50 Bin TL Kredi Hakkına Sahipsiniz! Destek Kredisinin Detayları

50 Bin TL Kredi Hakkına Sahipsiniz! Destek Kredisinin Detayları

Pandemi döneminde ekonomik olarak sıkıntıya giren vatandaşlar için farklı bir destek geldi. 18 yaş altı çocuğu olan vatandaşlara 50 bin TL’ye kadar kredi imkânı sunulmakta. Detaylar haberimizde…

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:13
50 Bin TL Kredi Hakkına Sahipsiniz! Destek Kredisinin Detayları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu zorlu süreçte nakit ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken vatandaşlar farklı imkânlar geldi. Vatandaşların nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına sunulmuş olan bu kredi olanaklarının belirli şartları bulunmakta. Bu şartlardan bir tanesi ise başvuruda bulunacak olan vatandaşların 18 yaş altında çocuğu olması. 50 bin TL’ye kadar düşük faizli olan bu kredi imkânından yararlanmak için birçok vatandaş araştırmada bulunmakta.

50 Bin TL Destek Kredisinin Detayları

Birçok vatandaş bu kredisi hakkında detaylı bilgileri araştırmaya başladı. Pandemi sürecinde vatandaşlara destek olmak için yapılan çalışmalardan bir tanesi de 18 yaş altında çocukları olan vatandaşlar için 50bin TL’lik destek kredisi oldu. Bu krediden faydalanmak isteyen vatandaşların kesinlikle 18 yaşından küçük çocuğunun olması gerek. Çocukları olamayan yada 18 yaşını geçmiş olan vatandaşlar bu kredi imkânından maalesef faydalanamıyor. Verilecek olan kredinin faiz oranları ise kredi kullanım şekline göre farklılık göstermektedir. Verilecek olan kredi vadelerine göre kredi faiz oranları şu şekildedir.

  • 50 bin lira 12 ay vade; 0 faiz
  • 50 bin lira 24 ay vade; 0,48 faiz
  • 50bin lira 36 ay vade; 0,56faiz.

Bu kredilerden faydalanmak adına başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar bu başvurularını e-devlet üzerinden gerçekleştirebilirler. Kamu bankları tarafından verilecek olan bu kredi imkânı için başvuru yapılacak tarihler ise henüz bir kazanmadı.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP