seviye ve Stop kes nerelerde yapılmadı? İşte uzmanlardan dolar yorumları ve dolar tahminleri.

ABONE OL
6 Şubat 2022 03:23
Dolar Fiyatlarına Trading Baskısı, O Seviyelerde Al -Sat Yapıyorlar (Yukarıda Yakalandılar)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güne gergin bir havada başlayan dolar/tl paritesi İran ve Brexit belirsizliğinden gelecek haberleri fiyatlamaya çalışıyor. FED ve OECD tarafından gelen olumlu hava dolarda aşağı yönlü eğilim beklentisi oluşturuyor. Belirsizliklerde piyasada oldukça fazla türeyen traderler hafta sonunda ortaya çıkacak. Özellikle dolar kurunun 5,72 üzerinde hareketlerine ivme kazanması sonrası 5,79 seviyesini denediği geçen hafta 5,85 tl den gelen satışlar buna delil gösterilebilir.

Teknik açıdan 5,74 seviyesine bulunan formasyonu tamamlaması önemli bir kriter. Buradan hareketle 5ü79 seviyesine yapacağı yükseliş satışları peşinde getirebilir. Satışların artmasıyla aşağıda 5,45 kırılması beklenir ancak bu seviye geçilmezse yeniden 5,60 -570 seviyesi yeniden alım tarafına geçiş olacaktır.

5.80 üzerine atılmadığı sürece al sat pozisyonlarında açıklık olacak ve önümüzdeki günlerde yeniden teknik formasyonları güncellemek gerekebilir. Son formasyon görüntüsü ile 5,64 ve 5,75 arası trading amaçlı işlemlerin yoğun olduğu bir band olarak karşımıza çıkacak gün içerisinde 5,80, aşağıda ise 5,65 bulunuyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP