DOLAR

18,1227

0.94%
EURO

18,4896

0.98%
ALTIN(gr)

1.018,02

0,11%
BİST 100

%
Spor Toto Teşkilatı’ndan İddia bayilerine yeni yazı: Teminatlarınızı TL’ye çevirin
  • Finans 365
  • Finans
  • Spor Toto Teşkilatı’ndan İddia bayilerine yeni yazı: Teminatlarınızı TL’ye çevirin

Spor Toto Teşkilatı’ndan İddia bayilerine yeni yazı: Teminatlarınızı TL’ye çevirin

Spor Toto Teşkilatı'dan iddia bayilerine bir yazı gönderilerek , daha önce dolar olarak yatırılan teminatların , TL'ye çevrilmesi istenildi. Bu durum iddia bayileri tarafından tepki ile karşılandı.

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:06
Spor Toto Teşkilatı’ndan İddia bayilerine yeni yazı: Teminatlarınızı TL’ye çevirin
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Spor Toto Teşkilatı’dan iddia bayilerine bir yazı gönderilerek , daha önce dolar olarak yatırılan teminatların , TL’ye çevrilmesi istenildi. Bu durum iddia bayileri tarafından tepki ile karşılandı.

Spor Toto Teşkilatı’dan gönderilen yazıda, “Bayilerimizin teşkilatımız nezdinde bulunan döviz hasılat teminatlarının TL’ye çevrilmesine karar verilmiştir. Bu nedenle ekte gönderilen muvafakatnamenin ruhsat sahibi tarafından noter aracılığı ile düzenletilerek aslının 24 Eylül 2018 tarihine kadar teşkilat başkanlığına ulaştırılması gerekmektedir. Aksi takdirde bu süre içinde teminatı TL’ye çevrilemeyen bayilerin hasılat teminatları tanımlanamayacağından ilgili bayi terminallerinden oyun oynatılması mümkün olmayacaktır” denildi.

İDDİA BAYİLERİ: MADURUZ

Hürriyet gazetesinde yayınlanan habere göre, bayiler ise kendilerini çağırmadan tek taraflı alınan bu karardan dolayı mağdur olduklarını dile getiriyor. İzmir Milli Piyango ve Şans Oyunları Esnaf Odası Başkanı Paşa Çakmak, iddia bayilerinin 16 bin 300 dolar teminatları bulunduğu belirterek, bunun 3 bin 300 dolarının makine teminatı kalan kısmının da bayi teminatından oluştuğunu söyledi.

3 bin 600 bayi olduğunu dile getiren Çakmak, bu bildirimden sonra TL’ye bankanın belirlediği günlük kurdan teminatın TL’ye çevrildiğini anlattı. Spor Toto teşkilatının kendilerini çağırmadığını direkt bildirimde bulunduğunu anlatan Çakmak, şunları söyledi: “Bu durum, ‘devlet insanların parasına el mi koyuyor’ imajına neden oluyor. Şimdi herkes CİMER’e yazıyor. Bayilerin çoğu bu teminatı borç alarak ödedi. Dükkânlar da her tarafa açılamıyor, 4 bin 5 bin lira kira ödeyenler var. İzmir, Ankara, Antalya odaları olarak Spor Toto’dan randevu istedik. TL’ye döndükten sonra para faizsiz kalacak. Bugün 65 bin liraya bir araba alınabiliyor, 10 yıl sonra ne olacak? Teminatlar başka alanlarda değerlendirilebilir. Devletin elinde konutlar var. Konutlarda hisse olarak durabilir, Hazine’nin kira sertifikaları var. Biz yasadışı bahisle de mücadele ediyoruz. Yanlış bir karar. Devlet zarar görmesin diye boykot yapmayacağız. Ancak sorunu çözemezsek yürütmenin durdurulması için yargıya başvurmak zorunda kalacağız.”

Hürriyet

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP