DOLAR

17,0262

0.3%
EURO

17,4895

-0.21%
ALTIN(gr)

966,03

0,34%
BİST 100

%
Elon Musk GameStop ve Dogecoin’in Ardından da Bitcoin’i de Yükseltti!
  • Finans 365
  • Finans
  • Elon Musk GameStop ve Dogecoin’in Ardından da Bitcoin’i de Yükseltti!

Elon Musk GameStop ve Dogecoin’in Ardından da Bitcoin’i de Yükseltti!

Köpek temalı bir dergi kapağı da paylaşarak Dogecoin’in değerinin de katlanmasına da katkıda da bulunarak Elon Musk bugünde de Bitcoin’de yeni bir doping etkisi yarattı. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:10
Elon Musk GameStop ve Dogecoin’in Ardından da Bitcoin’i de Yükseltti!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elon Musk Twitter profiline de #bitcoin ibaresini de ekleyince dünyanında en fazla olan kripto parasının da değeri 32.194 dolardan da 37.000 doların da üzerine de yükselmiş oldu. Musk daha önce de GameStop kapışmasında ise de küçük yatırımcılara da bakarak tavır alınmıştır. 2017-2018 yıllarını da hatırlayarak konu alan Bitcoin yatırımcıları ise de son haftalarda olan gergin bir bekleyişin içinde idiler. 2017 sonunda ise de Bitcoin 20.000 dolara da ilerlerkende treni kaçırmayan yatırımcılarda 2018’de gelmiş olan azalmalar ile de büyük bir zararlar elde etmişlerdir. 2020 sonunda ise de hızlı bir şekilde artan Bitcoin geçen 8 Ocak 2021 de 41.900 doları da aşarak tüm zamanlarında zirvesine de ulaşmış olmuştur. Fakat bu zirvenin ardından ise gelmiş olan kar satışları ile de ve doların da artması ile de 40 bin dolarlık riskli seviyesinin de üzerinde de tutunamamıştır. Bundan iki gün önce de bir süreliğine de 30.000 dolarında altını da görmüştür.

GameStop’a da Sahip Çıkılmıştır

Bu son zamanlarda ise Elon Musk’ın da farklı olarak piyasalarda hareketlilik yaratmış olan 3. Tweeti atmıştır. Musk daha önce de GameStop hisseleri ile de Reddit’teki olan WallStreetBets sayfasını ise de ‘GameStonk’ mesajı ile de paylaşım da yaparak hedge fonları da ile küçük yatırımcı ile arasındaki olan mücadelede de küçük yatırımcıdan yana da bir tavır sergilemiş oldu. Atmış olduğu tweet üzerine de hissede yüzdelik 100’ün üzerinde bir yükselme meydana gelmiştir. Reddit’te SatoshiStreetBets ismiyle alt forumda olan üyelerin de kripto para Dogecoin’i yükseltmek için de ayrıca bir organize de çaba sarf etmesi sonucunda da Elon Musktan ise de bu harekete destek vermek amacıyla da bir gönderi meydana gelmiştir. Elon Musk ‘Dogue’ isimli bir mizah amaçlı da hazırlanmış olan bir dergi kapağını paylaşıma sunmuştur.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP