Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları Kaç Oldu, En Düşük Hangi Banka Kredi Veriyor?
  • Finans 365
  • Kredi
  • Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları Kaç Oldu, En Düşük Hangi Banka Kredi Veriyor?

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları Kaç Oldu, En Düşük Hangi Banka Kredi Veriyor?

Uzun süredir beklenen konut kredisi faiz indirimi müjdesi geldi. Bankalar birbiri ardına konut kredisi faiz oranlarını indirirken şimdi herkes en düşük konut kredisi hangi bankada sorusunun yanıtını arıyor.

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:11
Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları Kaç Oldu, En Düşük Hangi Banka Kredi Veriyor?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

En Uygun Konut Kredisi 2018

Bankalar birbiri ardına konut kredisi faiz oranlarını güncellemeye devam ediyor. Yapılan konut kredisi indirimi kampanyalarının ardından yeni faiz oranları merak konusu olurken şu anda 5 bankanın konut kredisi faiz oranı aynı seviyeye geldi. Yapılan güncellemelerin ardından en düşük konut kredisi veren bankalar Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım bankaları oldu. Bu bankalar 120 ay vadeli konut kredisi paketlerinde 0,98 konut kredisi faiz oranı uygulayacaklarını açıkladı.

Kamu bankaları konut kredisi faiz indirimi yaparken konut kredisi faiz oranlarını düşüren tek özel banka ise Şekerbank oldu. Şekerbank konut kredisi faiz oranı da yüzde 0,98 olarak güncellendi ancak banka bu oranı sadece 60 ay vadeli konut kredisi paketi için kullanacağını duyurdu. Yani 72 ay vadeli konut kredisi ve daha uzun vadeli konut kredisi kullanmak isteyen kişiler için eski oran olan yüzde 1,66 konut kredisi faiz oranı geçerli oldu.

Konut Kredisi Yapılandırma 2018 İçin Bu Oranlar Geçerli Mi?

Hayır, ne yazık ki daha önceden yüksek oranlarla konut kredisi kullanan kişilere bankalar yeniden yapılandırma imkanı sunmuyor. Bilindiği üzere yüksek konut kredisi faiz oranları ile kredi kullanan kişiler bankalar konut kredisi indirimi yaptığı anda konut kredisi yapılandırma başvurusu için form doldurarak yeni oranlardan belirli bir komisyon ödeyerek yararlanabiliyordu. Ancak yapılan yeni kampanyalar sadece konut alımlarını teşvik etmek üzere yapıldığı için eski konut kredisi kullanımlarını kapsamıyor ve bankalar yeniden yapılandırma başvurularını kabul etmeyeceklerini belirtiyor. Kaynak: finans365.com

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP