DOLAR

17,9483

0.04%
EURO

18,4384

-0.6%
ALTIN(gr)

1.036,97

0,43%
BİST 100

%
KPSS Şartı Olmadan İşçi Olmanın Yolu Açıldı O Açıklama Geldi
  • Finans 365
  • Gündem
  • KPSS Şartı Olmadan İşçi Olmanın Yolu Açıldı O Açıklama Geldi

KPSS Şartı Olmadan İşçi Olmanın Yolu Açıldı O Açıklama Geldi

Personel istihdamı için verilen ilan İŞKUR üzerinden yayınlandı. Buna göre aylık 4000 TL maaş ile KPSS şartı olmadan çalışan personel olmak mümkün. İlanları İŞKUR’un sitesinden inceleyebilir ve diğer pozisyonları da görebilirsiniz.

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:15
KPSS Şartı Olmadan İşçi Olmanın Yolu Açıldı O Açıklama Geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KPSS Şartı Bu Alımlarda Olmayacak

Yapılacakdüzenleme ile kamuya ait olan ya da kamuya bağlı iş yerlerine personel alımı yapılması bekleniyor. Binlerceişsiz vatandaş için umut olacak bu düzenlemenin en kritik noktasıise KPSS şartının olmayışı. Sınav takvimleri ile işçi alım zamanları genellikle pek örtüşmediğindekişiler açıkta kalabiliyor. Bu düzenleme işe olası çakışma ihtimali ortadan kaldırılırken piyasadaki eleman açığının da kapatılması bekleniyor. Başvurular ve süreç hakkında net bir açıklama yapılmazken başvuruda bulunacak olanların İŞKUR’u sıkı şekildetakip etmesi tavsiyeedildi.

Kurum dışı işçi alımlarında yaşanan yoğunluk bilindiğinden yakın tarihte bir alım olması için İŞKUR hızlı şekilde çalışmalara başladı. Resmi site üzerinden gerekli duyuruların yapılması bekleniyor. Duyurunun ardından kişiler kendi bilgileri ile sisteme giriş yaparak karşılarına çıkacak başvuru formunu doldurması gerekiyor. Edinilen bilgilere göre geçici olarak yapılacak bu alım piyasadaki durgunluğu azaltma yönündebir girişim. İlanları takip etmek için resmi siteye giriş yapabileceğiniz gibi aynı sitede kamu olarak aratıp bu bilgilere ulaşmanız mümkün. Alımların sınırlarını kurumlar çizecek geriye kalan teknik ayrıntılarla İŞKUR’un ilgilenmesi bekleniyor. Farklı şehirlerde de açılması beklenen kadrolar vatandaşı bir hayli sevindirdi. İş için başka illere gitmeyi planlayan vatandaş kendibölgesinde çalışmaya devam edebilecek. Pozisyonlara göre durum değişebilir.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP