Vakıfbank 0.88 Faiz Oranı ile Konut Kredisi Veriyor

Vakıfbank 0.88 Faiz Oranı ile Konut Kredisi Veriyor

Vakıfbank ev sahibi olmak isteyen vatandaşların yüzünü güldürecek bir haber ile geliyor. Sadece 0.88 faiz oranıyla konut kredisine sahip olabilirsiniz. Üstelik 120 ay vade imkanı ile hemen çekip ev sahibi olabilirsiniz. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:16
Vakıfbank 0.88 Faiz Oranı ile Konut Kredisi Veriyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Herkes kendi evine sahip olmak ister, özellikle bu devirde kirada yaşamak oldukça zordur. Vakıfbank ev sahibi olmak isteyenlere müjdeli haberle geldi, kentsel dönüşüm kredisi desteği ile en düşük 0.88 faizle kredi alınabiliyor. Özellikle İzmir’de meydana gelen deprem sonrası herkes büyük bir telaşa kapıldı, evler yenilenmeye başladı ve hasarlı evlerden çıkanlar kendi evlerini alma yolunda çalışmalara başladı. Vakıfbank vatandaşlara bu konuda destek olmak adına konut kredisini çıkardı. Bu noktada 6306 sayılı afet kanun gereğince evini kentsel dönüşüme veren vatandaşlar 0.88 faiz oranıyla kredi desteği alabilecek.

Ancak bu krediyi alabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Evini kentsel dönüşüme veren kişiler için faiz oranı 1,40 oranına düşüyor. Bu faiz desteği bakanlıktan geliyor. Bu kredi özellikle kentsel dönüşümde evini veren ve yeni evlerini yaparken düşük faiz kullanmak isteyenler için geliyor.

Faiz Oran Tablosu Açıklandı

Açıklanan verilere göre kentsel dönüşüm konut kredisine başvuru yapacak vatandaşlar 3 ila 120 ay vade imkanında yararlanabilecek. Faiz oranı ise aylık olarak 1,40 oranında hesaplanıyor. Devlet faiz desteği aylık olarak A sınıfı verimlilik konutları için %0.41, Bı sınıfı için %0.37 ve standart konutlar için %0.33 şeklindedir.

Peki başvurular nasıl yapılacak? Bunun için kişinin evleri kentsel dönüşüme girmiş olmalıdır ve bir belge ile müracaat edilmelidir. Ev çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından riskli bölgede gözükmelidir, kişi en az 12 yıldır kiracı olmalıdır ve yeni bir ev satın alacak olmalıdır.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP