Ağır Vasıta Kredisi Veren Bankalar (Başvuru Şartları, İstenen Evraklar)
 • Finans 365
 • Kredi
 • Ağır Vasıta Kredisi Veren Bankalar (Başvuru Şartları, İstenen Evraklar)

Ağır Vasıta Kredisi Veren Bankalar (Başvuru Şartları, İstenen Evraklar)

Ağır vasıta satın almak için kredi ihtiyacı duyuyorsanız nakit desteği alabileceğiniz bankaları öğrenebilirsiniz.

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:02
Ağır Vasıta Kredisi Veren Bankalar (Başvuru Şartları, İstenen Evraklar)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ağır vasıtalar için kredi , ticari hayatın içinde zaman zaman ihtiyaç duyulan kredi türlerinden biridir. Diğer kredi seçeneklerinde göre daha az tercih edildiğinden dolayı özellikleri vatandaşlar tarafından detaylı bir şekilde bilinmemektedir. Tır veya kamyon gibi ağır vasıtalar ile iş yapan vatandaşlar, iş hayatlarında karşılaştıkları maddi problemlerin çözümü için ağır vasıta kredilerinden yararlanabilirler.

Ağır vasıta kredisi almak isteyen vatandaşlar öncelikle bu krediyi temin edebileceği güvenilir bir banka ile irtibat kurmalıdır. Kendisi için en uygun seçeneklere sahip olan bankada karar kılan vatandaşlar, daha sonra bu krediye sahip olmak için gereken başvuru şartlarını ve koşullarını değerlendirerek gerekli başvuruyu yapabilir.

Ağır Vasıta Kredisi Nedir?

Ağır vasıta kredisi, ağır vasıta kullanan meslek gruplarındaki vatandaşların yararlanması için oluşturulan bir kredi türüdür. Özellikle ticaretle uğraşan vatandaşlar, tır ve kamyon satın almak için bu kredilerden yararlanabilir.

Alacağınız ağır vasıta kredisi, krediyi sağlayan bankaya göre farklı özellikler gösterebilmektedir. Bu nedenle kredinize uygulanan faiz oranı ve vade süresi gibi bilgileri öğrenmek için bankanız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Ağır Vasıtası Kredisi Veren Bankalar Nelerdir?

Günümüzde ağır vasıta kredisi veren bankaların sayısı giderek artmaktadır. Ancak hâlihazırda müşterilerine bu hizmeti sağlayan banka sayısı çok değildir. Tır veya kamyon satın almak isteyen ve bu işlem için maddi desteğe ihtiyaç duyan vatandaşların başvurabileceği, ticari araç kredisi veren bankalar sırasıyla şunlardır:

 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası
 • Halk Bankası
 • Albaraka Türk Katılım Bankası
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası

Ağır Vasıta Kredisi Nasıl Alınır?

Belirtilen bankalardan ağır vasıta kredisi almak için öncelikle bazı temel şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu şartlar:

 • 18 yaşından büyük olmak
 • Düzenli bir gelire sahip olmak
 • Satın alınmak istenen ağır vasıtanın ipotekli olmamasıdır.

Kamyon kredisi nasıl alınır diyen vatandaşlar öncelikle bu şartları sağlamalıdır. Bu şartları yerine getiren vatandaşlar, bankanın talep ettiği belgelerle birlikte başvuruda bulunarak ağır vasıta kredisi alabilir.

Finans365.com Özel İçerik

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP