İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranını 0.98 Düşürdü

İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranını 0.98 Düşürdü

Anlaşmalı firmalardan konut kredisi ve konut alımlarına 0.98 faiz oranıyla kredi sağlanmasına ilişkin kampanyaya İş Bankası'da katıldı.

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:12
İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranını 0.98 Düşürdü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İş Bankası tarafından konut kredilerine ilişkin yapılan basın açıklamasında, anlaşmalı olunan inşaat firmalarından alınacak konut projeleri için farklı ödeme olanakları ile konut kredisi sağlandığı duyuruldu.

Buna göre banka anlaşmalı projelerde alınan konutla için 0.98 faiz oranıyla kredi imkanı sağlayacak. Ayrıca vatandaşlara çeşitli ödeme kolaylıkları ve uzun vade imkanları da sunulacak.

İŞ BANKASI’NDAN DA KONUT KREDİSİ KAMPANYASI GELDİ

İş Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre, anlaşmalı konut projelerinden yapılacak kredi kullanımlarında faiz oranı aylık yüzde 1.78’e inerken, kampanyaya dahil olan müteahhitler tarafından verilecek destek ile bu oran müşteriye yüzde 0.98 olarak yansıtılacak. Kredi oranlarına ek ayrıca vatandaşlara vade ve geri ödemelere ilişkin imkanlarda tanınacak.

Daha önce üç banka tarafından da açıklanmıştı. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank yapmış oldukları açıklamalarında, İş Bankası tarafından sunulan kampanyaya benzer bir kampanya başlattıklarını duyurmuşlardı.

Ziraat Bankası Genel Müdürü ve Bankalar Birliği Başkanı Aydın bu kampanya ile ilgili açıklamalarında piyasa fiyatlarının altında bir faiz olmadığını, yüzde 1.78 faiz uygulanacağını ancak bunun 0.98’ini müşteri, kalanını ise firmanın üstleneceğini söylemişti.

Emlak Haberlerinden anlık haberdar olmak için bizleri takip edin

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı Finans365.com

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP