Faizsiz Kredi Veren Bankalar (0 Faizli Kredi Şartları)

Faizsiz Kredi Veren Bankalar (0 Faizli Kredi Şartları)

0 (sıfır) faizli, faizsiz kredi veren bankalar hangileridir; başvuruda aranan şartlar nelerdir?

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:03
Faizsiz Kredi Veren Bankalar (0 Faizli Kredi Şartları)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Faizsiz kredi kullanabilmek için tüketiciler sıkı araştırmalar yapmaktadır. Faiz oranları çekilecek kredinin geri ödenmesinde önem arz etmektedir. Bu sebeple düşük faizli krediler ve faizsiz krediler kredi kullanacaklar tarafından öncelikli olarak tercih edilmektedir. Bankalar emeklilerden kendi maaş müşterilerine birçok kesime 0 faizli kredi kullandırmaktadır. İslami usullere göre hareket eden katılım bankaları ise bir miktar dosya masrafı ve kar payı alarak faizsiz kredi imkanı sağlayan bankalardandır.

Emekliye Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

Emekliye faizsiz kredi müjdesi 2018 yılında başlatılan çalışmaya göre emekliler maaşlarının bulunduğu bankalar aracılığı ile yahut maaşını kredi almak istediği bankaya taşıyarak düşük faizli ya da faizsiz kredi imkanlarından faydalanabilecek. Bu şartları taşıyan emeklilerin maaşlarında herhangi bir kesinti olmaması bankaların aradığı en önemli şartlardan.

Faizsiz kredi kullanmak isteyen emekli banka müşterisinin çekebileceği kredi tutarı en fazla 45.000 TL olarak belirlenmekle birlikte çekilen kredinin aylık ödeme tutarının maaşın üzerinde olmaması gerekmekte. 36 aya kadar vade sağlayan bu sistem emeklinin ihtiyaç kredi taleplerinin karşılanmasında kamu bankaları olan Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından finanse edilmektedir.

Faizsiz Kredi Veren Katılım Bankaları

Kuveyt Türk Katılım Bankası: Faizsiz kredi veren özel bankaların başında gelen Kuveyt Türk İslami şartlara uygun olarak faizsiz kredi kullanmak istemeyenlere yardımcı olmaktadır. Kuveyt Türk’e maaşını taşımak ya da Kuveyt Türk katılım hesabı açmak ile kullanılabilecek bu kredi konuttan, taşıta ve ihtiyaç kredisine birçok alanda verilmektedir. Ayrıca kullanılan kredinin türüne göre konutta ipotek ve taşıt kredisinde teminat aranan bazı ek şartlardandır. Kredi notu yüksek ve gelir sahibi kişiler kolaylıkla bu krediden yararlanır. Kuveyt Türk kredileri faizsiz olmakla birlikte hayat sigortası, dosya masrafı gibi ek masraflar kredi kullanan kişi tarafından ödenmektedir.

Albaraka Katılım Bankası: Konuttan taşıta, umreden eğitim harcamalarına kadar birçok konuda faizsiz kredi imkanı sunan Albaraka katılım bankası faizsiz kredilerde düşük miktarlarda kar payı talep ederek kredi kullandırmaktadır. Faizli kredilere göre oldukça düşük olan bu tutar 10.000 TL’lik bir kredi için yaklaşık 1500-2000 TL civarındadır. Albaraka şubelerinden bu kredi başvurusunda bulunabilmek için gelir beyanının yanı sıra kullanılacak kredinin türüne göre ipotek ve teminat belgeleri talep edilmektedir.

Ziraat Bankası Katılım Hesabı: birçok konuda kredi kullandıran Ziraat Katılım’dan faizsiz kredi kullanmak için katılım hesabı açılması gerekmektedir. Ziraat Bankası faizsiz kredi seçeneğinde aylık faizler bulunmamakla birlikte banka çekilen tutarın %2,40’ı kadar kar payı talep etmektedir. Bu tutar 10.000 TL’lik bir ihtiyaç kredisi için 12 aylık vadede 1400 TL masraf çıkarmaktadır. Ziraat Katılım şubelerinden başvurulan bu krediye kimlik belgesi, gelir belgesi ve ikametgah belgesi ile başvuruda bulunmakla birlikte konut finansmanında taşınmaz ipotek belgesi, taşıt finansmanında ise araç ipotek belgesi aranan şartlardandır.

Finans365.com Özel İçerik

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP