DOLAR

16,3310

-0.22%
EURO

17,5332

0.14%
ALTIN(gr)

973,64

-0,08%
BİST 100

%
Taşeron İşçi Maaş Düzenlemesi ve Seyyanen Zam Hakkında Flaş Gelişmeler
  • Finans 365
  • Gündem
  • Taşeron İşçi Maaş Düzenlemesi ve Seyyanen Zam Hakkında Flaş Gelişmeler

Taşeron İşçi Maaş Düzenlemesi ve Seyyanen Zam Hakkında Flaş Gelişmeler

Son dakika haberlerine göre, Maliye Bakanından taşeron işçi talimatları sunuldu, bu kapsamda 4D’li taşeron işçiler için maaş ve seyyanen zam düzenlemeleri yapılacak. İşçiler için beklenmedik olan kararla alakalı detaylar haberimizde…

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:16
Taşeron İşçi Maaş Düzenlemesi ve Seyyanen Zam Hakkında Flaş Gelişmeler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Emekli, asgari ücretle istihdam eden çalışanlar derken 4d’li taşeron işçiler gündemde az da olsa geri plana düşmüştü, vatandaşın hiç beklemediği bir anda Hazine ve Maliye Bakanı açıklamada bulundu. Bu kapsamda 4D taşeron işçiler için toplu iş sözleşmesi ile beraber beklenen büyük zammın da gelmesi planlanıyor

Konu TİS Masasında Değerlendirmeye Alınacak

4D taşeron işçilerin kadrolu yaşama geçmesinin ardından %4 oranında bir zam söz konusu olmuştu, ancak bu oran çoğu kişi tarafından yetersiz görülmüştü. Şikayet ve taleplerin ardından son 4 yıllık süreç içinde meydana gelen zam oranlarının çok daha üstünde olması açısından TİS konuyu masaya yatıracağını açıkladı.

Yeni Maliye Bakanı Lütfü Elvan göreve başlamasının ardından 4D taşeron işçiler için %70 oranlarında iyi bir haber geleceğini duyurdu, bu kapsamda 2021 yılı programında bu konuyla alakalı çalışmaların olacağını duyurdu, gelen açıklama sırasında bu çalışmalara bir an önce başlanması için talimat verildiği de açıklandı.

Açıklamalar doğrultusunda belli oluyor ki son yılların en yüksek zammı gelecek. 4D taşeron işçiler için %12 bandında zam gelmesi şu an planlananlar arasında yer alıyor, bununla beraber %4 oranlarından sonra 4D taşeron işçiler için de adeta umut ışığı doğuyor. Konu ile ilgili çalışmaların halen devam ettiği ve bunların sadece tahmin olduğu belirtiliyor.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP