DOLAR

16,1854

0.67%
EURO

17,3472

0.23%
ALTIN(gr)

967,74

0,17%
BİST 100

%
Youtube Kanalı Nasıl Açılır? Para Kazanma Nasıl Aktif Olur?

Youtube Kanalı Nasıl Açılır? Para Kazanma Nasıl Aktif Olur?

Youtube Kanalı Nasıl Açılır? Youtube'da kanal nasıl açılır? Youtube para kazanma nasıl aktif edilir? Youtube'da kanal açmak isteyenlerin sıklıkla sorduğu bu sorulara cevap aradık.

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:04
Youtube Kanalı Nasıl Açılır? Para Kazanma Nasıl Aktif Olur?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Youtube kanalı açma işlemi özellikle son yıllarda para kazanmak için alternatif bir yöntem haline gelmiştir. Sosyal medya ve internetin kısa süre için yaygınlaşmasının ardından birçok kişi Youtube başta olmak üzere birçok farklı sosyal medya uygulamasına yönelerek içerik üretimine başlamıştır. Youtube basit bir video paylaşım sitesinden, günümüzde milyarlarca kullanıcıya sahip yeni bir iş sahasına dönüşmüştür. Ülkemizde de bu alanda büyük paralar kazanan kişiler olması çoğu kişiyi kanal açmaya yöneltmiştir.

Youtube üzerinden para kazanmak için ilk olarak kanal açmak ve aktif olarak içerik üretmek gerekmektedir. Youtube kanalı açmak oldukça basittir. Fakat bu işlemi ticari kaygılarla yapacak kişiler kanal açma işleminden sonra kanalı büyütmek için farklı stratejiler uygulanabilmektedir.

Youtube Kanalı Açmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Youtube kanal açma mobil veya normal yöntemler kullanılarak yapılabilmektedir. Youtube kanalı açmak sanıldığının aksine oldukça basittir. Günümüzde birçok kişi Youtube kanalı olmasına rağmen bunun farkında bile değildir. Eğer Youtube üzerinden herhangi bir kanala abone olabiliyorsanız zaten kanalınız var demektir.

Youtube kanalı olmayan kişilerin yapması gereken ilk şey Gmail hesabı oluşturmaktır. Gmail hesabınızla Youtube üzerinden tüm işlemleri yapabilmeniz mümkündür. Youtube hesabı açmak için izleminiz gereken adımlar;

 • Gmail hesabı açmak
 • Kanal adı ve içeriğe ilişkin hesap ayarları yapmak
 • Youtube’a giriş yapmak

Şeklinde sıralanabilmektedir. Görüldüğü üzere basit bir şekilde Gmail hesabı alarak Youtube kanalı açmanız mümkündür. Asıl sorun açtığınız bu Youtube kanalınızı büyütmek ve kanalı ticari boyutlara taşımaktır.

Youtube Kişisel Kanal Oluşturma Nasıl Yapılır?

Youtube kanalı açma işlemi oldukça basittir. Google hesabınızı kullanarak Youtube’u aktif olarak kullanabilirsiniz. Youtube üzerinden kişisel bir kanal oluşturarak paylaşım yapmak ve Youtube’u aktif olarak kullanmak istiyorsanız şu adımları takip ederek kişisel hesap oluşturabilirsiniz;

 • Youtube uygulaması üzerinden oturum açın
 • Yorum, beğeni, video yükleme vb. işlem yapmayı deneyin
 • Kanal oluşturma talimatlarını takip edin
 • Gmail hesabının adı ve fotoğrafı kontrol edip değiştirin

Bu adımları takip ederek kişisel Youtube kanalınızı oluşturabilirsiniz.

İşletme Adıyla Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

Youtube işletme adıyla hesap açma işlemi de tıpkı kişisel hesap açma işlemleri gibi yapılmaktadır. Marka hesabı ile yine Gmail üzerinden Youtube kanalınızı kullanabilmeniz mümkündür. Youtube üzerinden marka hesabı oluşturmak için;

 • Youtube oturum açın
 • Kanal listesine giriş yapın
 • Yeni kanal oluşturma veya mevcut hesabı kullanma seçeneğine tıklayın
 • Yeni kanal oluştur sekmesi üzerinden kanal adı vb. diğer bilgileri oluşturun
 • İşlemleri kaydedip onaylayın

Bu adımları takip ederek işletmenize ait kanal açabilir ve marka hesabınızla Youtube kullanmaya başlayabilirsiniz. Kanal yöneticisi oluşturma adımlarını takip ederek yeni yöneticiler belirleyebilirsiniz. Youtube kanalı açmak oldukça kolaydır. İster marka hesabı ister kişisel hesap olsun fark etmeksizin Google hesabı ile Youtube’da oturum açmak mümkündür.

Youtube Kanalı Nasıl Büyütülür?

Youtube üzerinden para kazanmak için ilk olarak oluşturduğunuz yeni kanalınızın hedef kitlesinin belirlenmesi ve büyütülmesi gerekmektedir. Youtube kanalını büyütmek ve para kazanmak için;

 • Benzer kanalları analiz edin
 • Doğru içerik planlaması yapın
 • Düzenli paylaşım yaparak etkileşim alın
 • Yeni ve özgün içerik üretin
 • İlgi çekici başlıklarla yayın yapın

Bu gibi işlemleri yaparak Youtube kanalınızı büyütmeniz ve Youtube’u gelir kapısı haline dönüştürmeniz mümkündür.

Youtube Kanalı Açmak Ücretli Midir?

Youtube’da kanal açma ücreti yoktur. Ücretsiz olarak Gmail hesabı oluşturarak Youtube’da oturum açabilir ve aktif olarak Youtube uygulamasını kullanabilirsiniz. Youtube üzerinden kanal açmak için herhangi bir ücret yoktur ancak kullanıcı deneyimini geliştirmek adına Youtube kanal açmak ve Premium uygulamalar kullanmak profesyonel içerik üretmek için gerekli olabilir.

Youtube Kanalı Üzerinden Para Kazanmak İçin Şartlar Nelerdir?

Videolarınız son 1 yıl içinde toplam 4 bin saat izlenmiş olmalı ve en az 1000 aboneye sahip olmalısınız.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP